Witam mam tylko jedno pytanie, czy jeżeli zacznę prace od połowy miesiąca i za ten czas do wypłaty dostane 800 zł netto to czy komornik może coś zająć? Następny miesiąc przepracowany to 2100 brutto(1530 netto) proszę o info dziękuje i pozdrawiam Jacek.

To ile komornik może zabrać z wypłaty, zależy od stosunku jaki łączy Ciebie i pracodawcę, oraz to, ile będziesz zarabiać, ponad kwotę wolną od zajęcia komorniczego.

Jeśli jesteś na umowie o pracę, to komornik może zabrać Ci z pensji 50% wynagrodzenia, wciąż pamiętając jednak, żeby zostawić Ci minimalną krajową netto, a więc 1530 zł.

Jeśli w tym miesiącu będąc na umowie o pracę, zarobiłeś 800 zł, to tak kwota nie może może być zajęta przez komornika. Ponieważ nie przekroczyłeś jeszcze progu 1530 zł.

Nie ma tutaj znaczenia, ile dni w miesiącu pracowałeś, dla komornika liczy się jedynie jaki rodzaj umowy o pracę masz, oraz czy przekraczasz 1530 zł netto miesięcznie.

Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości i wiesz teraz, że komornik z tych 800 zł nie może zabrać Tobie nic. Trzymam kciuki za Twoje wyjście z długów, koniecznie przeczytaj obowiązkową lekturę każdego dłużnika: Jak wyjść z długów – 12 kroków do wolności, Pani Iwony Wendel, byłej dłużniczki.

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia wynagrodzenia

Wybrane specjalnie dla Ciebie: