ZWROT PODATKU a spłacony komornik – jak odzyskać pieniądze?

skarga-na-czynności-komornika

Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa zwrotu podatku z Urzędu Skarbowego, ponieważ w tamtym miesiącu spłaciłam komornika już całkowicie po czym zadzwoniłam do Niego, czy przekaże on informację do urzędu skarbowego, na co otrzymałam informację że tak.

Ale dziś dostałam pismo z urzędu skarbowego, że pieniądze zostały wysłane na konto tego właśnie komornika i co teraz mam zrobić żeby te pieniążki nie przypadły? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


Widocznie, komornik albo nie zdążył powiadomić Urzędu Skarbowego, aby ten nie przesyłał mu należności pochodzących ze zwrotu podatku, albo komornik zupełnie zapomniał Urząd Skarbowy powiadomić.

Wg. mnie nie masz o co się martwić, bo pieniądze pochodzące ze zwrotu podatku, ot tak sobie – nie wyparują. Aby książkowo i zgodnie z procedurami odzyskać pieniądze od komornika, musisz złożyć skargę na czynności tego komornika.

Kiedyś skargę na czynności komornicze składało się w sądzie, dziś po zmianie prawa, skargę należy złożyć u samego komornika.

Jeśli komornik zaznajomiony jest z Twoją sprawą, to podejrzewam, że błyskawicznie przeleje pieniądze pochodzące ze zwrotu podatku na Twoje konto bankowe, lub przeleje je z powrotem na konto Urzędu Skarbowego, skąd dopiero powędrują one do Ciebie.

Ale tych szczegółów dowiesz się bezpośrednio u komornika. Sporządź pismo – skargę, jasno i zwięźle opisując zaistniałą sytuację i pofatyguj się do komornika osobiście jeśli masz taką możliwość, lub wyślij skargę do komornika listownie.

Nic się nie martw, pieniądze za zwrot podatku na pewno odzyskasz, teraz tylko kwestia jak szybko komornik się z tym uwinie…

Wniosek do US o zwrot nadpłaty podatku

Wniosek o zajęcie wierzytelności dłużnika w Urzędzie Skarbowym

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *