Moja była straszy mnie komornikiem za to, że nie otrzymuje alimentów w terminie

Forum prawneKategoria: AlimentyMoja była straszy mnie komornikiem za to, że nie otrzymuje alimentów w terminie
Avatarakam zapytał 10 miesięcy temu

Chodzi o spóźnione alimenty. Moja była straszy mnie komornikiem za to, że nie otrzymuje alimentów w terminie. Zamiast 10-tego każdego miesiąca dostaje alimenty pod koniec miesiąca. Czy moja była ma prawo nasłać na mnie komornika? czy rzeczywiście może iść do komornika za spóźnione alimenty?

Nie uchylam się od tego obowiązku alimentacyjnego, tylko też sam na czas nie otrzymuję płatności od klientów za faktury, a prowadzę działalność gospodarczą. Czy coś mi grozi za nieterminowe płacenie alimentów z opóźnieniem?

5 odpowiedzi
Best Answer
AvatarJarosław P. odpowiedział 10 miesięcy temu

Witam, mam podobny problem. Ja płacę alimenty z kilkudniowym opóźnieniem i matka dziecka straszy mnie naliczaniem odsetek za opóźnienia. Czy ma do tego prawo?

AvatarAgnar odpowiedział 10 miesięcy temu

Płacę co miesiąc alimenty, ale nie w terminie czy komornik może na mnie wejść? Nie płacę w terminie, ale płacę w całości i z kilkudniowym opóźnieniem. Była żona straszy mnie komornikiem, bo nie chce jej iść na rękę za każdym razem gdy czegoś potrzebuje ode mnie, a ja odchodząc od niej, zostawiłem wszystko, czego się dorobiliśmy, a ja zaczynałem od nowa.

AvatarŁukasz odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam! Mam podobny problem, alimenty płacę co miesiąc tylko nie do 10 każdego miesiąca, ale pod koniec i wysyłam pocztą, bo nie mam ochoty na nią patrzeć. Wcześniej mojej byłej to nie przeszkadzało, a teraz wysłała mi pismo wydrukowane z neta, że mam jej zapłacić, jak one zostały zapłacone i wysłane poczta, ale ona ich nie odebrała i zostały one odesłanie do mnie z powrotem i teraz żąda, abym jej wysłał z powrotem z odsetkami czy może podać mnie do komornika lub założyć sprawę w sądzie?

AvatarKania odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam, mam zasądzone alimenty w wysokości 300 zł, były wypłacane regularnie, niestety w lipcu 2019 r. nie otrzymałam już alimentów od byłego męża. Złożyłam u komornika odpowiednie pismo o wszczęciu postępowania. I w tym momencie zaczęły się problemy, dostałam spłatę zaległych alimentów w wysokości 1800 zł. i tak na prawdę nie wiem za jaki to jest okres spłata. W dokumentach od Komornika jest napisane, że alimenty bieżące będą wypłacane od stycznia 2020 r. Ale w styczniu syn nie otrzymał w ogóle alimentów, a w lutym tylko 282.40. Moje pytanie brzmi: czy komornik musi wypłacać całą zasądzona kwotę czy nie.

AvatarRadoslaw odpowiedział 1 miesiąc temu

witam, mam podobnie jak Panowie wyżej, do 10-tego płatność …a płacę 25 ego, bo tak mam wypłatę, a ta miotła  mi tu straszyyy czym się da,… rynce opadają…

Twoja odpowiedź