Jaki kredyt gotówkowy DLA ROLNIKA wybrać? a więc... • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jaki kredyt gotówkowy DLA ROLNIKA wybrać? a więc…

Potrzebuję pożyczkę. Pracuję, mam 1470 zł wypłaty. Mam również gospodarstwo rolne, ale z tego co się orientuję, to nie może być zastawem pożyczki. Małgorzata.


Kredyt dla rolników – gdzie dostać?

Jeśli potrzebujesz wziąć kredyt dla rolników na dowolny cel, to z tego co widzę po ofertach banków, nie powinnaś mieć w sumie żadnego problemu…

Jako rolnik, możesz starać się o kredyt dla osoby indywidualnej, która otrzymuje dochód z rolnictwa, czyli starasz się wtedy o klasyczny kredyt gotówkowy, lub możesz postarać się o typowy kredyt rolniczy, kredyt rolniczy może być wzięty na:

 • inwestycję,
 • obrotówkę,
 • środki trwałe.

Jeśli miałabym wskazać 3-4 banki, gdzie warto starać się o kredyt gotówkowy dla rolnika, to poleciłabym:

 • Pekao S.A.
 • BZ WBK,
 • Getin Bank,
 • Nest Bank.

Kredyty gotówkowe w tych bankach, udzielane są na dość długi okres, nawet 12 lat i co ważne, są to kredyty gotówkowe na dowolny cel i bez zabezpieczeń. Kwotę o jaką można się starać w tych bankach, to nawet 200.000 zł.

Jeśli jednak jesteś rolnikiem, to najfajniejszym pomysłem, gdzie można wziąć kredyt dla rolnika, jest kredyt preferencyjny zwany „Młody Rolnik”. Jest to kredyt z dopłatami ARiMR do odsetek bankowych, a jego oprocentowanie, to nawet 2%!

Ten typ kredytu rolniczego, ma jednak pewne wymagania, musi być zabezpieczony i musi być zaciągnięty na konkretny cel, więc trzeba będzie się z takiego kredytu dobrze rozliczyć. Co do zabezpieczenia, to mogą być to np. budynki powiązane z działalnością rolniczą lub ziemia.

Pożyczka rolnicza

Możesz też zdecydować się na pożyczkę rolniczą. Taka pożyczka brana jest pod zastaw nieruchomości, i kwoty mogą sięgać nawet paru milionów złotych – ale tutaj przestrzegam, bo jest to opcja dla dobrze zorientowanych i zdyscyplinowanych rolników.

Możesz też rozważyć leasing zwrotny, lub pożyczkę pod zastaw.

Podsumowując, najlepiej na tle tych wszystkich opcji, które wymieniłam, wypada chyba Nest Bank. Po pierwsze, można otrzymać kredyt rolniczy nawet do 350.000 zł z maksymalnym okresem kredytowania na 144 miesiące (12 lat).

Po drugie, kredyt rolniczy w Nest Banku nie wymaga żadnych zabezpieczeń, co bardzo cieszy.

Po trzecie, zdolność kredytowa rolnika, liczona jest przez Nest Bank bardzo korzystnie, bo do zdolności kredytowej, bank ten wlicza:

 • dochody z faktur,
 • dopłaty z UE,
 • prognozę przyszłych dochodów gospodarstwa rolniczego.

Myślę, że właśnie do Nest Banku powinnaś „uderzyć” najpierw. Jeśli tam nie dostaniesz kredytu, to należy rozważyć inne opcje, ale skoro masz gospodarstwo rolne – to nie powinnaś napotkać żadnych problemów z uzyskanie kredytu rolniczego.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


1 Comment

 1. Kasiek66

  Jak myślicie o kredycie na dowolny cel to Obecnie najlepszy jest Kredyt inwestycyjny AGRO z BOŚ Banku, można dostać nawet 20 000 000zł na zakup ziemi rolnej od osób fizycznych, prawnych, Skarbu Państwa, zakup inwentarza żywego i wiele innych opcji.

NAPISZ KOMENTARZ