Witam serdecznie, mam 33 lata i mieszkam z mamą w bardzo małym mieszkaniu, jest zadłużone i nawet kredyty do spłacenia, ale nie mamy aż tyle pieniędzy żeby spłacać, żyjemy z mamy emerytury 775 zł na miesiąc. Jest ciężko i nie mam pojęcia co zrobić. Jeszcze w dodatku komornicy przychodzą i grożą. Proszę o pomoc.

Ciężko mi sobie nawet wyobrazić życie za 775 zł/msc dla mnie samej, a tutaj Ty i mama Twoja potraficie za tyle wyżyć? W ogóle, plusem jest oczywiście, to, że macie obie jakieś miesięczne dochody, przy okazji poruszenia tematu emerytur i długów, to zachęcam Cię do przeczytania artykułu: Ile komornik może zabrać ze świadczenia emerytalnego.

Co do gróźb komorników, to nie mają oni najmniejszego prawa stosować takie praktyki wobec dłużników, zachęcam Cię w tym momencie o zgłoszenia nękania komornika na Policję.

Co dalej robić?

Z pewnością to wiesz, że długi same się nie spłacą, jedyne na co możesz liczyć, to przedawnienie długu, ale skoro komornicy aktywnie próbują odzyskać pieniądze dla wierzyciela, to być może do przedawnienia długu nie dojdzie nigdy…

Więcej w kwestii przedawnienia długu nie jestem w stanie Ci podpowiedzieć, ponieważ nie wiem jakiego typu masz długi, a taka informacja jest tutaj kluczowa!

Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć wychodzenie z długów, to koniecznie przeczytaj poradnik: Jak Wyjść z długów i Cieszyć Się Wolnością. Jest to świetny ebook, który otwiera oczy na wiele spraw, które zapewne Ci gdzieś umykają, skoro jeszcze tak długo tkwicie w długach.

A co z pracą?

Podejrzewam, że jesteś fizycznie w stanie pójść do pracy… osobiście uważam, że nie ma lepszej drogi do wychodzenia z długów, niż zdobycie źródła dochodu!

O tym jak można zarabiać <— pisałam w tym artykule. Oczywiście mam świadomość, że znalezienie pracy nie jest prostym zadaniem, ale jak się nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Nie wiem jak wygląda rynek pracy w Twojej miejscowości, ale nawet jeśli to małe miasteczko, to warto nawet przekwalifikować się tak, aby znaleźć wreszcie pracę w pobliżu miejsca zamieszkania.

Moja gorąca prośba dla Ciebie, nie odkładaj spłaty długów „na kiedyś tam”. Życie z długami to nie życie, wiem co piszę, bo sama miałam dość spore długi. Prawdziwe piękno życia docenisz wtedy, kiedy z ulgą spłacisz wszystkie swoje zobowiązania.

Myślę, że Twoja mama też chciałaby zakosztować wreszcie trochę beztroskiego życia? jeśli nie chcesz podjąć walki z długami w trosce o siebie, to zrób to dla swojej mamy. Tak bardzo ważnej przecież osoby w Twoim życiu.

Jak wyjść z długów?

Od czego zacząć wychodzenie z długów? na pewno od spisu wszystkich zobowiązań i uporządkowaniu ich od najdroższej pożyczki do najtańszej.

lista-długów

Lista długów

Jeśli masz komornika na głowie, to będzie jeszcze trudniej, bo komornik będzie starał się zabrać Ci każdą złotówkę do której będzie miał prawo.

Niestety nie napisałaś nic o wysokości Waszego zadłużenia i nie wiem co Ci tak naprawdę poradzić. Jakkolwiek by nie było, pomyśl o tym jak piękne byłoby życie nie mając długów hmm…?

I oczywiście zachęcam Cię do przeczytania ebooka p. Iwony Wendel – Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem!

Namawiam Cię również do przeczytania tych artykułów: