Komornik zajął pensję i dodatkowo żąda dobrowolnych wpłat?

Witam. Brałam pożyczkę ze trzy lata temu. Weszli mi na wypłatę i z wypłaty co miesiąc jest jakaś kwota spłacana. Komornik przysłał mi pismo o egzekucji. Dzwoniłam i powiedzieli mi, ze z wypłaty to swoją drogą, a im też muszę co miesiąc płacić.

Czy tak powinno być? Nigdy jeszcze tak nie miałam. Dlatego bardzo proszę o poradę, czy mogę coś z tym zrobić?


Komornik prowadzący postępowanie egzekucyjne wobec Ciebie, nie ma prawa żądać, abyś oprócz tego co Ci komornik zajmuje – płaciła jeszcze kolejną dodatkową kwotę „od siebie” na poczet spłaty długu.

Owszem, komornik może chcieć, abyś dodatkowo spłacała swój dług dobrowolnym wpłatami, jednak komornik żądać spełnienia takiego warunku nie może.

Często komornicy próbują wywrzeć na dłużniku jakąś presję, aby ten jak najszybciej spłacił swoje długi, w końcu komornik zarabia na każdej wyegzekwowanej od Ciebie złotówce, oraz na innych opłatach komorniczych, przez co zależy mu na ponaglaniu Ciebie.

Nie przejmuj się tym, że komornik chce abyś spłacała zadłużenie dodatkowymi wpłatami, bowiem nie ma w prawie takiego przymusu. Skoro komornik zajął Twoją pensję, to niech sobie z niej co miesiąc potrąca kwotę na którą pozwala mu prawo!

Jeśli chcesz sprawdzić jaka jest kwota wolna od zajęcia komorniczego z pensji <– to przejdź do tego poradnika. Pozdrawiam serdecznie i nie przejmuj się tym co każe robić Ci komornik.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...