Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Poczucie własnej wartości, czyli co mówią o Tobie amplitudy?

Poczucie własnej wartości – coraz częściej słyszymy to hasło i pewnie coraz częściej ignorujemy.  Na zasadzie – im więcej o tym się mówi, tym bardziej wydaje się to oczywiste. Jednak poczucie własnej wartości nie jest niczym oczywistym, ma jednak decydujące znaczenie dla powodzenia naszych marzeń i projektów.

Poczucie własnej wartości – wymiary

Według Christophe Andre, francuskiego psychiatry, autora „Niedoskonali, wolni, szczęśliwi” (którą to książkę serdecznie Ci polecam), poczucie własnej wartości ma 6 wymiarów.  Omówię je stopniowo w kilku artykułach, w kontekście naszych możliwości wyjścia z długów.

Stabilność – jako wymiar poczucia własnej wartości

Stabilność jest swego rodzaju miernikiem, według którego możemy ocenić nasze poczucie własnej wartości.Mówiąc o stabilności mamy na myśli rodzaj i siłę reakcji na wydarzenia.

Co to znaczy?

Załóżmy, że w życiu codziennym jesteś pewnym siebie człowiekiem. Działasz, sprawiasz wrażenie skutecznego. Codzienna rutyna. Co się jednak stanie z Tobą w obliczu trudności? Czy Twoja maska pęknie? A co się dzieje w momencie dużego i niespodziewanego sukcesu?

Twoje reakcje na nieoczekiwane wydarzenia to właśnie miara stabilności poczucia własnej wartości. Przy czym nie jest tu do końca ważne, czy wydarzenie jest pozytywne, czy negatywne.

Im bardziej intensywna jest Twoja reakcja, im większa jest amplituda wahań w obliczu trudności, czy sukcesów, tym mniej stabilne jest Twoje poczucie własnej wartości.

Po czym poznać stabilne poczucie własnej wartości?

Działa ono jako niemal amortyzator w obliczu wydarzeń. Ma miejsce znaczące wydarzenie, które zdecydowanie odbiega od codziennej rutyny, ale my w żaden sposób nie zbaczamy z kursu.  Działamy niezależnie od wydarzeń i otoczenia. Pozostajemy sobą niezależnie od okoliczności, czy rozmówców.

Stabilność a wychodzenie z długów

Jeśli jesteś moim stałym czytelnikiem, lub też już od jakiegoś czasu zdobywasz wiedzę, jak wyjść z długów, zrozumiałeś, że dłużnicy mają duży problem – nie z pieniędzmi, ale właśnie z poczuciem własnej wartości.

Jak to działa?

Załóżmy jesteś na kursie ZA ROK BEZ DŁUGÓW  lub realizujesz swój własny plan wyjścia z zadłużenia.

Robisz to, co do Ciebie należy, nie pożyczasz, uczysz się, sprzedajesz swoje nieużywane rzeczy, szukasz możliwości dorobienia, negocjujesz z wierzycielami.

I nagle bach! – jeden z wierzycieli przekazał sprawę do sądu, lub do komornika. Twój świat się wali, tracisz nadzieję, wszystkie dotychczasowe małe sukcesy przestają się liczyć, znowu myślisz, że jesteś frajerem i nieudacznikiem. Koniec, to się jednak nie uda. Znowu szukasz chwilówek, lub pozwalasz depresji przejąć nad Tobą całkowitą władzę. Zbaczasz z kursu, zamiast dalej robić to, co zacząłeś, ulegasz temu wydarzeniu.

Albo wariant 2

Ups! okazuje się, że poszło Ci bardzo dobrze, okazało się, że po ograniczeniu wydatków udało Ci się zaoszczędzić pieniądze na ratę pożyczki, wpadło Ci coś ze sprzedaży własnych rzeczy – generalnie fantastyczna niespodzianka.

Myślisz sobie, świetnie sobie radzę, mogę sobie pozwolić na nieco luzu. Idziesz na zakupy, albo znowu pożyczasz pieniądze. Pozwalasz, aby to wydarzenie zmieniło Twoje plany.

Jak jest u Ciebie?

Jak oceniasz swoje poczucie własnej wartości? Jaka jest Twoja amplituda – to znaczy, jak mocno zmieniasz swoje reakcje i zachowanie w obliczu nowych wydarzeń / okoliczności? Tylko trochę, czy na całego?

  Darmowa pomoc jak wyjść z długów, czyli konsultacje za darmo!
  Historia kredytowa w BIK mojego partnera?!
  Podsumowanie ZA ROK BEZ DŁUGÓW - życie pisze różne scenariusze.
  Kredyt w mbanku - kto nakręca spiralę zadłużenia?
  Twoja największa tragedia - długi!?
Udostępnień 0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 Comments

  1. Piotr

    Hej, muszę przyznać, że to jest to niezmiernie ważna kwestia. To jak się sam czujesz, zmienia wszystko wokół ciebie.

  2. Adam

    Dzięki za porady. Kurs zapowiada się ciekawie.

Leave a Reply