Spóźniam się z jedną ratą za kredyt – nie odbieram telefonu od banku!

sprzedaz-dlugu-osoby-prywatnej

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Co powinnam zrobić ? Gubię się w tym wszystkim. Mam kredyt ( w sumie na 4700 zł ). Nie spłaciłam miesiąc temu ( 19.03 ) jednej raty ok. 470 zł. Próbowałam zamrozić spłatę raty na 1 miesiąc – udało się – ale będzie to działać od spłaty w/w raty. W międzyczasie straciłam pracę ( marzec ) – nową stałą będę mieć dopiero od 16 kwietnia.

Pensja 2200 zł netto. Do wypłaty ( 30.04 ) nie mam jak podjąć jakiejkolwiek pracy z której będę mieć teraz wypłacone pieniądze – rozważam na ten tydzień pracę na nocki ( 22-6) na produkcji ale nie wiem czy to wyjdzie i tam tez nie ma tygodniówek.

Co ja mam zrobić ? Teraz ? Bank wydzwania, nie odbieram. Nigdy nie miałam problemów ze spłatą należności. Dziękuję Lisa


Myślę, że nie wolno Ci teraz panikować, każdemu może powinąć się noga i wierz mi, że banki o tym wiedzą i nie będą sobie ostrzyć na Ciebie zębów!

Tak jak zawsze radzę, w przypadku kiedy nie mamy z przyczyn losowych na spłatę raty, należy udać się jak najprędzej do banku i powiedzieć o całej sytuacji pracownikowi banku (naszemu opiekunowi).

Takie podejście jest jak najbardziej fair i bank na pewno to doceni, nie doceni natomiast faktu, że uchylasz się od spłaty raty, dodatkowo nie odbierając telefonów?! bo teraz pewnie sobie myślą, ok, mamy kolejnego kredytobiorcę, który chce nas „wycykać”

Więc radzę Ci wziąć ze sobą dokumenty które potwierdzają utratę pracy, oraz (jeśli to możliwe), dokument który potwierdzi, że wkrótce znów wrócisz do pracy i udanie się do placówki banku, by wszystko wyjaśnić.

Jeśli brałaś kredyt przez internet, to zadzwoń na infolinię – im szybciej skontaktujesz się z bankiem, tym lepiej on Ciebie potraktuje! Głowa do góry, będzie dobrze! trzymam kciuki!

Koniecznie przeczytaj:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *