Pigułka jak wyjść z długów - czy brałeś już swoje lekarstwo?
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Pigułka „jak wyjść z długów” – czy brałeś już swoje lekarstwo?

Dziś opowiem Wam nieco o komunikacji między Wami a mną jaką otrzymuję. Najczęściej trafiają do mnie komentarze odnośnie poradnika mojego autorstwa: „Jak wyjść z długów„. Maile i komentarze, jakie otrzymuje, mają treść, cytuję:

1. Nie da się wyjść z długów, jeśli ma się ich dużo i są już zajęcia komornicze.

2. Nie mam pieniędzy na poradnik!

Czyli z jednej strony uważamy, że nasz problem jest nie do rozwiązania, a z drugiej uważamy, że to rozwiązanie nie jest warte paru złotych. Pozwólcie, że się z tym rozprawię…

Po pierwsze, i mówię to z własnego doświadczenia, dłużnik jest mistrzem w uzyskiwaniu pieniędzy. Gdyby tak nie było – skąd wzięłyby się długi z ratami kilkakrotnie przewyższającymi nasze dochody?

Dłużnik, który potrafił, mimo ciążących na nim kredytów, zdobyć kolejny kredyt na spłatę poprzednich, lub co gorsze ale prawdziwsze, na jakiś totalnie zbędny gadżet, mówi mi, że nie ma 34 zł, żeby odzyskać wolność od długów. A wiecie co ja myślę? Myślę, że sprawa wygląda zupełnie inaczej i są tylko dwa rozwiązania:

1. Albo mi nie wierzysz, że ten poradnik „Jak wyjść z długów” pomoże Ci wyjść z opresji – w takim razie po prostu zamknij stronę i poszukaj innego rozwiązania, a nie pisz że X zł to za dużo.

2. Albo dokładnie wiesz, że ten poradnik pomoże Ci wyjść z długów, ale Ty wcale nie chcesz wyjść z długów, Ty chcesz dostać kolejny kredyt, żeby spłacić poprzednie, bo tak jest prościej i szybciej (lecz nie na długo). Nie chcesz nic robić, nic zmieniać w swoim życiu, chcesz żeby wszyscy się od Ciebie odczepili.

Moim zdaniem chodzi przede wszystkim o punkt drugi.

Stare przysłowie mówi „nie da się zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko”.

Pigułka jak wyjść z długów

Toniesz w długach, ale nie chcesz ani na jotę zmienić swojego życia, nic poświęcić, chcesz jedynie, żeby ktoś zdjął Ci z pleców oddech wierzycieli i komorników.

Otóż niestety tak się nie da. I nie pomoże tu nawet wiara w cuda.Pomoże Ci spadek lub wygrana w totolotka – ale z tym samym rozumem, który masz teraz, nim minie pół roku,  znów będziesz na lodzie.

Chcesz wiedzieć, jak wyjść z długów? Nawet jeśli nie kupisz poradnika, kilka sposobów możesz znaleźć sam. Jedyne co musisz zrobić to określić, w jakiej sytuacji teraz jesteś, a w jakiej chciałbyś być i co poświęcisz, aby przejść od jednej do drugiej.

Z czego zrezygnujesz? Co zmienisz w swoim życiu? Co będziesz robić inaczej? Czy weźmiesz odpowiedzialność za sytuację, w której się znalazłeś? Czy będziesz obwiniać banki, że czyhały na Ciebie i zastawiały pułapkę? Może winny jest system? Państwo?

Mam dla Ciebie wiadomość, wszyscy żyją w tym samym systemie i Państwie, banki nie robią wywiadu, aby akurat Ciebie złapać. To coś w Twojej głowie sprawia, że nie radzisz sobie w tym środowisku. Skąd to wiem? bo ja też to przeszłam.

Wolność finansowa w zasięgu ręki?

Wiesz jaka to frajda przestać przeszukiwać internet wpisując „kredyt bez bik” albo „kredyt dla zadłużonych„? To jest wolność.

Ale póki nie skoczysz na nogi, nie rozejrzysz się dookoła siebie i nie powiesz „ok, to co mogę zmienić, co mogę zrobić” dopóty będziesz szukać kolejnego kredytu, prosić, upokarzać się i całować w tyłek każdego, kto da Ci nadzieję na kasę.

Rzeczywistość, którą sobie zbudowałeś za pożyczone pieniądze, nie jest Twoją prawdziwą rzeczywistością. To rzeczywistość pożyczona i i tak nigdy do Ciebie nie należała.

Więc proszę, nie piszcie mi więcej „nie mam pieniędzy na ten poradnik„, bo dla mnie to po prostu informacja, że chcesz, aby sprawy rozwiązać za Ciebie, tak abyś miał święty spokój, a Twoje życie płynęło dalej bezmyślnie i spokojnie.

Przykre? taak, ale pamiętaj, mnie nie oszukasz – ja byłam tam gdzie teraz jesteś Ty i znam te wszystkie zgrabne i ckliwe słówka.

Pigułka jak wyjść z długów nie istnieje. Nie istnieje szybkie i proste wyjście z długów.  Ale to wyjście jest i jeśli coś Ci przeszkadza w wyjściu z pętli zadłużenia, to na pewno nie cena poradnika!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

  1. 51-latka z nadzieją

    W zupełności się z panią zgadzam.Ja tez brałam kredyty,żeby sumiennie spłacać raty.Dzisiaj widzę,że to był najgorszy sposób z możliwych,ale stało się.zaczął się kryzys i banki przestały dawać kredyty na prawo i lewo nawet dla swoich najlepszych klientów.No i się zaczęło piekło.Przeczytałam urywki poradnika i jest w nim to o co w tym wszystkim chodzi.Nie robić większych długów tylko skupić się i zacząć działać.Ja też próbowałam brać kolejne kredyty,ale już nie chciano mi ich udzielać.A więc poszłam do „wysokoprocentówek” i niestety szybko to się na mnie zemściło .a więc trzeba się zastosować do pani rad.Mam od 2,5 r0ku problemy ze spłatą a od marca 2011 roku juz komornika na karku.Czytając pani wpisy na stronie i urywki poradnika jestem pewna,ze pani wie o czym mówi,bo to przerabiałam i wiem,ze tak to wszystko wygląda.Ja chce spłacić swoje długi,ale sprawy zaszły tak daleko,że nie pozostaje nic innego jak wziąć się w garść i zastosować się do Pani rad.Niestety bez wyrzeczeń długi same się nie spłacą.

  2. Iwona Wendel

    Oczywiście że pozwolę ;-) Kwota 34 złotych to kwota za ebook plus konsultacje – jest to wyraźnie opisane w ofercie. Jeśli ktoś chce skorzystać z samego poradnika, ma tę możliwość w wielu pewnych księgarniach internetowych. Natomiast dla potrzebujących pomocy jest wersja 34 pln.
    W sprawy czytelników angażuję mnóstwo czasu, 34 pln jest kompletnie nieadekwatne i prawdopodobnie ta cena ulegnie zmianie, bo widzę, że ja siebie zmienić nie potrafię i z niektórymi czytelnikami rozmawiam i piszę naprawdę bardzo bardzo długo. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ