Pierwsza praca we Wrocławiu – gdzie najłatwiej ją dostać i ile można zarobić?

Zdobycie pierwszej pracy wbrew pozorom nie jest taką prostą rzeczą. Pracodawcy często stawiają niewygórowane oczekiwania względem niedoświadczonych pracowników. Dzisiaj postaram się Wam podpowiedzieć w jakim sektorze jest najłatwiej i pierwszą pracę oraz na jakie zarobki można liczyć.

Ważne jest to, abyśmy szukali pracy, która pozwoli nam na własny wymarzony rozwój. Dlatego też w tym zestawieniu postaram się opisać kilka zawodów, dzięki którym będziemy rozwijać się zawodowo, i które będą stanowiły ciekawy punkt w CV.

Copywriter

Czyli inaczej pisarz tekstów reklamowych, sloganów itp. Często niestety mylony z dziennikarzem. Różnica jest taka, że copywriter pisze teksty na zlecenie klienta na konkretny temat, a nie opisuje jakiegoś danego wydarzenia. To ciekawa ścieżka rozwoju dla osób, które chciałyby w przyszłości pracować w marketingu.

Możemy poznać strukturę agencji marketingowej, zasady działa marketingu, jak i e-marketingu. Świetnie w roli copywritera spiszą się osoby, które po prostu lubią pisać i są kreatywne.

Zarobki są zależne od miasta, wielkości firmy oraz ilości klientów, ale w większości przypadków początkujący copywriter może liczyć na zarobki rzędu 1500-2000zł. Wraz z doświadczeniem rośnie pensja, która potem może sięgać nawet kilka tysięcy złotych.

Początkujący programista

Internet i technologia brną do przodu w zaskakującym tempie i nic nie zwiastuje tego, żeby miało się to zakończyć. Wręcz przeciwnie. Dlatego zawód programisty jest teraz bardzo przyszłościowy. Programista jako pierwsza praca? Czemu nie!

Możemy zacząć od najmniejszego stanowiska, na którym poznamy jak wygląda dokładnie praca programisty oraz całego zespołu, a z upływem czasu będziemy powiększać swoje umiejętności programistyczne.

Zarobki młodego programisty są różne. Na początku swojej kariery możemy liczyć na około 2-3 tysiące złotych. Doświadczeniu programiści zarabiają kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Call Center

Dokładnie tak – jeden z najbardziej nielubianych zawodów znajduje się na tej liście. Dlaczego? Podczas pracy w call center uczymy się rozmawiać z ludźmi, przekonywać ich do zakupu danego produktu/usługi. Mówiąc prościej – uczymy się technik sprzedaży.

Jeżeli mamy żyłkę handlowca to na pewno to docenimy. Z doświadczeniem w sprzedaży możemy w późniejszym starać się o ciepłą posadkę handlowca w dużej firmie, gdzie będziemy zarabiali spore pieniądze.

Pensja w call center to suma dwóch rzeczy – podstawy oraz prowizji od sprzedaży. Podstawa to najczęściej 1500-2000 zł. Rozwijając swoje umiejętności rozmowy, manipulacji oraz sprzedaży możemy liczyć na dodatkową prowizję, która może wynosić nawet kilkaset złotych.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
1 komentarz w “Pierwsza praca we Wrocławiu – gdzie najłatwiej ją dostać i ile można zarobić?”
  1. Avatar
    Małgorzata W.

    Zgadzam się w 100% ,niejednokrotnie zauważyłam że młodym osobą bardzo trudno jest dostać wymarzoną pracę. Mam nadzieję, że te przedstawione pozycje faktycznie sprawią, że młodzi będą się odpowiednio rozwijać i kształcić. Natomiast wiem też, że wiele młodych osób szuka innych form zarobku. Mam tutaj na myśli inwestycje w nieruchomości. Przyznam szczerze, że jest to bardzo imponujące dla mnie. Sama zamierzam wybrać się teraz na Praktyczny Kurs Inwestowania w Nieruchomości organizowany przez aiwn.pl , który ma się odbyć 16 grudnia we Wrocławiu. Nie mogę się doczekać, aby poznać wszystko „od kuchni” oraz zobaczyć ile osób się pojawi na tym wydarzeniu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *