Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Co zrobić gdy strach ma wielkie oczy?

Jak wygląda połączenie wychodzenia z długów ze strachem? Strach  ma nas chronić przed niebezpieczeństwem. Jest pierwotnym przyjacielem człowieka. Strach to atawizm pozostały jeszcze z czasów, gdy świat nie znał pieniędzy. Pomagał naszym przodkom zachować życie w obliczu takich niebezpieczeństw jak dzikie zwierzęta.

Dziś już możemy wyjść do sklepu bez strachu, że po drodze pożre nas jakiś drapieżnik, ale instynkty pozostały. Odczuwanie strachu mówi nam, że grozi nam niebezpieczeństwo. Jest to wskazówka dla nas.

Jak wyjść z długów gdy się boisz?

Codzienność dłużnika jest napiętnowana przez strach. Boimy się o naszą przyszłość a strach nas paraliżuje. Szukamy sposobu, jak wyjść z długów, ale nie jesteśmy w stanie wymyślić nic sensownego, bo w głowie mamy ciągle obraz tego, jak obcy wchodzą do naszego domu i zabierają nasz majątek.

Boimy się o siebie i dzieci. Strach ma nad nami władzę, odbiera nam radość życia i godność.

Sami się usuwamy w cień i skazujemy na życie w ukryciu, czyli robimy dokładnie to wszystko, czego robić nie powinniśmy.

Tracimy umiejętność normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, a właśnie ta umiejętność jest nam bardzo potrzebna, aby wyjść z impasu.

Jeśli znajdziesz swój sposób, aby przestać się bać, połowa sukcesu za Tobą. Znajdź swoje sposoby, aby choć przez chwilę przestać się bać.

Naucz się rozmawiać z windykatorami i wierzycielami, sprawdź, co tak naprawdę jest dla Ciebie warte strachu, jak odzyskać siłę i wiarę w siebie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

  1. jacek

    Kilkanaście lat temu dopisało szczęście w grze liczbowej i wygrałem masę kasy, a że byłem młody i dość ufny ludziom (naiwny) zacząłem pożyczać znajomym krewnym ile kto chciał bez żadnego pokwitowania gdyż uważałem to za urągające zaufaniu do drugiej osoby.Kilkoro z nich założyło sobie firmy i do dzisiaj świetnie sobie radzą ( i brawo im za to). Nim się spostrzegłem pieniądze stopniały do tego stopnia że musiałem poprzestać pożyczać gdyż zostały prawie marne parę zł.Ja nie zdążyłem zainwestować żadnych pieniędzy , lecz miałem dłużników i spodziewałem się zwracania długów co zaciągnęli u mnie.Moja naiwność prawie dziecięca została poddana próbie bolesnej.Żaden dłużnik nie przyznawał się do pieniędzy jakoby pożyczali ode mnie kasę, a że nie było nic zapisane i podpisane więc niejako mieli rację że wyparli się.I tak zostałem na lodzie i bez żadnych pieniędzy, po prostu przyśniło się mnie iż rozdawałem kasę, bo nigdy nic nie miałem , to słowa rodziny i znajomych.Dzisiaj jestem starszym facetem żyjący ze skromnej emerytury i gdybym w dzisiejszej dobie przyszedł do człowieka któremu danie od tak np.50 tys. to żaden wydatek , to stuknął by się w czoło i powiedział , ty stary czy dobrze się czujesz lub bardziej obrazliwie , spierdalaj bo psami poszczuję. No i miał by rację. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie nic nie zrobią bezinteresownie dla drugiej osoby, a dla mnie wówczas to było normalne choć po latach tak niegodziwie mnie potraktowano. Ktoś może powiedzieć naiwny facet i dobrze mu tak , może i racja lecz ja byłem dumny że mogę komuś pomóc.Po mojemu nie byłem popsutym facetem przez system jaki dzisiaj jest. Dzisiaj danie komuś jak wspomniałem obcemu człowiekowi pieniądze od tak za frajer , jest uznawane za idiotyczne i niedorzeczne żeby nie napisać wulgarniej.Milioner nikomu nic nie da od tak dla własnej przyjemności dania i cieszenia się z tego że komuś pomógł.Nie te czasy i nie ci ludzie. I tak sobie rozmyślał nad zepsuciem się jednostki stary facet na emeryturze.

  2. Piotr

    Super wpis! Strach to poczucie lęku które towarzyszy nam w różnych sytuacjach i objawia się róznie, chociaż zazwyczaj tak samo i wielkie oczy nie zawsze są wyznacznikiem, ale pewną metaforą do strachu.

NAPISZ KOMENTARZ