Zapomniałem zgłosić sprzedaż auta – odwołanie od kary

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZapomniałem zgłosić sprzedaż auta – odwołanie od kary
Błażej Dowolski zapytał 10 miesięcy temu

Witam wszystkich. Mam taki problem, że zapomniałem zgłosić sprzedaż auta w Wydziale Komunikacji, dostałem pismo o nałożeniu na mnie kary finansowej a sama kara za niezgłoszenie zbycia pojazdu jest dla mnie bardzo dotkliwa.

Co mogę zrobić w tej sprawie? czytałem gdzieś na forum, że można napisać odwołanie do Wydziału Komunikacji, czy w związku z tym, że piszecie wzory pism na zamówienie, mogę prosić o gotowy wzór odwołania od kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu? aby mógł uchylić się od tej kary?

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Panie Błażeju,

Od 1 stycznia 2020 roku przepisy mówią, że za brak zawiadomienia Wydziału Komunikacji w nabyciu bądź zbyciu auta w terminie 30 dni od zawarcia umowy, grozi kara od 200 do 1000 zł.

Przepis ten dotyczy również aut sprowadzanych z zagranicy, ponieważ takie pojazdy również powinny zostać zarejestrowane w Polskim urzędzie w ciągu 30 dni, pod rygorem powyżej kary pieniężnej.

Na szczęście osobie, która otrzymała karę za brak zgłoszenia sprzedaży lub nabycia auta przysługuje odwołanie, którego wzór pobierzesz poniżej:

odwolanie-od-kary-za-nieprzerejestrowanie-samochodu-wzor-pdf-doc

Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu wzór

Podobne tematy:

  1. Odwołanie od kary za niezgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu
  2. Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu WZÓR

Błażej Dowolski odpowiedział 10 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za pomoc Panie Grzegorzu!

pobrałem odwołanie.

Michał odpowiedział 10 miesięcy temu

Witam. Czy można uniknąć kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu jeśli wina leży ewidentnie po mojej stronie? sprzedałem samochód i po tygodniu od jego sprzedaży wyjechałem do pracy za granicą na 1,5 miesiąca. Gdy wróciłem do Polski okazało się, że otrzymałem karę finansową. Czy jeśli powołam się w odwołaniu na to, że musiałem wyjechać w celach zarobkowych za granicę – urząd zrezygnuje z nałożonej na mnie kary? dostałem 1000 zł do zapłaty, także kwota jest ogromna.

Ilona D. odpowiedział 10 miesięcy temu

Jak uzasadnić odwołanie od kary za niezgłoszenie zbycia pojazdu?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Witaj Ilona,

przygotowany przez nas wzór odwołania zawiera także uzasadnienie, na które warto się powołać, składając odwołanie od kary.