Witam! chciałbym wyjść z długów, ale niestety nie wiem jak namierzyć komorników którzy prowadzą moje sprawy?

Bardzo mnie cieszy, że zdecydowałeś się na wyjście z długów, pospłacanie zajęć komorniczych i powrót do życia z uśmiechem na twarzy, zapominając o całym stresie jaki długi potrafią na człowieku wywrzeć.

Jak namierzyć komornika?

Najpierw należy spróbować najłatwiejszego sposobu, czyli bezpośredni kontakt z wierzycielem (bank, firma pożyczkowa, sklep czy kontrahent), zapytaj telefonując do wierzyciela, komu przekazano Twój dług i jak skontaktować się z komornikiem.

Każdy wierzyciel posiada takie dane i w jego interesie jest, dostarczenie Tobie pełnej informacji, który komornik zajmuje się Twoim długiem.

Jeśli masz więcej długów i nie wiesz o wszystkich swoich zaległych zobowiązaniach, to kolejnym sposobem na znalezienie komornika, jest rejestracja w BIK-u lub w którymś z rejestrów dłużników.

Rejestrując się w BIK i pobierając raport, dowiesz się jakich dokładnie masz wierzycieli i na jaką kwotę opiewają Twoje długi u każdego z nich. O tym, czym jest raport BIK i jak go ściągnąć <– dowiesz się tutaj.

Warto też zarejestrować się w którymś z rejestrów dłużników jak KRD, BIG, czy ERFIF, ponieważ możliwe, że Twoje dane osobowe znalazły się tam na wniosek wierzyciela.

Uporczywe uchylanie się od płacenia długów, bardzo często właśnie kończy się w ten sposób, że trafiamy na listę dłużników.

Jeśli natomiast, posiadasz chociażby sygnaturę akt Twojej sprawy, to zadzwoń do rejonowego sądu administracyjnego, który wydał tytuł wykonawczy i zapytaj wprost o dane komornika.

Mam nadzieję, że pomogłam Ci i że szybko znajdziesz komornika który obsługuje Twoje długi.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: