Jak umorzyć długi w firmie pożyczkowej? rodzice zaciągali na mnie pożyczki :/

Witam, mam pytanie: jako że jestem dzieckiem alkoholiczki i gdy osiągnęłam pełnoletność, matka narobiła długów na mnie. Dziś mam 37 lat i nie mogę sobie życia ułożyć, firmy otworzyć bo nie jestem bogata, żyje z dnia na dzień, aby zjeść i mieć dach nad głową i na leczenie.

Na koncie mam komorników na kwotę ponad 20 tys. zł. Co mam zrobić, aby pozbyć się ich nie mając jak spłacać tego zadłużenia? Gdyż mimo dobrej woli, nie mogę spróbować otworzyć działalności handmade, gdyż komornik zajmie konto firmowe, a ja nawet na ZUS nie będę miała. Co robić ? Bo odechciewa mi się wszystkiego. Proszę o pomoc. Z poważaniem M. Z.


No to start w życie miałaś i wciąż nadal masz, bardzo ciężki… Jak dotąd spotykałam się z sytuacjami, że rodzice próbują ułatwiać swoim dzieciom wejście w życie, a nie wykorzystywać je do zaciągania pożyczek, przykro mi, że w ten sposób zostałaś potraktowana przez swoich własnych rodziców!

Niestety nie pozostaje Ci nic innego jak stawić czoła problemom i za wszelką cenę, krok po kroku, sukcesywnie wychodzić z zadłużenia. Jeśli myślisz o umorzeniu długów przez wierzyciela, to musisz miarkować swój optymizm, bo niewiele jest powodów, dla których ktokolwiek miał by to zrobić, choć by było bardzo miło prawda? :-).

Możesz oczywiście spróbować taki wniosek w firmie pożyczkowej czy w banku – złożyć, musiałabyś dobrze uzasadnić przyczynę Twojego zadłużenia, czyli to, jak potraktowali Cię rodzice i że tak naprawdę to Oni zaciągali pożyczki a nie Ty…

W dziale wzory pism i wniosków mam nawet gotowe podanie o umorzenie długu, które wysyła się firmie pożyczkowej czy do banku. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Ci powodzenia. Pamiętaj tylko, że bardzo ważne będzie uzasadnienie, dlaczego dany wierzyciel miałby Ci umorzyć dług. W takich sprawach warto być całkowicie szczerą…

Artykuły, które także powinnaś przeczytać:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *