Jak wyjść z długów w wolnym czasie, czyli test na galeriankę

Definicja galerianki odnosi się do młodej, nieletniej dziewczyny, która naciąga starszego sponsora na luksusowe zakupy w galeriach. Ja mam swoją własną definicję. Galerianka to osoba – bez względu na jej płeć – która swój czas wolny spędza w centrach handlowych. Odpoczywa tylko w kawiarniach, spaceruje tylko po sklepowych alejkach i podziwia jedynie najnowsze kolekcje.

Podchodząc do długów matematycznie:

Zasada nr 1: prawdopodobieństwo że wyjdziesz z długów jest wprost proporcjonalne do Twojego stylu życia.

Zadanie nr 1: Pani Kowalska i Pani Nowak mają długi w kilku bankach. Pani Kowalska uwielbia spacery w lesie i dobrą książkę. Ponieważ ma długi, nie kupuje nowych książek tylko korzysta z biblioteki.  Do biblioteki chodzi 2 razy w miesiącu i wypożycza za każdym razem po 3 książki. Na czytanie przeznacza min. 1,5 godziny dziennie. Pani Nowak uwielbia galerie handlowe.

W każdy weekend spędza w nich po parę godzin dziennie. Ponieważ ma długi kupuje tylko drobiazgi, wypija tylko jedną kawę w kawiarni, w restauracji nie bierze deseru, czasem nawet nie wypija wina. Pytanie: która z Pań szybciej spłaci długi?

Oczywiście niektórzy dłużnicy mogą powiedzieć: ale ja nie chodzę wcale po galeriach! to mnie nie dotyczy! Otóż nie chodzi tylko o tę przysłowiową galerię, ale o to że:

Twój styl życia i sposób spędzania wolnego czasu wpływają na Twoje wydatki, a wydatki kryją w sobie tajemnicę „jak wyjść z długów„. Czy Twój styl życia pociąga za sobą wydatki? Czy Twój sposób spędzania wolnego czasu wymaga wydawania pieniędzy?

Czas wolny dłużnika to jest kwestia odrobinę dyskusyjna. Wierzyciele oczywiście uważają, że dłużnicy nie powinni mieć czasu wolnego, bo każdą chwilę powinni spędzać szukając pieniędzy na spłatę długów.

I poniekąd coś w tym jest, tylko wszystko zależy od tego, jak do tej kwestii podejdziemy. Ten sam cel — czyli poszukiwanie pieniędzy w czasie wolnym – możemy zrealizować na dwa sposoby, po pierwsze panikując i robiąc sobie drobne, płatne przyjemności na pocieszenie.

Lub po drugie: ucząc się, czytając, naprawdę odpoczywając, rozmawiając z inspirującymi ludźmi, z ludźmi, którzy odnieśli sukces, chodząc na – darmowe – ciekawe spotkania w okolicy, biorąc udział w darmowych szkoleniach, czytając inspirujące blogi i ucząc się nowych sposobów jak zarobić pieniądze.

Twój styl życia może:

  • gwarantować odpowiedni wypoczynek, który doda Ci sił w walce z długami – czego nie można powiedzieć o chodzeniu po sklepach i wylegiwaniu się z piwem / słodyczami przed telewizorem
  • prowadzić do polepszenia Twojej sytuacji zawodowej dzięki nowej wiedzy i nowym znajomościom
  • być inspiracją i najlepszym posagiem, jaki przekażesz Twoim dzieciom – nie powinno nim być lenistwo, tchórzostwo i rozrzutność
  • wzmacniać więzi rodzinne i przyjacielskie – dzięki rozmowom a nie prezentom
  • wspierać Twoje zdrowie i kondycję – nie chodzi tu o botox i drogie kluby sportowe
  • dawać Ci ogromną życiową satysfakcję – nie mylić z chwilową przyjemnością
  • być powodem do dumy – nie mylić z chwaleniem się przed sąsiadami

Sprawdź, co robisz ze swoim życiem i czasem wolnym.

Czy Twój styl życia pomaga Ci wyjść z długów?

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *