Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Przepis na szczęśliwe życie – jak wyjść z długów i innych problemów.

Istnieje wiele sposobów, aby utrudnić, lub wręcz zmarnować sobie życie.
Pośpiech, stres, zła dieta, nerwy, nie poświęcanie czasu rodzinie. Każda z tych dróg zaprowadzi nas w końcu do frustracji i poczucia braku w życiu.
Na szczęście jest też prosty przepis na szczęśliwe życie. Wyjątkowo ważny, gdy szukasz sposobu, jak wyjść z długów.

Praca

Praca kojarzy się z ogromnym wysiłkiem, przymusem, obowiązkiem. Czymś, co zabiera nam znaczną część życia, nie dając nic w zamian – oczywiście poza pieniędzmi. Tymczasem praca, nie tylko w ujęciu filozoficznym, ma ogromne znaczenie dla człowieka. Etos pracy, świadomości przydatności społecznej, świadomość, że pieniądze zarobiliśmy własną pracą, wysiłkiem – jest człowiekowi ogromnie potrzebny.

Najlepiej oczywiście, gdyby nasza praca, nasze wysiłki, mogły zmieniać świat na lepsze, pozwalały zostawić trwały ślad.
I z tym wiąże się kolejny punkt.

Dawaj wartość

Oczywiście nie każdy z nas może być kardiochirurgiem, czy pracownikiem pogotowia ratującym życie. Ale każdy z nas dzięki codziennym wyborom może sprawić, że świat będzie choć odrobinę lepszy. Nie oczekuj od świata. Oczekuj od siebie i dawaj z siebie to, co najlepsze. Zmienianie świata na lepsze to w sumie najlepszy przepis na szczęśliwe życie.

Pielęgnuj bliskie relacje

Rodzina i przyjaciele dają ogromną siłę. Nie każdy z nas ma to szczęście, aby mieć w swoim otoczeniu życzliwe i kochające osoby. Wielu dłużników wyrosło właśnie w bardzo toksycznym otoczeniu i w swoim dorosłym życiu dalej tworzy toksyczne relacje – ponieważ innych nie zna.

Jeśli więc masz obok siebie rodzinę, przyjaciół, którzy Cię kochają i wspierają – dawaj im z siebie przynajmniej tyle samo: czasu, miłości, troski. Jesteś szczęściarzem.

Bądź miły / miła

Ludzie agresywni i opryskliwi nie są lubiani. W dobrym życiu brak jest miejsca na złość, agresję, plotki, hejt itp.

Ciesz się tym, co masz

Ciesz się naprawdę, bo nic nie jest oczywiste. To nie jest oczywiste, że musisz mieć to wszystko. Że musisz być zdrowy, mieć zdrową rodzinę, mieć co jeść i gdzie spać. Jeśli zakładasz że tak zawsze będzie, bo tak – bardzo się mylisz.

Moja ostatnia wizyta u koleżanki, której czasem trochę zazdrościłam własnego domu, pokazała mi, jak bardzo kocham moje mieszkanie. Wynajęte bo wynajęte, ale tak bardzo funkcjonalne i pozwalające odpocząć.

Bądź wiarygodny i dotrzymuj słowa

Dłużnik nauczył się lawirować i manipulować. Im lepiej mu to wychodzi, tym bardziej jest dumny ze swojej umiejętności przetrwania. Tymczasem niedotrzymywanie słowa to piętno, które przykleja się do nas raz na zawsze i usuwa nas poza krąg ludzi, z którymi chciałoby się przyjaźnić.

Przepis na szczęśliwe życie?

Rób to i żyj tak jak oczekujesz tego od innych. Jeśli będziesz się trzymać powyższych rad, nie tylko wyjdziesz z długów, ale Twoje życie zdecydowanie zyska na jakości.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

  1. Bardzo trafne rady. Może nie dostosowuję się jeszcze nawet do połowy z nich, ale i tak czuję dużą zmianę odkąd nie brałam pod uwagę żadnej. :)

  2. Piotr

    Bardzo fajny wpis. Szczęsliwe życie przede wszystkim zależy od nas samych, niestety. Sami musimy sobie ułożyć sobie własne sanktuarium, jest to coś do czego właśnie dąże

NAPISZ KOMENTARZ