Spirala zadłużenia, czyli co robisz, gdy wypadniesz z kursu?

Dziś zaczynam serię artykułów, inspirowaną sentencjami guru wychodzenia z problemów finansowych, Larrego Wingeta. Larry Winget, zwany też pitbulem rozwoju osobistego, ma za sobą bankructwo i życie z długami, teraz z powodzeniem prowadzi programy szkoleniowe, telewizyjne, odczyty i konsultacje, na temat finansów, w tym finansów osobistych oraz wychodzenia z problemów finansowych.

Dzisiejsza myśl, warta refleksji brzmi:

„Wypadnięcie z trasy/z drogi nie jest niczym zaskakującym, jest zrozumiałe i można je wybaczyć. Pozostawanie w tym miejscu, gdy już wiesz, że zboczyłeś z trasy, jest głupotą.”

Kłopoty finansowe to coś, co może przytrafić się każdemu. Przekonali się o tym boleśnie frankowicze, którzy zaciągnęli niebezpieczne kredyty – niebezpieczne, ponieważ podwyżka kursu w wielu wypadkach doprowadziła do ruiny ich delikatne finanse.

Latami systematycznie spłacane kredyty mieszkaniowe, po poszybowaniu kursu w górę, trafiły do stanu sprzed lat. To tak jak by jeszcze raz zaczynać od nowa spłacać kredyt…

Ale jak mówi Larry, takie błędy się zdarzają, są zrozumiałe i wybaczalne.

Jeżeli zamiast skorygować swoje działania, opracować plan powrotu, trwamy w tym miejscu, lub co gorsza jeszcze bardziej oddalamy się od szlaku (a bo tylko jeszcze jedna chwilówka, bo nie mogę rzucić palenia, bo telewizja to ostatnia przyjemność jaka mi została) – trudno wybaczyć takie działanie i trzeba je nazwać zwykłą głupotą.

Nie będę więcej się na ten temat rozpisywać – niech to porównanie zostanie w Waszych głowach i zakiełkuje.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *