Co to jest kredyt na spłatę długów i czy windykator zabierze mi 500+??

co-to-jest-bik-jak-działa

Wczoraj był u mnie windykator. Wzięłam kredyt w firmie POŻYCZKA OK i do października spłacałam raty pożyczki systematycznie, a od listopada ich nie płacę i windykator kazał mi wpłacić 120 zł i powiedział, że udzieli mi pożyczki na spłatę tamtej pożyczki na 36 miesięcy w ratach po 100 zł, a jak nie to firma windykacyjna zewnętrzna zabierze mi rodzinne i 500+ syna.

Chciałabym się dowiedzieć czy maja do tego prawo? Co to jest kredyt na spłatę długów i czy mogę dostać z tego też 200 zł? czy zewnętrzna firma windykacyjna ma prawo zająć 500+ i rodzinne dziecka?

Co to jest kredyt na spłatę długów

Bardzo często ludzie poszukują pożyczek na spłatę bieżącego zadłużenia. Z jakimi zadłużeniami najczęściej mamy problemy? Są to:

 • pożyczki krótko terminowe, tzw. chwilówki
 • zaległości na karcie kredytowej
 • alimenty
 • zaległości wobec ZUS (przedsiębiorcy)
 • zaległości wobec Urzędu Skarbowego (przedsiębiorcy)

Czy w ogóle dłużnik mający zaległości w innych instytucjach, ma szansę na uzyskanie takiej pożyczki, którą będzie mógł przeznaczyć na spłatę pozostałych długów? Tutaj warto zastanowić się, czy nasze obecne zadłużenie widoczne jest w BIK-u, oraz czy nasze nazwisko znalazło się na liście dłużników!

W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić jaki mamy scoring w BIK, w drugiej natomiast, sprawdzić największe bazy dłużników.

Bank czy firma pożyczkowa?

Jeśli jesteś „czysta” w takich bazach jak KRD, BIG czy ERIF, a pobrany dopiero co raport z BIK-u nie wykazuje żadnych opóźnień w spłacie pożyczek, które obecnie spłacasz, można spróbować poszukać jakiejś oferty wśród banków.

Banki są bardziej rygorystyczne niż firmy pożyczkowe, ale za to mają o wiele bardziej atrakcyjniejszą ofertę, niż popularne firmy pożyczkowe. A więc, zaciągnięcie pożyczki czy kredytu w banku, jest o wiele tańsze, a na tym właśnie nam zależy prawda?

A co jeśli jesteśmy na liście dłużników w KRD, BIG, czy ERIF, a nasz raport z BIK-u nie wygląda optymistycznie? No cóż, pozostaje nam wtedy szukanie pożyczki na spłatę długów wśród prywatnych firm pożyczkowych. Trzeba przygotować się na to, że taka pożyczka nie będzie tania, a koszty jej wzięcia, bardzo często dyskwalifikują ją na starcie!

Windykacja należności z programu 500+ i zasiłku rodzinnego?

Nie jest możliwe, żeby ktokolwiek ruszył takie świadczenia, bez względu na to, czy będzie to komornik, czy firma windykacyjna, nikt nie ma prawa przejąć tej kwoty na poczet spłaty długów!

Jeśli zerkniesz teraz do przelewów z programu 500+, to zauważysz, że przy przelewie znajduje się oznaczenie: R.500+ świadczenie za… „R.500+” oznacza, że przelew ten chroni specjalna ustawa i że jest on nietykalny!

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Zgodnie z zapisami ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci „Rodzina 500 plus”, środki które państwo wypłaca rodzicom, nie będą wprost podlegać egzekucji. Jednak jeśli środki trafią do Nas zwykłym i nieoznaczonym przelewem na rachunek bankowy, to komornik nie będzie w stanie go wyodrębnić i może przez pomyłkę takie świadczenie zająć.

Upewnij się, czy przelew który otrzymujesz z programu 500+, jest właściwie oznaczony!

Pożyczki na spłatę tamtej pożyczki – chciałbym Cię jednak namówić, abyś spróbowała wyjść z długów które masz, nieco innymi metodami. Poczytaj trochę mojego bloga, na pewno znajdziesz tutaj wiele ciekawych porad jak wyrwać się z pętli zadłużenia bez zaciągania kolejnej pożyczki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
2 komentarzy w “Co to jest kredyt na spłatę długów i czy windykator zabierze mi 500+??”
 1. Avatar

  Mam duże zadłużenie na około 10 tysięcy z pożyczek pozabankowych, mam dwójkę dzieci i niestety nie jestem w stanie spłacić sama długu. Czy dostałabym taki kredyt? proszę o pomoc.

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Witaj Moniko, niestety nie udzielamy kredytów na spłatę zadłużenia. Służymy jedynie dobrą radą :-)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *