Wzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego
Aldona Wajchrzak zapytał 2 lata temu

Proszę państwa, potrzebuję wzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego, wynajmuję lokalu użytkowy, w którym jest jeszcze jedno pomieszczenie, które chcę wynająć na stanowisko fryzjerskie, bo mam już chętną Panią, która jest fryzjerką.

Pani nalega jednak, by między nami została podpisana umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego, w związku z tym mogę prosić o wzór takiej umowy?

*wynajem stanowiska fryzjerskiego ma być od następnego miesiąca, więc zostało mi tylko kilka dni.

Proszę o pomoc.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,

oczywiście warto sformalizować podnajem stanowiska fryzjerskiego z różnych względów poprzez sporządzenie między stronami specjalnej umowy podnajmu, której wzór pobierzesz poniżej:

Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór

umowa-podnajmu-stanowiska-fryzjerskiego-wzor-pdf-doc

Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór

Oba podmioty (podnajmujący i podnajemca) zabezpieczają się w ten sposób na wiele sposobów – zatem obu stronom powinno zależeć na tym, aby taką umowę spisać.

Poza tym podnajem stanowiska kosmetycznego czy fryzjerskiego to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, czyli dla małych firm, które mają niewielkie obroty lub dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Podnajęcie stanowiska fryzjerskiego to nic innego jak podnajęcie części lokalu użytkowego, a więc do takiej czynności wymagana jest zgoda właściciela lokalu, z którym główny najemca ma podpisaną umowę najmu lokalu użytkowego.

Art. 6882. Zgoda wynajmującego na podnajem lub bezpłatne używanie lokalu.

Bez zgody wynajmującego najemca nie może oddać lokalu lub jego części do bezpłatnego używania ani go podnająć. Zgoda wynajmującego nie jest wymagana co do osoby, względem której najemca jest obciążony obowiązkiem alimentacyjnym.

Czyli aby móc zawrzeć umowę podnajmu części lub całości lokalu użytkowego (np. podnajem stanowiska dla fryzjera) – wymagana jest zgoda wynajmującego, czyli właściciela lokalu.

Warto jeszcze dodać, że podnajemca (fryzjer w Pani przypadku) odpowiada za lokal użytkowy i jego części wspólne (np. kuchnia, toaleta, schowek, itd.) zarówno przed najemcą, jak i przed wynajmującym.

Mam nadzieję, że przygotowany przez nas wzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego znacznie ułatwi Pani dopełnienie wszelkich formalności!

Warto przeczytać: