Wzięłam narzeczonemu pożyczkę na początku, dawał mi pieniądze na spłatę, ale później postanowił ze będzie sam płacił raty pożyczki, zgodziłam się… Jak to w życiu bywa, rozstaliśmy się, wyprowadziłam się od niego i po paru latach dostałam komornika, zaczęłam spłacać dług – było mi bardzo ciężko bo wynajmowałam do tego mieszkanie ledwo wiązałam koniec z końcem…

Nadarzyła się okazja i wyjechałam za granicę. Siostra napisała mi, że mam się skontaktować z kancelarią adwokacką i zastanawiam się czy oni mogą zajmować się moim zadłużeniem? co mam zrobić? zadzwonić? jeżeli tak to jak rozmawiać z kancelarią?


Ehh… tak wiele razy już pisałam tu na blogu, aby nie brać pożyczki dla kogokolwiek, bo życie potrafi być tak przewrotne, że nim się obejrzymy – spłacamy pożyczkę, z której pieniądze wziął ktoś inny (np. były partner;)

Wracając od tematu, to podejrzewam, że próbuje skontaktować się z Tobą kancelaria komornicza a nie kancelaria prawnicza? bo po jaki czort i na jakiej podstawie wierzyciel któremu jesteś winna pieniądze, korzystał by z usług kancelarii prawniczej? skoro całą procedurę ściągania należności prowadzi komornik?

No chyba, że sprawa zupełnie nie dotyczy długów, których kiedyś w przeszłości narobiłaś, a jakiejś innej ważnej sprawy?

Zresztą, ktokolwiek by to nie był, kancelaria komornicza czy prawnicza… musisz się z nimi skontaktować. Pozostawienie spraw tak ważnych – samym sobie (niech się dzieje co chce), to gra w rosyjską ruletkę i szczerze odradzam takie postępowanie.

A jak rozmawiać z kancelarią komorniczą?

Wg. mnie próbuje jednak skontaktować się z Tobą kancelaria komornika który prowadzi Twoją sprawę. Zapewne po wyjeździe za granicę, zaprzestałaś spłaty długów, mam rację?

Dlatego to właśnie z tego powodu próbują się z Tobą skontaktować. Myślę, że najlepszym co możesz zrobić w tej sytuacji, to obiecanie kontynuowania spłaty rat na które przystałaś z komornikiem.

Nie napisałaś niestety jakiej wielkości masz długi, ale będąc za granicą, warto by było postarać się spłacić całe zadłużenie i wrócić kiedyś do Polski z czystym jak łza kontem. Masz teraz możliwość wyczyszczenia swoich grzeszków, skorzystaj z szansy, że zarabiasz w innej walucie i spłać swoje długi co do joty.

Trzymam za Ciebie kciuki, abyś podjęła właściwą decyzję, bo uciekanie przed długami, nigdy nie kończy się dobrze :-)

Wybrałam dla Ciebie coś do przeczytania: