Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak daleko się posuniesz? Co jesteś gotowy zrobić?

Odświeżam archiwalny wpis i dedykuję go wszystkim moim czytelnikom i klientom, którzy od kilku tygodni nie są w stanie przesłać mi tabelki z wypełnioną informacją na temat ich kosztów i długów. Wszystkim, którzy nie potrafią się zdobyć na sprzedanie choćby jednej sztuki tego, co posiadają.

Wszystkim, którzy piszą mi, jak tragiczną mają historię, ale nie są w stanie zrezygnować z niczego, nie wykonują żadnego wysiłku, a jedyne czego oczekują, to kolejny kredyt lub osoba, która rozwiąże problemy za nich. Wpis ma 3 lata, pisałam wtedy bardziej emocjonalnie, ale nadal podpisuję się pod każdym słowem.

Jak daleko się posuniesz, albo już posunąłeś, aby pożyczyć pieniądze?

Błagałeś? Kłamałeś? Nie przespałeś kilka nocy, zastanawiając się, jaką bajeczkę wymyślić dla znajomych, aby uwierzyli, że oddasz? A może po cichu próbowałeś sprzedać jakąś wartościową rzecz, należącą do bliskiej Ci osoby? Rozmawiałeś z różnymi ciemnymi typami? Podlizywałeś się pracownikom banków i tym oferującym chwilówki?

Zastawiłeś dom lub samochód na poczet długu?

Lista może być długa, każdy ma swoją. Ja wiele z tych punktów mam przerobionych. Dlatego np. gdy czytam w niektórych komentarzach „hańba! zarabiasz na dłużnikach, skoro wyszłaś z długów to powinnaś pomagać za darmo, bo wiesz że dłużnik nie ma pieniędzy” – ogarnia mnie po prostu pusty śmiech.

Do kogo to mówisz, człowieku? Dłużnik nie ma pieniędzy? Owszem, nie ma ich na spłatę kredytu, ale niech tylko usłyszy: daj mi 500 złotych to załatwię ci kredyt na 2.000 – stanie na głowie, a zdobędzie kasę.

 • Dłużnik posunie się do wszystkiego, aby zdobyć kasę.
 • Ale czy jest w stanie zrobić wszystko, aby spłacić długi?
 • Co jest gotowy zrobić, aby te długi spłacić?
 • Czy ta lista jest równie długa?
 • Czy jest gotowy obniżyć standard swojego życia?
 • Czy jest gotowy 2 razy więcej pracować?
 • Czy jest gotowy przyjąć pracę dużo poniżej swoich możliwości?

Zastanów się…

Dlaczego dłużnik posunie się niemal do wszystkiego, aby zdobyć pożyczkę czy kolejną kasę, a nie jest gotów na żadne poświęcenie, żeby spłacić długi, odzyskać honor i twarz.

Nie pisz proszę: a ja tam jestem gotowy tylko mi się nie udaje. Być może jesteś gotowy, być może jesteś tym wyjątkiem. Ale raczej nie sądzę. Zwłaszcza jeśli piszesz, że Ci się nie udaje.

Jeśli jesteś gotowy na wszystko to nie myślisz o tym, co się nie udaje, tylko szukasz dalej.

Wiesz, jaki byłbyś bogaty, gdybyś czas, energię i myśli, które poświęcasz na szukanie pożyczki, kredytu, przeznaczył na szczegółowe zaplanowanie wyjścia z długów i wprowadzenie koniecznych zmian?

Pomyśl o tym!

Przypomnij sobie najpierw, do czego się posunąłeś, aby zaciągnąć kolejny kredyt, a potem wypisz, co jesteś gotów zrobić, aby jak najszybciej wyjść z długów.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. gosia m.

  I mnie ogarnia dziki smiech kiedy przywodzę na myśl to, do czego sie posuwałam,żeby pożyczyc pieniądze. To normalnie była żenada i obciach.O Boże!!!!! Ja dopiero teraz to widzę!!!!Gdyby to wszystko spisac to powstała by niezła historia. Kłamca,naciągacz, drobny oszust ,biedactwo,zrozpaczona,pokrzywdzona przez los,oszukana przez bank czy pracodawcę…. to były role mojego zycia.Jakiś Nikodem Dyzma w spódnicy….dziękuję pani Iwono

  • Iwona Wendel

   Pani Gosiu cieszę się, że sobie Pani to uświadamia. I dobrze jest się z tego pośmiać – nie ma co się załamywać, to jest lekcja, duża dawka wiedzy o nas samych.

NAPISZ KOMENTARZ