Dlaczego tak szybko się poddajemy? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Dlaczego tak szybko się poddajemy?

Trudno powiedzieć o dłużniku, że jest to osoba zdeterminowana i pełna energii. Czytelnicy, którzy do mnie piszą, to najczęściej osoby wyczerpane, na skraju załamania nerwowego. Są zawiedzeni sobą, otoczeniem i najczęściej nie widzą żadnej nadziei. Są tak wyczerpani, że mają ochotę się poddać – jakkolwiek by to poddanie rozumieć.

24 godziny na dobę myślą o tym, jak wyjść z długów, jak zdobyć pieniądze i wieczorem padają wyczerpani. Często cierpią też na bezsenność.

Poddać się, czy może lepiej….

Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą „myśl”. Z reguły omijam internetowe cytaty  i mądrości, ale ta akurat wydała mi się bardzo sensowna i bardzo pasująca do nas, dłużników.

„Jeśli  jesteś zmęczony – naucz się odpoczywać,

a nie poddawać.”

Czasami każdy, nawet najsilniejszy i najodważniejszy, ma po prostu dość.

Ale czy to znaczy, że mamy się poddać? Zrezygnować z wysiłków, z dążenia do celu. Nie. To jest ten moment, znak, że potrzebujemy odpoczynku. To znak, że trzeba zregenerować siły.

Kiedy następnym razem najdzie Cię ochota, aby siąść, zapłakać i poddać się – po prostu odpocznij. Znajdź sposób, aby zregenerować siły. Zrób coś, co Cię uszczęśliwi, albo choć rozbawi.

Znajdź codziennie sposób na to, aby dać sobie chwilę odpoczynku.

Tu nie da się oszukać. Wyczerpanie to jest kolejny kredyt, który zaciągasz. Kredyt, którego w pewnym momencie możesz nie być w stanie spłacić, nawet jeśli pieniądze przestaną być problemem…

Zostawiam Cię z tą myślą – jeśli jesteś wyczerpany, naucz się odpoczywać, nie poddawać…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...


4 komentarzy

 1. Bea

  Jak zawsze świetny wpis. Super, że ostatnio pojawiają się tak często. Czuję się dodatkowo zmotywowana do oszczędzania :)

  Pozdrawiam!

 2. Robert

  Kurs zakupiony.
  Zrobię co w mojej mocy bo inaczej to strzykawka i …….. ech.
  Postaram się co jakiś czas informować o postępach.

  • Witam na kursie! Na pewno uda sie duzo zrobic, tylko konieczna jest systematycznosc i wykonywanie WSZYSTKICH zadan. Pierwsza lekcja w poniedzialek, warto aby przeczytal Pan wczesniej poradniki, ktore Pan otrzymal. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ