W drugiej połowie lat 90 tych posiadałem mieszkanie po babci, a więc i odbiornik TV.Pod koniec tych lat mieszkanie zostało sprzedane, a ja zamieszkałem z rodzicami. W 2010 r. wyjechałem za granicę, gdzie przebywałem do zeszłego miesiąca, czyli 07-2021 r. Po powrocie do polski poszedłem do Banku, aby uruchomić moje stare konto, gdzie zostałem poinformowany, że konto jest zajęte przez Urząd Skarbowy na poczet zaległego abonamentu TV za okres ostatnich 5 lat.

Nigdy wcześniej nie otrzymałem żadnego pisma o zaległościach do spłaty, poza sytuacją ok. rok temu gdzie pismo na ten temat zostało dostarczone na adres mojego zameldowania, to jest do moich rodziców. Mój tata automatycznie wystosował pismo wyjaśniające o moim pobycie, lecz został zbyty, gdyż nie posiadał upoważnienia. J w tym czasie niestety przebywałem w więzieniu za granicą, więc nie miałem możliwości na odpowiedź.

Na obecną chwilę nie mogę używać mojego i nie wiem co zrobić. Na infolinii w Poczcie Polskiej zostałem poinformowany, iż muszę napisać pismo do K.R.R.i TV wyjaśniając całą sytuację, co też zrobiłem.Po przeczytaniu kilku artykułów w internecie nie jestem pewien co robić dalej i czy mam jakąś szansę, aby nie płacić tej kary, i jak szybko moje konto może być odblokowane.

Proszę o pomoc.
dziękuję.