Komornik – kredyt za samochód – przedawnienie – co robić?

negocjacje-z-ultimo

Witam, mam taki problem, w 2004 roku brałem kredyt na samochód kwotę 16 tys. zł, lecz 2007 roku nie miałem już z czego płacić i zostało 2900 zł teraz mam dług 10.000 zł, była już sprawa sądowa i miałem komornika i płaciłem co miesiąc, na tyle, co mogłem, ale później bank wycofał komornika sądowego i teraz bank mi tylko raz w roku wysyła sprawozdanie, ile mu jestem dłużny.

Spłaciłem w sumie przez trzy lata 28 tys. zł i moje pytanie, co mogę z tym zrobić? pracy nie mogę mieć, bo komornik zapuka do mnie, a muszę za mieszkanie płacić i żyć, czy jest możliwość umorzenia tego długu? a może byłaby taka szansa, że oddam dług bez odsetek? bardzo proszę o radę.


Jeśli boisz się o swoje pieniądze, to zawsze możesz przecież założyć konto bez komornika, albo założyć konto z kartą VIABUY. Wtedy Twoje środki za wynagrodzenie (w przypadku karty VIABUY) powinny być bezpieczne. Koniecznie przeczytaj oba artykuły, które podlinkowałam na niebiesko.

Natomiast dla osób chcących chronić swoje pieniądze ze świadczeń – polecam założyć konto socjalne.

Bank wycofał komornika

Być może sumy, jakie płaciłeś komornikowi, były tak małe, że komornik postanowił umorzyć wobec Tobie postępowanie egzekucyjne. Dlatego, na razie dostajesz jedynie korespondencję od banku.

Ważne:

Musisz wiedzieć, że po umorzeniu postępowania egzekucyjnego przez komornika, wierzyciel w każdym momencie może złożyć ponowny wniosek egzekucyjny!

Wierzyciel może nawet złożyć wniosek egzekucyjny w parę dni po umorzeniu egzekucji przez poprzedniego komornika.

Bank w Twoim przypadku może poczekać kolejnych parę lat. I gdy przyjdzie ponownie czas na porządkowanie „papierów”, bank wytoczy wobec Ciebie kolejne postępowanie egzekucyjne.

Przedawnienie tytułu wykonawczego

Pamiętaj, że roszczenie stwierdzone tytułem wykonawczym (orzeczeniem sądu), przedawnia się po 10 latach, natomiast odsetki od należności głównej po trzech latach.

Często, wierzyciele, żeby nie dopuścić do przedawnienia się długów, kierują wnioski egzekucyjne przeciwko dłużnikom co 3 lata. Bo co przerywa bieg przedawnienia? ano właśnie między innymi: ponowne skierowanie sprawy do komornika!

Koniecznie przeczytaj także:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *