Wzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD
AvatarKamil44 zapytał 4 miesiące temu

Witam, chodzi o odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD. Wcisnęli mi ubezpieczenie przy kupnie telewizora, teraz po zastanowieniu się chcę z tego ubezpieczenia zrezygnować.

Pracownik RTV EURO AGD wspominał, że jest to obowiązkowe ubezpieczenie (Ergo Hestia), ale po przestudiowaniu dokumentów w domu widzę, że jest napisane, że mogę z tego ubezpieczenia zrezygnować.

Jak napisać odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD? czy zwrócą mi pieniądze za ubezpieczenie, które już zapłaciłem?

7 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witaj, rezygnacja z ubezpieczenia EURO RTV AGD nie jest trudna, wystarczy pobrać wzór rezygnacji, wydrukować ją i wypełnić:

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

wzór-odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-rtv-euro-agd-doc-pdf
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia reguluje Art. 812 § 4 Kodeksu cywilnego:

§ 4. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą – w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli najpóźniej w chwili zawarcia umowy ubezpieczyciel nie poinformował ubezpieczającego będącego konsumentem o prawie odstąpienia od umowy, termin 30 dni biegnie od dnia, w którym ubezpieczający będący konsumentem dowiedział się o tym prawie. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

Często bywa tak, że decyzja o zakupie ubezpieczenia dla nowego sprzętu zakupionego w sklepie RTV Euro AGD nie była do końca przemyślana i dopiero w domu, na chłodno kalkulując, przychodzi myśl o zrezygnowaniu z ubezpieczenia.

Nie jesteś więc pierwszy, który tuż po podpisaniu umowy, dochodzi do wniosku, że wcale tej polisy nie chce.

Termin na odstąpienie od umowy ubezpieczenia, który wynosi 30 dni, jest przeznaczony dla konsumentów, czyli osób, które nabywają polisę wyłącznie do celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową.

Niestety okres wypowiedzenia ubezpieczenia w przypadku przedsiębiorców, wynosi tylko 7 dni.

Podobne wyszukania:

  • Wniosek o odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu ERGO Hestia
  • Jak odstąpić od umowy ubezpieczenia sprzętu w systemie ratalnym

AvatarOlek odpowiedział 4 miesiące temu

Sprzedawca mówił, że to obowiązkowe ubezpieczenie, jednak po przeczytaniu regulaminu, okazuje się, że z ubezpieczenia w AGD EURO RTV można zrezygnować. Dzięki za wzór odstąpienia od ubezpieczenia, nie zamierzam tego płacić jeśli nie jest tak naprawdę obowiązkowe!

AvatarBorówka odpowiedział 2 miesiące temu

Chcę podpytać o odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD tylko, że innego ubezpieczyciela -> Ergo Hestia. Chciałbym zrezygnować z dobrowolnego ubezpieczenia sprzętu, który zakupiłem w markecie. Sprzęt wziąłem na osobę fizyczną i z tego co wyczytałem, mam 30 dnia na odstąpienie od umowy ubezpieczenia, czy mogę prosić ogólny wzór pisma? jak policzyłem, to w ciągu 2 lat zapłacę majątek i nie warto przy takiej składce sprzętu wtedy ubezpieczać.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witaj, załączam poniżej ogólny wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczeniowej:

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

odstąpienie-od-umowy-ubezpieczenia-sprzetu-AGD-wzor-pdf-doc
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia sprzętu AGD wzór

AvatarBłazej odpowiedział 2 miesiące temu

Witam. Dnia 31.12 2020 kupiłem w Media Expert laptopa. Dodatkowo sprzedawca namówił mnie na ubezpieczenie w Ergo Hestia. Ubezpieczenie mam rozłożone na 10 rat. Pierwszą ratę wpłaciłem w dniu zakupu laptopa 31.12 2020 i zapłaciłem 89.60. Pozostało 9 rat, które mam płacić do 31 dnia każdego miesiąca. Po przemyśleniu i przeczytaniu ubezpieczenia doszedłem do wniosku, że jest to niepotrzebne i strata pieniędzy.

A więc wzór odstąpienie od umowy ubezpieczenia posiadam, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią. Na wzorze umowy odstępuję od umowy powołując się na Art.  812 § 4 Kodeksu Cywilnego oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. W  § 4 pisze, że Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

I teraz moje pytanie: czy rata, którą płaciłem, jest za Grudzień? choć to tylko jeden dzień czy ona była za Styczeń? Dodam, że płatność ostatniej raty mam do 2021-09-28. Czy rozwiązując umowę ubezpieczenia mam zapłacić ratę w Styczniu, czy nie? Jest też miejsce na podanie numeru rachunku bankowego, ale jak sądzę pieniędzy i tak nie zwrócą mi…

AvatarBłazej odpowiedział 2 miesiące temu

Dodam jeszcze, że sprzedawca powiedział mi w sklepie, że gdy nie zapłacę raty w terminie, to ubezpieczenie przepada. Czytając umowę, znalazłem taki zapis:

W razie opłacania składki w ratach niezapłacenie kolejnej raty składki w wysokości i terminie wskazanym w dokumencie ubezpieczenia powoduje ustanie odpowiedzialności Ubezpieczyciela, tylko wtedy, gdy po upływie terminu zapłaty raty składki Ubezpieczyciel wezwie Ubezpieczonego do zapłaty z zagrożeniem, że brak zapłaty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania spowoduje ustanie odpowiedzialności, a rata składki nie zostanie zapłacona w terminie wyznaczonym w wezwaniu.

Czy dobrze rozumiem, że mogę po prostu przestać płacić i ubezpieczenie przepada? Ja osobiście wole wysłać im wypowiedzenie ubezpieczenia MediaExpert, bo z firmami to różnie bywa…

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 dni temu

odstapienie-od-umowy-ubezpieczenia-termin

Twoja odpowiedź