Jak udowodnić że wyrejestrowałam odbiornik RTV?

Forum prawneKategoria: Abonament RTVJak udowodnić że wyrejestrowałam odbiornik RTV?
Avatarmalgorzata b. zapytał 1 miesiąc temu

7.04.2016 r. mailem otrzymałam odp. że wyrejestrowanie odbiornika zostało przyjęte, nr zgłoszenia 468295. Z powodu przeprowadzki wyrejestrowałam odbiornik, osobiście byłam na poczcie w nowym miejscu zamieszkania z książeczką i zrobiłam wyrejestrowanie odbiornika RTV.

W grudniu 2019 otrzymałam zajecie wierzytelności i na moje odwołanie wysłane mailem otrzymałam odp. Dział Obsługi Abonentów w Bydgoszczy informuje:

aplikacja internetowa związana z rejestracją odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmianą danych dokonanych za pośrednictwem strony http://www.poczta-polska.pl, w celu ochrony danych osobowych dostosowana została do obowiązujących przepisów RODO. W związku z tym wnioski zostają po upływie 60 dni od daty zgłoszenia zanonimizowane.

Nie ma możliwości odtworzenia wniosku nr 468295. Co mam dalej robić? Obciążono mnie kosztami abonamentu RTV od 2016 r + odsetki. Gdzie mam się jeszcze odwołać?

Poza tym boję się, że przyjdzie mi następne zajęcie wierzytelności z rachunku, a ja nawet nie wiem jak zapłacić bieżący abonament (bez odbiornika), chcę uniknąć dodatkowych odsetek. Przy opłatach trzeba podać jakiś numer, którego nie mam.

Co mam zrobić z tym fantem?

2 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witaj,

jeżeli masz numer wniosku oraz jesteś w stanie odtworzyć wiadomość e-mail z odpowiedzią na złożone zgłoszenie o wyrejestrowanie odbiornika, to wydaje mi się, że zasadnym będzie obrona swoich racji.

To, że Poczta Polska nie archiwizuje wniosków wraz z danymi, to inna sprawa, bo przecież mają numer zgłoszenia, a po nim można dojść, że zgłaszającym byłaś właśnie Ty.

Dlatego, ja na Twoim miejscu złożyłbym zarzuty do postępowania egzekucyjnego w administracji. Jest to środek zaskarżenia, o którym mowa w przepisach ustawy z dnia 17 czerwca 1966 roku o postępowaniu egzekucyjnym w administracji art. 33 i kolejne.

W zarzutach do postępowania egzekucyjnego, podnieść należy nieistnienie obowiązku opłaty dochodzonego roszczenia w związku ze złożeniem w kwietniu 2016 roku wniosku o wyrejestrowanie odbiornika.

Jako załącznik do pisma dołącz wydruk przedmiotowej wiadomości e-mail oraz dokument potwierdzający zmianę miejsca zamieszkania (jeśli takowy posiadasz), odpis reklamacji i odpowiedzi na reklamację. Zarzuty składasz do US, który prowadzi egzekucję.

Jeżeli zarzuty nie zostaną uwzględnione pamiętaj, że możesz się dalej odwoływać tym bardziej, że racja jest po Twojej stronie.

Jeżeli obawiasz się kolejnego zajęcia, z tytułu nienależnego abonamentu, to doradzam wystosowanie kolejnego pisma w tej sprawie, z podniesieniem wszystkich okoliczności i zaprzestaniem naliczanie opłat za wyrejestrowany w 2016 odbiornik RTV.

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Wniosek o umorzenie rozłożenie na raty abonamentu radiowo - telewizyjnego RTV
Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów druk

zwolnienie z-abonamentu-rtv-emerytów-druk
Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów DRUK

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Avataruber odpowiedział 1 miesiąc temu

Dobry wieczór.

W piątek US zabezpieczył na moim koncie 1600 zł za rzekomo zaległy abonament RTV tyle , że tv wyrejestrowałem na poczcie około roku 2000-2002. Sprawę uważałem za zamkniętą. Książeczkę wyrzuciłem po 10 latach.

Jak teraz mam udowodnić wyrejestrowanie RTV, jak to wszystko było na papierze? Nie otrzymałem wcześniej żadnego wezwania czy upomnienia. Jakie i do kogo mogę napisać odwołanie?

Twoja odpowiedź