Jak zarabiać więcej? – Właśnie tak! [PORADNIK dla Ciebie]

Jak zarabiać więcej? – pytają mnie w mailach niektórzy czytelnicy. „Nie mam możliwości”, „Nie mam czasu”, „Nie umiem”. Gdy czytam takie tłumaczenia przypomina mi się fragment – dość, hmm… „ostry” – szkolenia z Johnem Assarafem. John mówi w nim „A gdybym przystawił pistolet do skroni osoby, którą kochasz najbardziej na świecie i powiedziałbym, że strzelę, jeśli nie podwoisz swoich dochodów, dałbyś radę to zrobić?” – oczywiście że każdy z nas dałby radę.

Jak zarabiać więcej, bez pistoletu przy skroni?

Wzbudzać w sobie porównywalną motywację.  I to niekoniecznie negatywną, żeby stres nas nie powalił. Prawda jest jednak taka, że żeby znaleźć sposób, jak zarabiać więcej, trzeba się na ten temat nieco „nakręcić”. Nie da się tego zrobić z lamerskim – przepraszam za dosadne określenie – podejściem „a może to? ale pewnie i tak się nie uda”.

Musisz być jak pies gończy, jak labrador na  dopalaczach. Zarabianie pieniędzy powinno Cię kusić jak Święty Gral, cieszyć jak najlepsze party.

Nie wiem dlaczego, poszukiwanie pracy, zarobku traktujemy jako dopust boży. Dlaczego oczekujemy, że większe pieniądze powinny do nas po prostu same przyjść. Że idąc do pracy raz na zawsze spełniliśmy swój obowiązek i powinność i teraz już tylko same podwyżki – bo nam się należą. Bo przecież doświadczenie.

Uważamy, że motywować to powinien nas szef – najlepiej podwyżkami (zmartwię Cię, większość przedsiębiorców już dawno ma dostęp do badań, że podwyżki to nie jest coś, co motywuje ludzi do jeszcze lepszej pracy. Twój szef to wie, więc jeśli liczysz na podwyżkę w celach motywacyjnych – marne szanse). Gdy szef nas nie motywuje finansowo – czujemy się wypaleni. Wydaje nam się, że dajemy z siebie wszystko, a nikt tego nie docenia.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku małych firm.  Przedsiębiorcy zakładają działalność gospodarczą, spółki itp w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę, a potem dokładają do tego 10-12 godzin pracy dziennie. I często brak wyników.

Dlaczego?

Co jeszcze jest potrzebne, aby zarabiać więcej?

Głód wiedzy i nieustanna nauka.  – Większość ludzi myśli, że nasza edukacja kończy się wraz z ukończeniem szkoły. A tymczasem nauka trwa całe życie. I jest to nie tylko nasz obowiązek wobec siebie, ale i ogromna frajda. Gdy uczynisz z nauki swój sposób na życie – nie tylko nie zaznasz głodu, ale również nudy.

Musisz się uczyć – doszkalaj się w swoim zawodzie, zdobywaj nowe umiejętności. Nie czekaj, aż szef wyśle Cię na szkolenie – proś o to sam, lub szukaj szkoleń na własną rękę.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, doszkalaj się non stop. Ucz się technik sprzedaży, zgłębiaj wiedzę marketingową. Dowiedz się jak najwięcej o obsłudze klienta. I nieustannie ucz się, jak ulepszać swoje produkty, lub usługi. Niech Twoim celem będzie „najlepszy w branży”. Niech Ci przyświeca cel, przejść do historii. Lub taki, że Twoje dzieci będą dumne mogąc przejąć Twoją firmę.

Kolejny sposób – poszukiwanie nowych możliwości zarabiania. Każdy z nas ma wiele możliwości, aby zarabiać na swojej wiedzy, pracy swoich rąk. Na swoich pomysłach, produktach, usługach.

Nawet mając już pracę, możesz znaleźć dodatkowe źródło dochodu. Jako przedsiębiorca możesz z powodzeniem rozszerzyć swoją działalność o dodatkowe źródła dochodu, takie jak zarabianie na wiedzy, czy oferowanie usług / produktów komplementarnych.

Najlepiej połączyć głód wiedzy z poszukiwaniem dodatkowych źródeł dochodu oraz motywację równą tej, jaką daje przystawienie pistoletu do skroni. I bach!

Jest to przepis na gwarantowany sukces.

Od dziś nie użalaj się nad sobą tylko staraj się nakręcić na zarabianie. Zacznij od szybkich przysiadów, podskoków z wymachami rąk – to sprawdzona technika, żeby dodać sobie nieco energii. A potem obudź w sobie labradora, który szuka piłeczki.

Skończyły się – na szczęście – czasy państwa opiekuńczego. Nikt Ci nic nie da. Wszystko zależy od Ciebie. I fajnie. Ciągle możesz szukać i odkrywać, w czym jesteś dobra, co jeszcze potrafisz, a nie wiesz, co możesz w życiu robić, co dać z siebie światu.

To naprawdę nie tylko sposób, jak zarabiać więcej i jak wyjść z długów, ale też ogromna frajda.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
6 komentarzy w “Jak zarabiać więcej? – Właśnie tak! [PORADNIK dla Ciebie]”
 1. Avatar

  Bardzo fajny wpis, ja także teraz próbuję różnych alternatywnych sposobów na te kilka stówek więcej.

 2. Avatar

  Podpisuję się pod tym również (choć za przystawianie pistoletu do skroni dziękuję ;) ) Aby czuć się niezależnym , tak pod względem finansowym, jak i życiowym, musimy zakorzenić się w pracy i jakiejkolwiek innej aktywności służącej naszemu rozwojowi. Widzę to po sobie. Tak właśnie idzie się do przodu, wychodzi się z bagna, oswaja z lękiem i przełamuje strach, ma się więcej pewności siebie i odwagi. I spokoju. Człowiek nie boi się paszczy otworzyć i czuje swoją energię. Jest na chodzie. Przytomny i aktywny. Stąpa po ziemi, a nie buja w obłokach (choć to też można, ale właśnie pod warunkiem, że ma się grunt pod nogami ;) Pozdrawiam :)

 3. Avatar

  Nie jest łatwo zarabiać w internecie, ale…
  1. Zgadzam się w 100%, że jeżeli „znajdziemy się pod finansową ścianą”, to jeżeli mam silną motywację do zmiany i zwiększenia zarobków, to można to zrobić! Pracując online, znajdziemy z pewnością czas, aby popracować „normalnie” nawet kilka godzin tygodniowo (praca dorywcza).
  2. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym dochodzie online. Im więcej (ale bez przesady, bo wszystko zaczniemy robić „po łebkach”), tym lepiej. Jak będą trzy stabilne, to już jest ok.
  3. Należy szukać inspiracji, motywacji do pracy i uczyć się nowych rzeczy! I czytać wartościowe blogi, chociażby jak ten.

  Pozdrawiam!

 4. Avatar

  Znalazłam sposób. Dzięki biegle znajomości języka wyjechałam z Polski. Zarabiam 2 razy tyle co w kraju i spłat a kredytu to żaden problem . Do tego dochodzą oszczędności. Wiem że wszyscy nie mogą wyjechać ale dla mnie po 26 latach pracy w szkole była to szansa z której skorzystałam. I mam nadzieję ze kredytu przede się wcześniej.

 5. Avatar

  Myślę, że wielu z nas nie widzi perspektyw i szans na zarabianie więcej bo ma tak zakodowane, że szkoła przysposabia ciebie do pracy i jak zaczynasz pracę bo udało ci się coś załapać to już nic nie musisz. .. A potem ktoś tkwi w tym i narzeka na swoje finanse.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *