Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Czy znasz ten radykalny sposób, jak wyjść z długów?

Długi, zwłaszcza te duże, to poważny życiowy kryzys. Kryzys, który jednak możemy wykorzystać do poprawy jakości życia. Jestem pewna, że każdy, znaleziony przez Ciebie sposób jak wyjść z długów, kojarzy Ci się z karą, wyrzeczeniami, ograniczeniami i obniżeniem poziomu życia.

A co jeśli to jest prawdziwa okazja?

Radykalny sposób jak wyjść z długów

Nie chodzi mi tutaj o zmianę jednego nawyku, oszczędzenie 5 procent, czy też sprzedaż starego telewizora. Zmień swoje życie o 180 stopni. Czytasz czasami o ludziach, którzy zostawili wszystko i pojechali w Bieszczady? Cóż, nie wysyłam Cię w Bieszczady, ale o podobny zwrot życiowy mi chodzi.

Zmień mieszkanie – oczywiście korzystnie. Możesz je sprzedać, możesz wynająć mniejsze.  Zmień warunki na skromniejsze, to w końcu nowy początek. Jeśli nie masz rodziny – wynajmij pokój u kogoś, albo znajdź współlokatorów. To nie tylko da Ci potrzebny zastrzyk gotówki, ale może nadać Twojemu życiu zupełnie nowy sens.

Może poznasz nowych ludzi, może przyjaciela / przyjaciółkę na całe życie? Może sąsiedzi będą fajnymi ludźmi, a okolica bardziej serdeczna? Zacznij pomagać innym – być może w Twojej okolicy jest schronisko dla psów? hospicjum? Cokolwiek – poświęć choć godzinę tygodniowo na pomaganie innym, którzy mają nieco gorzej.

Czytaj inne książki (lub w ogóle czytaj), chodź na darmowe wykłady i spotkania.

Mów nieznajomym ludziom dzień dobry. Uśmiechaj się, zatrzymuj, pomagaj.

Rób to, czego do tej pory nie robiłeś. Przestań robić to, co robiłeś bezmyślnie i nawykowo.

Zrób ile się da, aby Twoje życie uległo diametralnej przemianie.  Zmieniaj wszystko, co się da. Niech nowe życie w niczym nie przypomina starego.

Korzyści

 • nowa perspektywa pobudzi Twoją kreatywność – krążąc w kółko i szukając kredytów na spłatę długów, zaczynasz myśleć jak mysz w labiryncie.
 • przekonasz się, że istnieje mnóstwo pomysłów na życie – Tobie wydaje się, że musisz bronić tego, które masz, bo bez tego będziesz nieszczęśliwy
 • poznasz nowych ludzi – być może wśród nich będzie ktoś, kto poda Ci pomocną dłoń – lepszą pracę, lepsze pomysły. Lub po prostu będzie przyjacielem.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści. Pamiętaj, tu nie chodzi o zmianę trasy, jaką jeździsz do pracy. Tu chodzi o pozostawienie dawnego życia za sobą.

Nie każdy może sobie na to pozwolić, ale zdziwiłbyś się,ile mimo wszystko można zrobić nawet mając trójkę dzieci.

Dobry sposób jak wyjść z długów zawsze będzie wymagał od Ciebie czasu, zaangażowania, poświęcenia i zmiany.  Dlaczego więc nie zmienić naprawdę wszystkiego?

Poczytaj historię osób, które w pewnym momencie swojego życia  postanowiły zmienić zupełnie wszystko.

Kiedyś na blogu króla blogosfery, czyli Jasona Hunta, przeczytałam krótką wymianę zdań między nim,  jego czytelnikiem. Dotyczyła wyjazdu w piękne i odległe miejsce. Czytelnik napisał: myślę, że nawet w 2020 roku nie będzie mnie stać na taką wycieczkę. Jason odpisał: Gdybym ja wychodził z takiego założenia, zmieniłbym całe swoje życie.

I to był dla mnie wtedy zimny prysznic. Jeśli o swoich marzeniach myślę, że nigdy nie będzie mnie na nie stać, albo po prostu, że nie mam możliwości, aby je osiągnąć, to muszę zmienić całe swoje życie.

Może to zrobić każdy z nas.  Tylko tak bardzo się boimy, że zaczynając od początku, ponieśliśmy porażkę. A to przecież nieprawda. Nowe życie, nowa droga, może okazać się ciekawsza niż poprzednie.  Nowi ludzie mogą być tymi, na których czekaliśmy.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Beata

  Dzisiaj (tak, słowo daję, że właśnie dzisiaj) natknęłam się na taki cytat:

  „Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, to nie można będzie ci pomóc” Hipokrates.

  ;)
  Pozdrawiam :)

  • Zaklinaczka długów

   Genialne! :) Lata coachingu zawarte w jednym zdaniu :) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ponowną wizytę :)

NAPISZ KOMENTARZ