Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Brzuch Lewandowskiej, czyli nie liczy się to co robisz…

Brzuch Lewandowskiej wywołał ostatnio niemałą sensację. Parę tygodni po porodzie dziewczyna wygląda, jakby nigdy w ciąży nie była. No i posypały się gromy i pioruny, bo przecież dziewczyna na pewno zrobiła to, żeby zawstydzić inne matki. I w sumie nie tylko matki, brzuch Lewandowskiej to policzek wymierzony we wszystkie kobiety, które nie wyglądają jak Lewandowska.

Tymczasem brzuch Lewandowskiej jest symbolem

Symbolem, że nie liczy się to, co robisz od czasu do czasu, ważne jest to, co robisz codziennie. Czy ja chcę tutaj powiedzieć, że wszystkie kobiety powinny wyglądać jak Ania Lewandowska? Nie. Jestem za absolutną wolnością w tym temacie.

Chcę tylko podkreślić, że Ania wygląda tak, jak wygląda, ponieważ wybrała świadomie, co chce robić codziennie. Każda kobieta ma do tego identyczne prawo. Zrobiła się z tego medialna afera i obiecuję Ci, że to nie jest kolejny artykuł na ten temat. Brzuch Lewandowskiej ma mi pomóc uświadomić Ci życiowe prawo.

Jeśli chcesz wyglądać jak Lewandowska – rób to, co ona robi codziennie. Jeśli nie chcesz tego robić, nie odmawiaj jej prawa do dumy z wyników jej codziennej pracy, ponieważ te wyniki, to jej osobista wizytówka.

Nie liczy się to, co robisz od czasu do czasu

Dlaczego? z dwóch powodów.

Po pierwsze: jest to niedobre dla efektów pracy.

Wyobraź sobie pszczołę, która tylko od czasu do czasu zapyla kwiatki. Albo sportowca, który ćwiczy od czasu do czasu.

Wyobraź sobie budowę, na której robotnicy pracują od czasu do czasu. Choć w sumie nie trzeba sobie wyobrażać, mało to placów budów, na których prawie nic się nie dzieje? Nic wartościowego nie powstanie, jeśli będziesz się tym zajmować od czasu do czasu.

Nie schudniesz, ćwicząc tylko od czasu do czasu. Niczego się nie nauczysz, ucząc się od czasu do czasu, a w pozostałe dni oglądając telewizję. Co się stanie, gdy będziesz myć zęby tylko od czasu do czasu?

Po drugie: jest to niedobre dla Ciebie, ponieważ kształtuje Twój charakter.

Udowodniono już, że nawyki kształtują charakter. A nawyki to to, co robisz codziennie. Co robisz rano? Jak wygląda Twoje śniadanie? Czy od czasu do czasu jest zdrowe, ale najczęściej jest to tylko kawa?

Co robisz po powrocie? Czy od czasu do czasu czegoś się pouczysz, poszukasz nowego zajęcia, ale najczęściej jednak zmęczony zalegasz na wersalce przed telewizorem? To, co robisz codziennie, mówi dużo o tym, kim jesteś i czy potrafisz od siebie wymagać.

Jeśli myjesz się tylko od czasu do czasu, jesteś brudasem, a nie czyściochem – choćbyś nie wiem, jak się oburzał. Jeśli bzykasz się tylko od czasu do czasu – wybacz, ale nie jesteś Casanovą.

Mój tyłek powoli ulega przyciąganiu ziemskiemu – a to dlatego, że codziennie siedzę przy komputerze i tylko od czasu do czasu mam zryw i zrobię parę przysiadów. Ale to mój codzienny wybór, nie wyżywam się na Lewandowskiej, że ona ma piękną pupę. I jeszcze się nią chwali!

Ile od siebie wymagasz?

To, co robisz codziennie świadczy o tym, ile od siebie wymagasz, jak wysoko sobie stawiasz poprzeczkę.

Brzuch Lewandowskiej jest tak piękny, ponieważ Ania dużo od siebie wymaga.

Bądź jak Ania, stawiaj sobie poprzeczkę wysoko.

Jeśli szukasz sposobu, jak zarobić pieniądze, jak wyjść z długów, rób to codziennie. Ucz się pilnie. Każdego dnia zrób coś, co przybliży Cię do celu.

Nie odpuszczaj sobie.

Każdy alkoholik od czasu do czasu jest trzeźwy…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Bea

  Wow. Mocny tekst. Bardzo mi się podoba. Zmotywowalo mnie to do wzięcia się za siebie ;)

  • :) Trzymam kciuki – tak naprawdę to jest bardzo skuteczne motto – zawsze sobie powtarzam „nie ważne co robisz od czasu do czasu, zastanów się, co robisz codziennie” – mocno otrzeźwia :)

 2. Niby wszystko ok. Dążenie do celu, regularność, poprzeczka wysoko, ale ważne, aby nie zapędzić się w tym wyścigu. Nie dajmy sobie wmówić, że ważne są tylko przyszłe cele. Życie jest także tu i teraz. Dajmy sobie czasem luzu. Znajdźmy w tym wszytskim złoty środek :)

  • Tyle że to trochę nie apropos artykułu… Jak znaleźć złoty środek, gdy chce się mieć brzuch Lewandowskiej i jednocześnie wpieprzać słodycze i nie schodzić z kanapy? Mówimy tu o osiąganiu EFEKTÓW, na których nam zależy. To tak jak się nie da „troszeczkę być w ciąży”. Mówię o tym, że nic nie warte są nagłe zrywy, a codzienne nawyki. Zrywy nie znaczą nic a nic. Tak naprawdę udowodniono, że każda próba rzucania palenia, która kończy się fiaskiem, tylko nas od tego rzucenia oddala.

 3. Piotr

  Bardzo fajny artykuł, warto tutaj jednak zauważyć, że przeciętny Polak, nie ma czasu i siły, żeby wyglądać tak jak Ania, czy inne celebrytki, bo musi każdego dnia tyrać, żeby mieć za co jeść. Całkiem inaczej wygląda życie, gdy wstaje rano, muszę zrobić fit żarcie i trening, a całkiem inaczej gdy wracam z pracy po 12h i muszę ugotować, zrobić trening i wstać za 4h do pracy znów.
  Pozdrawiam.

  • Panie Piotrze, tyle że to nie o to chodzi, aby wyglądać jak Ania, tylko dlaczego Ania tak wygląda. Chodzi o to, że każdy spektakularny efekt wymaga zaangażowania, potu, ciężkiej pracy. Dla Ani akurat ważna była jej sylwetka – bo nią zarabia na życie, to jest jej pasja inspirowanie Polek, aby żyły zdrowo.
   Chodzi właśnie o to, czy te 12h zagospodarujemy tak, żeby osiągnąć efekt, na jakim nam zależy. Jeśli pracuje Pan w trybie 12h pracy i 4h snu – jak rozumiem, robi Pan to w jakimś celu, opłaca się to Panu. Pozdrawiam

   PS. Dodam, że jeśli chce Pan zostawiać linki do swojej strony, co ja oczywiście akceptuję, proszę też na swojej stronie ustawić akceptację komentarzy z linkiem. W przeciwnym wypadku jest to nie w porządku.

NAPISZ KOMENTARZ