Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium
Avatardok1972 zapytał 2 miesiące temu

Witam, jak napisać pismo do NFZ o zmianę terminu sanatorium? potrzebuje wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w Sanatorium, ponieważ ten termin, który otrzymałem, w żaden sposób nie pasuje, abym mógł wyjechać. W tym okresie mam wyznaczony termin szczepienia na Covid i ponadto wizytę w przychodni lekarskiej. Proszę o szybką odpowiedź jak napisać wniosek o przesunięcie terminu w sanatorium. Pozdrawiam serdecznie.

2 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Faktycznie, termin wyjazdu nie zawsze pasuje z tym, co się w naszym życiu dzieje. Zdarzają się różne sytuacje, sprawy rodzinne, choroba, wypadek, wizyt lekarska, czy jak w Twoim przypadku szczepienie na Covid-19.

Jeśli więc z ważnych powodów nie możesz wyjechać do sanatorium w wyznaczonym już terminie, możesz jak najbardziej wnioskować do NFZ o zmianę terminu wyjazdu, wzór gotowego wniosku pobierzesz poniżej:

Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

Wzor-wniosku-o-przesuniecie-terminu-pobytu-w-sanatorium-doc-pdf-wzor
Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium
Average rating:

W pierwszej kolejności należy jak najszybciej powiadomić NFZ, że nie pojawimy się w sanatorium, jak to zrobić?

  • odsyłamy potwierdzenie skierowania do sanatorium, które otrzymaliśmy od NFZ,
  • razem ze skierowaniem wysyłamy też wniosek o zmianę terminu wyjazdu do sanatorium, uzasadniając, dlaczego nie możemy pojawić się w wyznaczonym terminie.

Oprócz skierowania od NFZ i wniosku o zmianę terminu należy dołączyć także inny dokument/dokumenty, które potwierdzą powód niemożności pojawienia się w sanatorium.

Przykład:

Jeśli nie możesz wyjechać do sanatorium z powodu choroby, przesyłamy zaświadczenie od lekarza, kartę pobytu w szpitalu, lub cokolwiek innego, co potwierdzi, że przez chorobę nie mogliśmy wyjechać do sanatorium.

Jeśli powodem zmiany terminu wyjazdu do sanatorium jest zaplanowane szczepienie na Covid, należy przesłać jakikolwiek dokument, na którym będzie widać datę szczepienia.

Jeśli NFZ zaakceptuje Twój wniosek o zmianę terminu wyjazdu do sanatorium, to powinieneś oczekiwać korespondencji z NFZ, w której wyznaczony zostanie nowy termin wyjazdu.

jak-zmienic-date-wyjazdu-do-sanatorium

Warto przeczytać:

AvatarK.K. odpowiedział 3 tygodnie temu

Witam, pobrałem właśnie wniosek o przesunięcie terminu do sanatorium, powodem dla którego nie mogę pojawić się w wyznaczonym terminie jest złamanie nogi. Sama podróż ze złamaną nogą w moim wieku będzie bardzo uciążliwa, mam dwie przesiadki pociągiem i dojechanie do kurortu PKS-em. Mam nadzieję, że NFZ przesunie mi termin i nie będę musiał znowu czekać w kolejce, wystarczająco się już naczekałem. Do wniosku o przesunięcie terminu do sanatorium dołączyłem też kopie ze szpitala oraz list z NFZ informujący o terminie i miejscu wyjazdu.

Twoja odpowiedź