Rezygnacja z sanatorium nfz WZÓR pisma pdf

Forum prawneKategoria: Wzór pismaRezygnacja z sanatorium nfz WZÓR pisma pdf
Janina zapytał 4 lata temu

Jak napisać rezygnację z sanatorium do NFZ? wiem, że jeśli ma się potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, i chce się z leczenia zrezygnować, trzeba pisemnie powiadomić o tym Wojewódzki NFZ (dział lecznictwa uzdrowiskowego), który nas na to leczenie skierował.

Nie chcę płacić kar, dlatego chciałabym napisać wniosek, który NFZ uzna za prawidłowy, czy moglibyście mi pomóc taki wniosek sporządzić? a może macie gotowy wzór pisma? proszę o szybką pomoc. Janina.

9 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez NFZ jest jak najbardziej możliwa. Jeśli pragniesz zrezygnować z sanatorium, musisz jak najszybciej wysłać do NFZ pisemny wniosek z uzasadnieniem sytuacji, która na wyjazd Ci nie pozwala. NFZ bardzo wnikliwie takie wnioski rozpatruje, ponieważ na jedno miejsce czeka często po kilkaset osób.

Jeśli pismo o rezygnacji z sanatorium będzie dobrze napisane i właściwie uzasadnione (choroba, wypadek losowy, brak możliwości uzyskania urlopu lub inna przyczyna)  NFZ wyznaczy nowy termin wyjazdu do sanatorium.

Jeśli natomiast oświadczenie o rezygnacji z sanatorium będzie napisane byle jak, NFZ może „obrazić się” i ponowny wyjazd w przyszłości może nie być tak prosty jak do tej pory. Aby ułatwić Ci poinformowanie NFZ o rezygnacji z sanatorium, przygotowaliśmy wniosek, który możesz pobrać poniżej:

Rezygnacja z sanatorium – wzór pisma

Podobne wyszukania:

  • rezygnacja z sanatorium PDF
  • jak napisać rezygnację z sanatorium wzór
  • rezygnacja z sanatorium wzór pisma
  • jak napisać rezygnację z sanatorium do NFZ
  • rezygnacja z sanatorium z powodu choroby
  • jak napisać pismo o rezygnacji z sanatorium
  • darmowy wzór rezygnacji z sanatorium

Warto przeczytać:

Garaska odpowiedział 4 lata temu

Z tego co wiem, uzasadnieniem wniosku może też być np. wesele syna albo córki, wyjazd służbowy, choroba męża (ktoś się musi nim opiekować przecież), opieka nad chorą mamą lub ojcem. Razem z pismem o rezygnacji z sanatorium wysyła się też otrzymane pocztą skierowanie. Później NFZ kontaktuje się z lekarzem, który skierowanie do sanatorium wystawił i czeka się w kolejce na następny termin.

Ola P. odpowiedział 4 lata temu

Nie wolno czekać zbyt długo! niezwłocznie należy odesłać skierowanie które otrzymaliśmy pocztą razem z pismem wyjaśniającym powody rezygnacji z sanatorium. Powodem może też być śmierć członka rodziny (tak było w moim przypadku). Jeśli rezygnacja będzie nieuzasadniona, na kolejny wyjazd do sanatorium trzeba będzie czekać minimum rok od daty proponowanego niewykorzystanego wyjazdu, także warto do uzasadnienia przysiąść i dobrze je napisać!

Barbara U. odpowiedział 4 lata temu

a jak wygląda rezygnacja z sanatorium z powodu koronawirusa? czy mogę użyć Waszego wzoru pisma? jestem w podeszłym wieku i nie chcę zarazić się coronawirusem w sanatorium…

Janina odpowiedział 4 lata temu

Witam, pobrałam wzór rezygnacji, jakim listem mam to wysłać do NFZ-tu?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Aby mieć dowód na złożenie rezygnacji, warto pismo wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Koszt takiej przesyłki to 8,50 zł. Screen z cennika Poczty Polskiej:
koszt-wysylki-rezygnacji-z-sanatorium

Teresa odpowiedział 4 lata temu

Dziś przeczytałam wypowiedź Ministra Zdrowia, że wyjazdy do sanatorium, na które kieruje Narodowy Fundusz Zdrowia, nie są zawieszone i że jeśli senior czuje obawę przed wyjazdem ze względu na zarażenie się koronawirusem, NFZ uzna rezygnację pacjenta z wyjazdu do uzdrowiska i że wyjazd będzie przełożony na inny termin, warunkiem jest jednak złożenie pisemnej rezygnacji.

Beata3221 odpowiedział 3 lata temu

Witam chce zrezygnować z wyjazdu do sanatorium mam problem jak napisać takie pismo, szukam jakiegoś wzoru takiego pisma, powiem tylko że mam przyznany numer w kolejce na to sanatorium, ale jeszcze długo muszę czekać, a mam mamę bardzo chorą i nie będę mogła jej nikomu zostawić na czas wyjazdu do Sanatorium NFZ, a na dodatek u mnie też pojawiły się różne choroby po covidzie i też chodzę po lekarzach.

Marysia Dębińska odpowiedział 3 lata temu

Bardzo mi pomogliście, wzór rezygnacji pobrałam i wysłałam do NFZ-etu. Pozdrawiam i dziękuję!