Witam. Pokrótce wygląda to tak. Mam właśnie zamiar kupić mieszkanie, w którym będzie mieszkał mąż-alkoholik. W związku z tym, jest duże prawdopodobieństwo, ze mąż będzie zalegał z opłatami i może dojść do tego, ze stanie się niewypłacalny. Gdy jego konto stanie się puste, jaka karę poniesie?

Myślę, że pozostawienie męża samemu sobie to niemal gwarantowane problemy. Skoro cierpi na alkoholizm, to może warto byłoby skupić się najpierw na wyciągnięciu go z tego nałogu?

Jeśli zostawisz go samego w mieszkaniu, to zaczną się problemy finansowe ze spłatą czynszu i innych opłat, jak prąd, woda i inne media.

Nie wiem jakie dokładnie mieszkanie masz zamiar kupić, bo są przecież także mieszkania bez-czynszowe, gdzie nie ma miesięcznych opłat i w takim mieszkaniu mąż zapewne szybciej by sobie poradził.

A co może mu grozić za długi w utrzymaniu mieszkania? zakładając, że mieszkanie w którym by mieszkał, będzie miało czynsz, to jego niepłacenie skutkować będzie nasłaniem firmy windykacyjnej która odzyska zadłużenie, to oczywiście wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Jeśli firma windykacyjna nic nie wskóra, przyjdzie komornik i zajmie ruchomości, konto bankowe, świadczenia lub inne dochody jakie mąż otrzymuje.

Odnośnie rachunków za opłaty i media. Jeśli nie będą one płacone na czas, to po kilku miesiącach, woda, gaz czy prąd zostaną odcięte. A inne media jak internet czy telewizja – wyłączone.

Generalnie wygląda to tak, że prędzej czy później, mąż Twój wpadnie w kłopoty finansowe, będą się one kumulować z miesiąca na miesiąc (odsetki i koszty windykacyjne). To przyniesie coraz większe kłopoty.

Dlatego osobiście odradziłabym pozostawienie męża samemu sobie w mieszkaniu i z opłatami na które nie będzie go lada miesiąc stać.

… i teraz najważniejsze

Rozdzielność majątkowa – jeśli jej nie macie, to Ty także będziesz odpowiadać za długi męża bo jak rozumiem, wciąż jesteście w związku małżeńskim.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: