Czy mam możliwość wykupu długów moich rodziców / licytacja domu

konsekwencje-nie-płacenia-pożyczki-w-terminie

Witam, chciałabym zapytać: czy mam możliwość wykupu długów moich rodziców (dokładnie zajęcie części domu mojego taty). Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się, w jakiej kwocie oscyluje ten dług i jak ewentualnie mogę „odzyskać” dom?


Czy mam możliwość wykupu długów moich rodziców?

Oczywiście, że możesz sprawdzić, ile wynosi dług u komornika, jeśli dom, czy też jego część, trafi na licytację komorniczą, to rodzice na pewno otrzymali od komornika stosowną informację listem poleconym.

Odszukaj ten list lub inny, który wysłał do rodziców komornik obsługujący długi Twojego taty, i odszukaj dane kontaktowe do tego komornika.

Następnie zadzwoń do komornika lub pojedź do jego kancelarii komorniczej i zapytaj: ile dokładnie wynosi zadłużenie Twojego rodzica, bo chciałabyś zapłacić należność w kasie komornika.

Informację na temat zadłużenia, powinnaś uzyskać od komornika lub od recepcjonistki. Jeśli wpłaciłabyś pieniądze, które komornik próbuje wyegzekwować od Twojego ojca, to komornik na pewno bardzo się z tego faktu ucieszy i odwoła licytacje części nieruchomości.

Swoją drogą, jeśli chodzi o licytację komorniczą części nieruchomości należącej do Twoich rodziców, to bardzo często, takie licytacje kończą się fiaskiem, ponieważ naprawdę rzadko kto, chce objąć jedynie część nieruchomości, którą nie będzie mógł w pełni dysponować.

Ale oczywiście to nie znaczy, że na 100% nie znajdzie się kupiec na licytacji, dlatego najlepiej, jeśli udałoby Ci się spłacić dług bezpośrednio u komornika.

Artykuły, które musisz przeczytać:

Imię:
Kamila

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...