Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium
dok1972 zapytał 3 lata temu

Witam, jak napisać pismo do NFZ o zmianę terminu sanatorium? potrzebuje wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium, ponieważ ten termin, który otrzymałem, w żaden sposób nie pasuje, abym mógł wyjechać. W tym okresie mam wyznaczony termin szczepienia na Covid i ponadto wizytę w przychodni lekarskiej. Proszę o szybką odpowiedź jak napisać wniosek o przesunięcie terminu w sanatorium. Pozdrawiam serdecznie.

8 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Faktycznie, termin wyjazdu nie zawsze pasuje z tym, co się w naszym życiu dzieje. Zdarzają się różne sytuacje, sprawy rodzinne, choroba, wypadek, wizyt lekarska, czy jak w Twoim przypadku szczepienie na Covid-19.

Jeśli więc z ważnych powodów nie możesz wyjechać do sanatorium w wyznaczonym już terminie, możesz jak najbardziej wnioskować do NFZ o zmianę terminu wyjazdu, wzór gotowego wniosku pobierzesz poniżej:

Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

Wzor-wniosku-o-przesuniecie-terminu-pobytu-w-sanatorium-doc-pdf-wzor

Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

W pierwszej kolejności należy jak najszybciej powiadomić NFZ, że nie pojawimy się w sanatorium, jak to zrobić?

  • odsyłamy potwierdzenie skierowania do sanatorium, które otrzymaliśmy od NFZ,
  • razem ze skierowaniem wysyłamy też wniosek o zmianę terminu wyjazdu do sanatorium, uzasadniając, dlaczego nie możemy pojawić się w wyznaczonym terminie.

Oprócz skierowania od NFZ i wniosku o zmianę terminu należy dołączyć także inny dokument/dokumenty, które potwierdzą powód niemożności pojawienia się w sanatorium.

Przykład:

Jeśli nie możesz wyjechać do sanatorium z powodu choroby, przesyłamy zaświadczenie od lekarza, kartę pobytu w szpitalu, lub cokolwiek innego, co potwierdzi, że przez chorobę nie mogliśmy wyjechać do sanatorium.

Jeśli powodem zmiany terminu wyjazdu do sanatorium jest zaplanowane szczepienie na Covid, należy przesłać jakikolwiek dokument, na którym będzie widać datę szczepienia.

Jeśli NFZ zaakceptuje Twój wniosek o zmianę terminu wyjazdu do sanatorium, to powinieneś oczekiwać korespondencji z NFZ, w której wyznaczony zostanie nowy termin wyjazdu.

jak-zmienic-date-wyjazdu-do-sanatorium

Warto przeczytać:

K.K. odpowiedział 3 lata temu

Witam, pobrałem właśnie wniosek o przesunięcie terminu do sanatorium, powodem dla którego nie mogę pojawić się w wyznaczonym terminie jest złamanie nogi. Sama podróż ze złamaną nogą w moim wieku będzie bardzo uciążliwa, mam dwie przesiadki pociągiem i dojechanie do kurortu PKS-em. Mam nadzieję, że NFZ przesunie mi termin i nie będę musiał znowu czekać w kolejce, wystarczająco się już naczekałem. Do wniosku o przesunięcie terminu do sanatorium dołączyłem też kopie ze szpitala oraz list z NFZ informujący o terminie i miejscu wyjazdu.

Klop odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, otrzymaliśmy z mężem skierowanie do sanatorium uzdrowiskowego w terminie 23.10-13.11, niestety w tym terminie nie możemy jechać. Mąż ma mieć kolejną operację kolana koło 25/26 .10, 19.10 ma się zgłosić na badania do szpitala.

Ja niestety nie mam tyle urlopu, by pojechać razem z mężem do tego sanatorium, tak Pani z NFZ powiedziała jedzie się w trakcie urlopu, poza tym wiem, że będę potrzebna mężowi po operacji, już teraz ma czasem problem z codziennymi czynnościami, jak np. ubranie skarpetek.

Poza tym sprawuję opiekę nad moją mamą, rak jajnika IV stadium, w trakcie chemioterapii. Bardzo proszę o pomoc jak napisać pismo o przeniesienie terminu wyjazdu do sanatorium NFZ?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

aby nie stracić możliwości rehabilitacji w sanatorium, należy jak najszybciej wystosować wniosek o zmianę terminu turnusu. Wzór wniosku pobierzesz poniżej:

Wzor-wniosku-o-przesuniecie-terminu-pobytu-w-sanatorium-doc-pdf-wzor

Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

Wniosek należy odpowiednio uzasadnić – zwięźle, ale konkretnie.

W Państwa przypadku powodem zmiany terminu turnusu będzie operacja męża. W treści uzasadnienia wniosku należy więc wskazać, że termin turnusu zbiega się z planowanym leczeniem operacyjnym.

Na potwierdzenie tych okoliczności do wniosku należy dołączyć kserokopię skierowania do szpitala, zaświadczenie lekarskie lub kartę informacyjną leczenia szpitalnego, czyli dokument, w którego treści znajduje się termin przyjęcia do szpitala.

Dodatkowo warto wyjaśnić, że przez kilka miesięcy po operacji mąż będzie wymagać pomocy osób trzecich, a następnie rehabilitacji, przez co nowy termin turnusu nie powinien zostać wyznaczony wcześniej niż na wiosnę 2022 roku.

Na koniec muszę zaznaczyć, iż uważam, że użycie we wniosku dodatkowych argumentów (obowiązki względem chorej matki, czy brak urlopu) jest zbędne. Jeśli zdecyduje się Pani podnosić te okoliczności, wniosek może stać się mało czytelny/zaśmiecony niepotrzebnymi informacjami.

Bogumiła R. odpowiedział 3 lata temu

Czy możemy wraz z mężem przesunąć termin wyjazdu do sanatorium? Chciałabym przesunąć termin wyjazdu do sanatorium. Teraz od 26.10.2021 do 16.11.2021 a w obecnym czasie jestem w trakcie konsultacji laryngologicznych. Mąż sam nie chce jechać do sanatorium. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z poważaniem Bogumiła R. Będę wdzięczna za w miarę możliwości szybką odpowiedź

Justyna odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem dot. zmiany terminu leczenia uzdrowiskowego. Dostałam skierowanie na leczenie (córki 5 lat) wraz z opiekunem (czyli ze mną, mamą), mam drugie dziecko lat 12 dla którego nie będę miała opiekuna w tym czasie. Mąż pracuje za granicą PL. i we wskazanym terminie nie będzie go w Polsce. Więc Syn nie będzie miał opieki. Czy stanowi to podstawę dla NFZ, aby przesunąć termin leczenia? Czy jest możliwość zmiany opiekuna dla córki na wyjazd do sanatorium?

Wartka odpowiedział 3 lata temu

Czy mogę liczyć na darmowy wzór wniosku o zmianie terminu do sanatorium? miałam nie jechać w tym roku za granice do pracy, ale ze względu na ciężką sytuację finansową, muszę raczej pojechać, jeśli nadarzyła się ponownie taka możliwość, problem w tym, że rok temu aplikowałam o sanatorium NFZ i termin wyjazdu do sanatorium zbiega się z terminem wyjazdu do pracy za granicę, co teraz? czy jest szansa żeby wnioskować do NFZ o zmianę terminu wyjazdu do uzdrowiska? gdyby nie musiała wyjeżdżać za granicę, to bym sobie w tym roku odpuściła wyjazd, ale brakuje pieniędzy, więc ten wyjazd to raczej konieczność. Co robić? czy NFZ zgodzi się na zmianę terminu leczenia?

Anna D. odpowiedział 2 lata temu

Jak powinna być uzasadniona prośbą o przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego wzór już mam, pobrałem u Państwa. Chodzi o to że zwichnęłam kostkę, nie potrafię się poruszać, gdyż mam dużą nadwagę, kostka jest zbyt mocno obciążona, nawet nie pomaga chodzenie o kulach. Z tego co się dowiedziałam od lekarza, to miesiąc mam z głowy a wyjazd do sanatorium już za tydzień. W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu chcę przełożyć leczenie sanatoryjne na inny termin, np. za dwa lub trzy miesiące. Jak napisać uzasadnienie takiej prośby?