Wzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD
Kamil44 zapytał 4 lata temu

Witam, chodzi o odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD. Wcisnęli mi ubezpieczenie przy kupnie telewizora, teraz po zastanowieniu się chcę z tego ubezpieczenia zrezygnować.

Pracownik RTV EURO AGD wspominał, że jest to obowiązkowe ubezpieczenie (Ergo Hestia), ale po przestudiowaniu dokumentów w domu widzę, że jest napisane, że mogę z tego ubezpieczenia zrezygnować.

Jak napisać odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD? czy zwrócą mi pieniądze za ubezpieczenie, które już zapłaciłem?

25 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj, rezygnacja z ubezpieczenia EURO RTV AGD nie jest trudna, wystarczy pobrać wzór rezygnacji, wydrukować ją i wypełnić:

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

wzór-odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-rtv-euro-agd-doc-pdf

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia reguluje Art. 812 § 4 Kodeksu cywilnego:

§ 4. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą – w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli najpóźniej w chwili zawarcia umowy ubezpieczyciel nie poinformował ubezpieczającego będącego konsumentem o prawie odstąpienia od umowy, termin 30 dni biegnie od dnia, w którym ubezpieczający będący konsumentem dowiedział się o tym prawie. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

Często bywa tak, że decyzja o zakupie ubezpieczenia dla nowego sprzętu zakupionego w sklepie RTV Euro AGD nie była do końca przemyślana i dopiero w domu, na chłodno kalkulując, przychodzi myśl o zrezygnowaniu z ubezpieczenia.

Nie jesteś więc pierwszy, który tuż po podpisaniu umowy, dochodzi do wniosku, że wcale tej polisy nie chce.

Termin na odstąpienie od umowy ubezpieczenia, który wynosi 30 dni, jest przeznaczony dla konsumentów, czyli osób, które nabywają polisę wyłącznie do celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową.

Niestety okres wypowiedzenia ubezpieczenia w przypadku przedsiębiorców, wynosi tylko 7 dni.

Podobne wyszukania:

Olek odpowiedział 4 lata temu

Sprzedawca mówił, że to obowiązkowe ubezpieczenie, jednak po przeczytaniu regulaminu, okazuje się, że z ubezpieczenia w AGD EURO RTV można zrezygnować. Dzięki za wzór odstąpienia od ubezpieczenia, nie zamierzam tego płacić jeśli nie jest tak naprawdę obowiązkowe!

Borówka odpowiedział 3 lata temu

Chcę podpytać o odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD tylko, że innego ubezpieczyciela -> Ergo Hestia. Chciałbym zrezygnować z dobrowolnego ubezpieczenia sprzętu, który zakupiłem w markecie. Sprzęt wziąłem na osobę fizyczną i z tego co wyczytałem, mam 30 dnia na odstąpienie od umowy ubezpieczenia, czy mogę prosić ogólny wzór pisma? jak policzyłem, to w ciągu 2 lat zapłacę majątek i nie warto przy takiej składce sprzętu wtedy ubezpieczać.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj, załączam poniżej ogólny wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczeniowej:

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-sprzetu-AGD-wzor-pdf-doc

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

Błazej odpowiedział 3 lata temu

Witam. Dnia 31.12 2020 kupiłem w Media Expert laptopa. Dodatkowo sprzedawca namówił mnie na ubezpieczenie w Ergo Hestia. Ubezpieczenie mam rozłożone na 10 rat. Pierwszą ratę wpłaciłem w dniu zakupu laptopa 31.12 2020 i zapłaciłem 89.60. Pozostało 9 rat, które mam płacić do 31 dnia każdego miesiąca. Po przemyśleniu i przeczytaniu ubezpieczenia doszedłem do wniosku, że jest to niepotrzebne i strata pieniędzy.

A więc wzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia posiadam, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią. Na wzorze umowy odstępuję od umowy powołując się na Art.  812 § 4 Kodeksu Cywilnego oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. W  § 4 pisze, że Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

I teraz moje pytanie: czy rata, którą płaciłem, jest za Grudzień? choć to tylko jeden dzień czy ona była za Styczeń? Dodam, że płatność ostatniej raty mam do 2021-09-28. Czy rozwiązując umowę ubezpieczenia mam zapłacić ratę w Styczniu, czy nie? Jest też miejsce na podanie numeru rachunku bankowego, ale jak sądzę pieniędzy i tak nie zwrócą mi…

Błazej odpowiedział 3 lata temu

Dodam jeszcze, że sprzedawca powiedział mi w sklepie, że gdy nie zapłacę raty w terminie, to ubezpieczenie przepada. Czytając umowę, znalazłem taki zapis:

W razie opłacania składki w ratach niezapłacenie kolejnej raty składki w wysokości i terminie wskazanym w dokumencie ubezpieczenia powoduje ustanie odpowiedzialności Ubezpieczyciela, tylko wtedy, gdy po upływie terminu zapłaty raty składki Ubezpieczyciel wezwie Ubezpieczonego do zapłaty z zagrożeniem, że brak zapłaty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania spowoduje ustanie odpowiedzialności, a rata składki nie zostanie zapłacona w terminie wyznaczonym w wezwaniu.

Czy dobrze rozumiem, że mogę po prostu przestać płacić i ubezpieczenie przepada? Ja osobiście wole wysłać im wypowiedzenie ubezpieczenia MediaExpert, bo z firmami to różnie bywa…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

odstapienie-od-umowy-ubezpieczenia-termin

Alicja odpowiedział 3 lata temu

Dnia 25 lutego br. przy dokonaniu zakupu w RTV euro AGD wybrałam opcję dodatkowego ubezpieczenia (ubezpieczyciel ErgoHestia) małego agd. Wybrałam opcję droższą za 91 zł, która miała być na 5 lat.

Dziś otrzymałam zakupiony sprzęt mały agd w RTVeuroAGD i elektroniczne dokumenty jak się okazało, zakupione ubezpieczenie jest na 3 lata, a nie jak dokonywałam wyboru, było na 5 lat. Skontaktowałam się telefonicznie z ww. sklepem w celu wyjaśnienia ubezpieczenia.

Sklep internetowy RTVeuroAGD “twierdzi”, że “musiało”być na 3 lata, a nie na 5 lat co jest nieprawdą. Czuję się oszukana, dlatego chcę zrezygnować z ubezpieczenia. Rozmówczyni poleciła mi, żebym skontaktowała się z ubezpieczycielem, ale jest już zbyt późno.

Mówiła mi o wniosku, który mam wypełnić na stronie ErgoHestia, ale nie mogę znaleźć wniosku, dlatego proszę o pomoc. Jeśli mogłaby Pani odnaleźć ww. wniosek i przesłać na e-mail, to byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam.

Lidia odpowiedział 3 lata temu

Szkoda pani pieniędzy. Lepiej całkiem zrezygnować z ubezpieczenia, i to jak najszybciej, bo ma pani tylko 30 dni. Czy policzyła pani płatność 91 zł przez 5 lat ile to pieniędzy?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu
odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-sprzetu-AGD-wzor-pdf-doc

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

Bogusław Sz. odpowiedział 3 lata temu

Pobrałem wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia, popełniłem błąd zgadzając się na takie ubezpieczenie. Sprzęt kupowałem 6 dni temu, teraz dopiero po zastanowieniu się z kalkulatorem w ręku oprzytomniałem, niby to tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ale przez parę lat to robi niezłą sumkę. Dzięki za rozjaśnienie sprawy, pozdrawiam!

Lovi odpowiedział 3 lata temu

chce zrezygnować z ubezpieczenia sprzętu zakupione w EURO RTV AGD, polisa nr. 29/DOK/A/00032/2021 , zawarta w dniu 2021-03–02 w Gdyni

Anna odpowiedział 3 lata temu

Czy wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia w systemie ratalnym różni się od wzoru w przypadku płatności gotówką? Jak to działa (czy pomniejszają wysokość raty), kiedy dostane odpowiedź 

Anna odpowiedział 3 lata temu

Który nr rachunku do zwrotu składki ,trzeba podać na oświadczeniu o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia? W przypadku rat.

Mrszal odpowiedział 3 lata temu

ergo hestia wzór wypowiedzenie umowy ubezpieczenia sprzętu potrzebuję, czy to jest to pismo które zamieścił Pan u góry?

U.B. odpowiedział 3 lata temu

Witam, chcę odstąpić od umowy ubezpieczenia lodówki w Ergo Hestia? 21 maja 2021 r. zakupiłam lodówkę wraz z dodatkowym ubezpieczeniem na okres 5 lat (PPG5 – przedłużenie gwarancji – wariant pełny) kwota 700 zł która obejmuje koniec okresu ubezpieczenia 2021-05-20. Zakup był na 10 rat. Gdzie termin płatności raty do 21 dnia każdego miesiąca.

Pierwsza rata płatna do 21 czerwca. Raty obejmują łączną wartość lodówki wraz z kwotę ubezpieczenia. Odstępuję od umowy ubezpieczenia sprzętu z dn. 9 czerwca 2021 r. Pytanie, czy firma Ergo Hestia dokona zwrotu całkowitej kwoty ubezpieczenia tj. 700 zł i w jakim terminie ma ten obowiązek?

Nie wiem, czy w tym wypadku jest brana kwestia, iż lodówka od chwili zakupu do dn.09-06-21 była niesprawna, dopiero w dn. 9 czerwca usterki przez serwis LD zostały usunięte i od tego dnia nadaje się do użytku. Lodówka 17 dni od chwili zakupu była niesprawna. Nadmieniam, iż 1 ratę za lodówkę wraz z ubezpieczeniem będę płaciła w terminie tj. w czerwcu. Z poważaniem i z prośbą. U.B.

Bdolinska odpowiedział 3 lata temu

Rezygnacja z ubezpieczenia sprzętu AGD. Kupując małe AGD w sklepie opacznie zrozumiałam, że ubezpieczenie sprzętu na 5 lat wynosi 45 zł jednorazowo (to już wiek). Teraz mija drugi miesiąc. Czy mogę zrezygnować z dalszej części ubezpieczenia? Przypominam sobie, że sprzedawca mówił o możliwości rezygnacji w każdej chwili. Dziękuję Barbara

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

Pani Basiu, jeśli chce Pani zrezygnować z ubezpieczenia zakupionego sprzętu AGD, należy wcześniej sięgnąć do umowy ubezpieczenia. Odpis umowy powinna Pani otrzymać wraz z potwierdzeniem zakupu. Proszę na spokojnie przestudiować postanowienie umowy, a dokładnie zapisy dotyczące możliwości rezygnacji z ubezpieczenia.

Być może ubezpieczyciel przewidział, że ochrona ubezpieczeniowa kończy się na skutek braku uiszczenia przez kupującego kolejnej raty ubezpieczenia. Okoliczność tę należy jednak potwierdzić, bowiem niektóre firmy wymagają od ubezpieczonego złożenia pisemnej rezygnacji, jej wzór zamieszczam poniżej:

odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-sprzetu-AGD-wzor-pdf-doc

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

Jeżeli ma Pani problem z analizą postanowień umowy ubezpieczenia, może Pani spróbować wykonać telefon na infolinię ubezpieczyciela. Wcześniej należy jednak przygotować zarówno samą umowę, jak i dokument tożsamości – konsultant będzie musiał odszukać Panią jako klienta, a następnie potwierdzić tożsamość.

Jestem przekonana, że podczas rozmowy z konsultantem otrzyma Pani szczegóły ubezpieczenia oraz informacje, w jaki sposób zrezygnować z dalszego ubezpieczenia zakupionego sprzętu AGD.

L.P. odpowiedział 3 lata temu

Jak odstąpić od umowy ubezpieczenia sprzętu w systemie ratalnym? Kupiłem sprzęt AGD na raty wraz z dodatkową ochroną ubezpieczeniową na 5 lat. Chce zrezygnować z tego ubezpieczenia. Jaką ratę mam teraz płacić? Sprytny sprzedawca wcisnął mi ubezpieczenie dodatkowe na 5 lat. Niby za 18 zł miesięcznie, ale ukrył kilka informacji i okazało się, że wyjdzie za tą dodatkową usługę 600 zł. Chce zrezygnować z tego ubezpieczenia. Jak mam teraz opłacać raty, w jakiej wysokości? Czy automatycznie otrzymam od banku informacje o innej wysokości raty?

Ilka odpowiedział 3 lata temu

Witam, chodzi o odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD. 9 miesięcy temu kupiłam telewizor w sklepie RTV euro AGD, dorzucono mi dodatkowe ubezpieczenie sprzętu, a obsługująca mnie Pani poinformowała mnie, że mogę się w każdej chwili się wycofać. Niestety na dokumencie, który podpisałam, widnieje zapis o tych 30 dniach, a tego nie doczytałam. Automatycznie mi pobierają z konta miesięcznie 19,99. Dziś dostałam na maila info z RTV o zmianie w regulaminie płatności cyklicznych, cyt. “Przypominamy, że w przypadku braku akceptacji treści zmian Regulaminu płatności cyklicznej, masz możliwość rezygnacji z Ubezpieczenia Przedłuż Gwarancję® wraz z usługą płatności cyklicznej w przeciągu 14 dni od otrzymania niniejszej wiadomości.” Czy jeśli zrezygnuje to automatycznie nie będę już miała ubezpieczenia? Ew. jak inaczej z niego zrezygnować?

Michał odpowiedział 3 lata temu

Wysłałem rezygnację z ubezpieczenia AGD. Wysłałem listem poleconym tak jak było w informacji jakie znalazłem. Według informacji na zwrotce od tego czasu. Minęło ponad. 30 dni i nie dostałem żadnej odp. Ile czasu. Ma ubezpieczyciel na ustosunkowanie się do mej rezygnacji? Jakie kroki teraz podjąć?

Marta odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, chodzi o odstąpienie od umowy sprzętu Ergo Hestia. W zeszłym tygodniu kupiłam sprzęt w systemie ratalnym w sklepie EURO RTV AGD, zostało mi ”wciśnięte” ubezpieczenie telefonu (przedłużona gwarancja) którego nie chcę, znalazłam wzór odstąpienia od umowy. Moje pytanie brzmi czy po wysłaniu tego wniosku do siedziby kwota zostanie zwrócona w całości na moje konto, a ja dalej będę spłacać pełne raty? jak długo czeka się na zwrot i czy dostanę jakąś informację zwrotną?

MK odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie. Odstąpienie od ubezpieczenia. Chciałabym zrezygnować z ubezpieczenia wziętego przy zakupie sprzętów AGD w sklepie RTV euro AGD na raty. Sprzęty wzięte na raty 20 rat. Przeanalizowałam, że koszta jakie doliczyli – są ogromne. No ponad 4 tys. Umowa podpisana 3 dni temu, jak mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia? Czy jadąc do sklepu – zrezygnuje z tego ubezpieczenia?

qw3 odpowiedział 3 lata temu

Dobry wieczór. W ostatnim czasie zakupiłam sprzęt wraz z ubezpieczeniem, ale jednak z powodu finansowych chciałabym zrezygnować z polisy… problem tkwi w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć takiego wzoru odstąpienia… Ta firma ubezpieczeniowa nazywa się helvetia wagas.. z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Barbara odpowiedział 2 lata temu

Dobry wieczór

18 stycznia 2022 r. zakupiłam za gotówkę  zmywarkę, sprzedawca podstępem  nie tłumacząc mi  ze to ubezpieczenie jest dobrowolne, podsuną mi do podpisania polisę ubezpieczeniowa /jestem osobą starszą – zbliżam się do osiemdziesiątki, myślałam ze to obowiązkowe. Zmywarkę mam otrzymać  21.01.2022.

Składkę pobrano  przy płaceniu kartą za zmywarkę w wysokości 309 zł. Wartość zmywarki 1543.89.
Po przeczytaniu dokładniej w domu  warunków ubezpieczenia w Firmie Inter Partner Assistance SA oddział w Polsce w  Warszawie na ul Prostej 68,   CHCE ZREZYGNOWAĆ  z  tej polisy i prosić o zwrot wpłaconej kwoty.

Pozdrawiam Barbara