Zapomniałem zgłosić sprzedaż auta – odwołanie od kary

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZapomniałem zgłosić sprzedaż auta – odwołanie od kary
Błażej Dowolski zapytał 4 miesiące temu

Witam wszystkich. Mam taki problem, że zapomniałem zgłosić sprzedaż auta w Wydziale Komunikacji, dostałem pismo o nałożeniu na mnie kary finansowej a sama kara za niezgłoszenie zbycia pojazdu jest dla mnie bardzo dotkliwa.

Co mogę zrobić w tej sprawie? czytałem gdzieś na forum, że można napisać odwołanie do Wydziału Komunikacji, czy w związku z tym, że piszecie wzory pism na zamówienie, mogę prosić o gotowy wzór odwołania od kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu? aby mógł uchylić się od tej kary?

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Panie Błażeju,

Od 1 stycznia 2020 roku przepisy mówią, że za brak zawiadomienia Wydziału Komunikacji w nabyciu bądź zbyciu auta w terminie 30 dni od zawarcia umowy, grozi kara od 200 do 1000 zł.

Przepis ten dotyczy również aut sprowadzanych z zagranicy, ponieważ takie pojazdy również powinny zostać zarejestrowane w Polskim urzędzie w ciągu 30 dni, pod rygorem powyżej kary pieniężnej.

Na szczęście osobie, która otrzymała karę za brak zgłoszenia sprzedaży lub nabycia auta przysługuje odwołanie, którego wzór pobierzesz poniżej:

odwolanie-od-kary-za-nieprzerejestrowanie-samochodu-wzor-pdf-doc

Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu wzór

Podobne tematy:

  1. Odwołanie od kary za niezgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu
  2. Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu WZÓR

Błażej Dowolski odpowiedział 4 miesiące temu

Bardzo dziękuję za pomoc Panie Grzegorzu!

pobrałem odwołanie.

Michał odpowiedział 4 miesiące temu

Witam. Czy można uniknąć kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu jeśli wina leży ewidentnie po mojej stronie? sprzedałem samochód i po tygodniu od jego sprzedaży wyjechałem do pracy za granicą na 1,5 miesiąca. Gdy wróciłem do Polski okazało się, że otrzymałem karę finansową. Czy jeśli powołam się w odwołaniu na to, że musiałem wyjechać w celach zarobkowych za granicę – urząd zrezygnuje z nałożonej na mnie kary? dostałem 1000 zł do zapłaty, także kwota jest ogromna.

Ilona D. odpowiedział 4 miesiące temu

Jak uzasadnić odwołanie od kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witaj Ilona,

przygotowany przez nas wzór odwołania zawiera także uzasadnienie, na które warto się powołać, składając odwołanie od kary.