Dostałam pismo od komornika i nie wiem o co chodzi??

rejestracja-w-bik-u

Dostałam pismo od komornika i nie wiem o co chodzi, pisze żebym zapłaciła ratę bieżącą i zaległości numer akt km12780/15. Nie wiem jaki to dług i jaką ja ratę mam zapłacić. Próbuję skontaktować się z komornikiem telefonicznie ale komornik nie odbiera.


Najwidoczniej masz obecnie długi których jeszcze nie spłaciłaś, tutaj cytuję: akt km12780/15 oraz bieżące zaległości o których komornik także wie :]

Jeśli nie wiesz jakie długi masz do spłacenia, to warto skontaktować się z komornikiem od którego list otrzymałaś i zapytać np. listownie, o szczegóły zadłużenia tego zaległego oraz bieżącego.

Dla pewności możesz pobrać raport BIK ze strony BIK-u. Będziesz tam miała jak na dłoni całą swoją aktywność finansową. Oczywiście zawsze doradzam, aby co pół roku lub przynajmniej raz w roku sprawdzać swój profil w BIK-u.

Bardzo często zdarza się, że mamy dług, nawet bardzo mały o którym nie wiemy, a jednak Biuro Informacji Kredytowej wyłapie taki fakt i odnotuje go w swoich rejestrach.

Zapewniam Cię, że w BIK-u dowiesz się wszystkiego o swoim zadłużenia, możesz też pobrać raport z Krajowego Rejestru Długów, także bardzo przydatny rejestr.

Jeśli chodzi o raport BIK, to niestety jest on płatny:

ile-kosztuje-raport-bik

Ale i tak warto zapłacić te 39 zł za możliwość podejrzenia jak wyglądamy w oczach banku i jakie mamy długi.

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...