Dostałem wezwanie od firmy windykacyjnej – żądają spłaty długu

friends

Dostałem wezwanie od firmy windykacyjnej, że muszę spłacić dług za telefon który podobno kiedyś kupiłem (11 lat temu), ale nie zapłaciłem całej kwoty. Jakoś nie kojarzę żebym kiedykolwiek kupował jakiś telefon?? Czy mam zapłacić? dług wynosi 660 zł z odsetkami, a nie chcę żadnych problemów z firmą windykacyjną.

Zasadą jest, że nie płacimy za długi, których nie jesteśmy pewni. Jeśli nie masz pewności, że to Twój dług, to wstrzymaj się z zapłatą jakiejkolwiek kwoty.

Jeśli wezwanie od firmy windykacyjnej nie zawierało żadnych innych dokumentów, jak np. ksero dowodu zakupu czy inne potwierdzenie, że transakcja taka miała miejsce, to należy grzecznie o takie dokumenty poprosić ową firmę windykacyjną.

Musisz mieć świadomość, że firmy windykacyjne nie zawsze są uczciwe, dlatego poproś o dokumenty, aby bliżej się z nimi zapoznać. Dokładniej mówiąc, pisemnie wystąp z prośbą o przesłanie kompletu dokumentów otrzymanych od pierwotnego wierzyciela.

Możesz też nastraszyć firmę windykacyjną, że nie dosyłając kompletu dokumentów (wyłudzenie?), łamią prawo i niech przestaną marnować Twój cenny czas. Prawo nie nakazuje dialogu z firmą windykacyjną w ogóle.

Firma windykacyjna musi wiedzieć, że nie zmusi Ciebie do płacenia jakichkolwiek pieniędzy, nie przedstawiając dokumentów potwierdzających Twój dług u wierzyciela!

Poza tym, skoro roszczenie jest sprzed 11 lat, to i tak uległo ono przedawnieniu. Można wtedy też podnieść zarzut przedawnienia długu. Póki co poproś windykację o dokumenty na których podstawie żądają spłaty rzekomego długu. Daj znać co odpiszą, będziemy działać dalej…

Skarga na firmę windykacyjną

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Koniecznie przeczytaj jeszcze:

  1. Kiedy przedawnienia się długu wobec OPERATORA sieci komórkowej
  2. Przedawnienie długu za mandat [przejazd bez biletu]
  3. List od komornika po 18 latach a przedawnienie długu
  4. Komornik – kredyt za samochód – przedawnienie – co robić
  5. Kiedy bieg przedawnienia ulega przerwaniu?

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *