Dzwoniłem do firm pożyczkowych o rozłożenie pożyczek na raty i…

jak-skonsolidowac-kredyt

Mam 15 chwilówek, nie mam jak ich spłacić, dzwoniłem do firm pożyczkowych prosząc o rozłożenie pożyczek na raty, ale nie stać mnie na ich raty jakie proponują, przychodzą mi pisma, SMS-y i telefony. Nie wiem co mam robić, chce to spłacić ale nie wiem jak…


Tak, sytuacja bardzo dobrze mi znajoma, zawsze piszę, że rozłożenie pożyczek na raty nie jest wcale łatwym zadaniem, bo firmy pożyczkowe widzą w tym interes, a nie pomoc Nam, dłużnikom którzy mają problemy ze spłatą pożyczki…

Jeśli już teraz otrzymujesz monity telefoniczne, SMS i listowne, to znaczy, że jesteś na skraju wypowiedzenia umowy pożyczkowej i pewnie wkrótce otrzymasz takie wypowiedzenie listownie.

Następnie pewnie będziesz mieć 30 dni od wypowiedzenia umowy pożyczkowej, na spłatę całej kwoty pożyczki jaka pozostała Ci do spłaty. Niewywiązanie się z tego żądania firmy pożyczkowej, będzie niestety skutkowało oddaniem Twojego długu do firmy windykacyjnej.

Firmy windykacyjne będą „prześladować” Cię w bardzo podobny sposób, co obecne firmy pożyczkowe ubiegające się o terminową spłatę rat. A więc przygotuj się na:

  • SMS-y,
  • telefony,
  • listy,
  • a nawet wizyty windykatora.

Niektóre firmy windykacyjne przekraczają swoje uprawnienia i posuwają się zbyt daleko, dlatego, abyś wiedział jak się przed nimi chronić, koniecznie przeczytaj ten poradnik: jak się chronić przed firmą windykacyjną, którą nęka.

Musisz też wiedzieć, że wraz z ingerencją firmy windykacyjnej, wiążą się także dodatkowe koszty, które jak się łatwo domyślić, pokrywa dłużnik.

No a dalej to już jest tylko komornik. Jeśli firma windykacyjna nie znajdzie sposobu na wyegzekwowanie należności, odda sprawę lokalnemu komornikowi.

Mimo nieudanej próby rozłożenia pożyczek na więcej rat, mam nadzieję, że jednak znajdziesz jakiś sposób na wyjście z zadłużenia. Jeśli obecnie nie stać Cię na spłatę rat zaciągniętych pożyczek, to wpłacaj choćby tyle, na ile jest Cię stać. To czasami działa dobrze, bo firma pożyczkowa widzi, że nie próbujesz ich „wycykać” tylko masz szczere zamiary spłaty zadłużenia.

Wniosek o rozłożenie chwilówki na raty

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...