Witam. Mam kilka kredytów i nie wiem jak z tego wyjść i muszę płacić raty a nie mam z czego. Mam kredyty do spłaty, a nie mogę dostać jednego kredytu żeby spłacić wszystkie długi i mieć jedna ratę – to by mi pomogło!

Kredyt konsolidacyjny to nie zawsze dobre rozwiązanie, napisze inaczej, kredyt konsolidacyjny to bardzo rzadko dobry pomysł! szczególnie w Twoim przypadku, gdzie narzekasz na brak pieniędzy na spłatę bieżących rat!

Troszkę nie rozumiem Twojego rozumowania, piszesz, że masz kilka kredytów, nie masz pieniędzy na spłatę rat, a chcesz zaciągnąć kolejny kredyt, tym razem kredyt na konsolidację poprzednich kredytów.

Pytam się: jak i z czego będziesz spłacać nowy kredyt? skoro już teraz brakuje Ci pieniędzy na spłatę obecnych zobowiązań? nie tędy droga!

Nie mam z czego spłacić…

Być może zamiast szukać kolejnego sposobu na zadłużenie się, poszukaj sposobu jak znaleźć dobrą pracę, lub zwiększyć swoje obecne zarobki? nic o nich nie piszesz, więc podejrzewam,  że jesteś bezrobotny?

Rozumiem, że znalezienie nowej lub lepiej płatnej pracy, wcale nie jest takie łatwe – wiem o tym, także mieszkam w Polsce i rynek pracy jest mi bardzo dobrze znany (o zgrozo!)

Jednak nie wszystko stracone! Jeśli rynek pracy w miejscowości gdzie mieszkasz nie jest zbyt przyjazny, to może czas przekwalifikować się w taki sposób, aby znaleźć pracę? lepiej płatną i perspektywiczną?

…a może prośba o podwyżkę?

A może wystarczy, że poprosisz szefa o podwyżkę? bardzo często narzekamy jak to źle jest w Naszym miejscu pracy, a nikt nie ośmieli się iść do szefa po podwyżkę! Większość ludzi się na tym łapie…

… narzekają, że w pracy ciężko, mało pieniędzy, duża odpowiedzialność itp itd.

Wiesz jak ja to widzę? trzeba dążyć do tego, aby stać się pracownikiem niezastąpionym, trzeba szlifować swój fach, zdobywać wiedzę, uprawnienia i nowe certyfikaty i kursy. Podnosząc nieustannie swoje umiejętności, zyskamy w oczach szefa lub firmy dla której pracujemy.

Mając te atuty w ręku, można śmiało poprosić o podwyżkę i negocjować otwarcie jej warunki. Na obecnym rynku pracy jest zapotrzebowanie, nie na szeregowych pracowników, a na wykwalifikowane osoby! Stań się jedną z nich, a z pewnością szybko znajdziesz lepiej płatną pracę dzięki której spłacisz swoje długi!

Jeszcze krótka rada na koniec, naprawdę nie ma sensu w Twojej sytuacji zadłużać się po raz kolejny, sprowadzisz sobie na głowę, firmy windykacyjne i komorników. Nie warto!

Znajdź wyjście z sytuacji poprzez zwiększenie dochodów, idzie wiosna, możesz przecież nawet wyjechać za granicę do pracy sezonowej i tam zarobić większą ilość pieniędzy?! Pracując za granicą przez co najmniej kilka miesięcy w roku, jesteś w stanie zarobić co najmniej 20 tys zł. Dość znacząca kwota prawda?


…jeśli wciąż nie masz pomysłu na to, jak zacząć wychodzenie z długów, to koniecznie przestudiuj 12 kroków do wolności, ebook o tym jak wyjść z długów! świetna lektura dla każdego dłużnika. Setki sprzedanych egzemplarzy i tyle samo pozytywnych opinii!

Koniecznie przeczytaj też te artykuły: