Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Kto może pomóc wyjść z długów? SPRAWDŹ!

Kto może pomóc wyjść z długów? – takie pytanie można  często znaleźć na różnych finansowych forach. Niestety trzeba mieć świadomość, że odpowiedzą na nie przedstawiciele takich instytucji, które z pomocą nie mają zbyt wiele wspólnego.

Kto zatem odpowiada na takie ogłoszenia?

Najczęściej są to lichwiarskie instytucje, które świetnie się orientują w sytuacji. Wiedzą, komu można jeszcze ździebko pożyczyć, bo uda się z niego wydusić spłatę na morderczych warunkach.

Dłużnik niby ma świadomość, że im trudniejsza jest jego sytuacja tym warunki ewentualnej pożyczki będą bardziej drastyczne, ale bieżący strach bierze górę. Nieważne, że za miesiąc sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza. Ważne, żeby teraz dostać gotówkę.

Wiedzą, jak wygląda windykacja w takich firmach – lub co gorsza mafijnych środowiskach. Są uzależnieni od momentu, gdy dowiadują się, że dostaną kasę. Taka pomoc nie jest na pewno odpowiedzią na pytanie, jak wyjść z długów.

Oczywiście zdecydowanie lepiej byłoby np. nie wpłacić raty do banku i negocjować w banku z rozsądnymi i kulturalnymi ludźmi. Nie mówię, że są święci, bo nieraz się przekonałam, że bywają bardzo trudni, ale przynajmniej wiemy, z jakimi konsekwencjami możemy się liczyć.

Kto jeszcze oferuje pomoc?

Są jeszcze firmy oddłużeniowe,  które proponują swoje usługi i różnej wielkości pakiety. Jak już pisałam, w większości przypadków  z faktycznym oddłużeniem nie ma to wiele wspólnego. Bardziej jest to usługa, którą firmy oddłużeniowe wykonują za dłużnika.

Gdy widzą pytanie „Kto może pomóc wyjść z długów”, wyłapują potencjalnego klienta i obiecują mu cuda na kiju: umorzenie kredytu, restrukturyzacje zadłużenia, obniżenie rat.  Pod jednym warunkiem – jeśli bank odpowie pozytywnie na ich pismo. Czyli generalnie bez fajerwerków.

Firmy, które naprawdę skutecznie pomagają w oddłużeniu, nie szukają klientów na forach. Ich usługi kosztują spore pieniądze i klienci znajdują ich sami.

Fora kredytowe, fora zadłużonych to dosłownie wylęgarnia klientów dla firm, które mogą dobić dłużnika.

Jedyną wartością takich miejsc jest wymiana informacji między samymi dłużnikami, ale często trudno ją wyłowić spośród różnych sponsorowanych wpisów.

Wiem, bo sama chciałam umieścić na różnych forach podobne wpisy z pomocą dwóch dziewczyn. Taka promocja bloga i poradników. Gdy jednak zaczęłam przeglądać fora, żeby sprawdzić ich pracę, dostałam gęsiej skórki. Nie wiem, czy 10% wpisów na forach pochodzi od dłużników.

Cała reszta jest bardziej lub mniej zakamuflowaną promocją i polowaniem na jelenie. Uciekłam stamtąd czym prędzej i najchętniej skasowałabym na nich wszystkie linki do mojej strony – nie chcę być kojarzona z tym żerowiskiem.

Kto może pomóc wyjść z długów

Czyli kto może pomóc wyjść z długów? To zależy, jakiej pomocy oczekuje dłużnik. Moje przykre doświadczenie mówi, że idealna pomoc to pożyczka. Tak, nawet ja dostaje maile z prośbą o pożyczkę, bo przecież jestem byłą dłużniczką, więc powinnam zrozumieć.

Na pewno znajdą się firmy i osoby, które udzielą takiej pomocy, jeśli ktoś potrzebuje, aby mu przybić gwoździe do trumny.

Są różnego rodzaju firmy i instytucje, które zrzeszają anonimowych dłużników – ale tutaj jak z AA, mało kto chce przystąpić. Pomoc takich organizacji nie polega bynajmniej na udzielaniu pożyczek, czy pomocy w oddłużaniu. Oferują oni wsparcie, szkolenia, spotkania. Dłużnicy rzadko cenią taką pomoc.

Dłużnik jest osobą, która może sobie najlepiej pomóc. Dodatkową wiedzę można zdobyć u prawników – jeśli potrzebna jest jakaś porada prawna, u finansistów, jeśli potrzebujemy ogarnąć nasz budżet i finanse.  Mnóstwo porad i informacji na temat oddłużania jest także na tym blogu.

A zatem…

Jeśli dziś znowu szukałabym sposobu, jak wyjść z długów, na pewno nie szukałabym jej na forach dla zadłużonych.

Po pierwsze dlatego, że nie ma tam osób, które mogą udzielić wartościowej pomocy – albo jest ich bardzo niewiele.

Po drugie dlatego, że uważam, iż dłużnik nie powinien zbyt długo taplać się w towarzystwie innych dłużników – wybaczcie szczerość. Nie bardzo wierzę w tym wypadku w grupy wsparcia, uważam, że należy raczej przebywać w towarzystwie ludzi, od których można się dowiedzieć, jak zarobić pieniądze. 

Ponieważ umówmy się, rad na temat finansów powinien udzielać ktoś, kto ma jakikolwiek sukces finansowy. Ja np. jestem słaba z oszczędzania. Bardzo się staram i dzielę się z Wami moimi sprawdzonymi pomysłami, ale to nie jest temat, z którego mogłabym udzielać rad.

Co innego minimalizm, tzw. frugal – o czym będę na blogu dużo pisać – bo jest to prosty styl życia, który bardzo mi odpowiada, jednak u jego podstaw nie leży oszczędzanie. Na oszczędzaniu się nie znam i oszczędzania nie uczę.

Mogę Cię nauczyć, jak wyjść z długów, jak zarobić pieniądze, ale od oszczędzania są inni specjaliści i mnóstwo blogów w sieci. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać swoich nauczycieli, doradców, czy aby na pewno mają odpowiednie kompetencje, aby Ci pomóc.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. badanie rynku medycznego

    jestem tego zdania, że jeśli maxymalnie długo można nie wchodzić w długi od różnych instytucji, lecz polegać na rodzinie i znajomych to warto. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy nabierzemy w bankach i firmach. wówczas ciężko się z tego błędnego koła wydostać i znam takie osoby, które do tej pory toną…

NAPISZ KOMENTARZ