Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór wypowiedzenia umowy najmu terminala
Izycki Spzoo zapytał 3 lata temu

Witam, jak napisać wypowiedzenie umowy terminala? 3 lata temu zawarłam umowę na wynajem/używanie terminala płatniczego do transakcji kartami. W związku z sytuacją na rynku byłam zmuszona zamknąć sklep, przez co nie potrzebuję już terminala.

Wystarczy, że zachowam 1 miesiąc wypowiedzenia. Czy w takim razie wystarczy przesłanie do firmy pisma wypowiadającego umowę? czy wypowiedzenie umowy terminala płatniczego wiąże się z utratą środków pochodzących z płatności kartą?

Czy mogę prosić o wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala płatniczego? zależy mi na czasie bardzo, z góry dziękuję za poradę.

13 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

aby ustalić zasady wypowiedzenia umowy terminalu płatniczego, należy sięgnąć do zawartej trzy lata temu umowy. Jeśli nie posiada Pani odpisu umowy, można spróbować nawiązać kontakt z usługodawcą poprzez jego infolinię.

Niemniej jednak nawet nie znając treści umowy, domyślam się, że upłynął termin tzw. karencji, w którym wypowiedzenie umowy wiązałoby się dla Pani z negatywnymi skutkami m.in. z karą umową.

Dlatego samo pismo z wypowiedzeniem umowy powinno wystarczyć. W treści przedmiotowego pisma może Pani jedynie wskazać na chęć rozwiązania umowy, podając np. że w związku z zaprzestaniem prowadzenia działalności gospodarczej wypowiada Pani umowę o świadczenie usług przyjmowania płatności w terminalu przy zastosowaniu obowiązujących w umowie terminów.

W treści pisma wskazać należy na numer umowy i datę jej zawarcia. Można również podać dane identyfikacyjne terminalu oraz swoje dane (imię, nazwisko, adres, NIP itp.).

Zachęcam Cię do pobrania gotowego formularza wypowiedzenia:

Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala

wzor-wypowiedzenia-umowy-najmu-terminala-doc-pdf

Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala

I tak jak napisałam na wstępie, rezygnacja z usługi nie powinna wiązać się dla Pani z żadnymi negatywnymi konsekwencjami, oprócz odczekania przewidzianych w umowie terminów.

Natomiast wszystkie dokonane transakcje powinny zostać rozliczone, a środki przekazane na Pani rachunek zgodnie z ustalonymi warunkami.

Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala można użyć w każdej dowolnej firmie, z którą podpisałaś umowę, może to być więc:

  • Eservice,
  • First Data,
  • Elavon,
  • Polcard,
  • Paytel,
  • ING,
  • Pep,
  • itd.

Podobne:

Olek P. odpowiedział 3 lata temu

Jak chcę zapytać o wypowiedzenie umowy First Data, terminal zamówiłem telefonicznie w rozmowie z konsultantem, z rozmowy wynikało, że umowę mogę rozwiązać w dowolnym momencie z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Po jakimś roku od rozmowy przysłali mi jakiś aneks do podpisania, podpisałem i odesłałem.

Po następnym roku zamknąłem sklep i chciałem rozwiązać umowę z First Data, dostałem notkę, że zapłacę 1500 zł kary za przedwczesne rozwiązanie umowy najmu terminala. Byłem w szoku, bo konsultant twierdził, że nie obowiązuje mnie żaden termin, a jedynie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, czy coś da się zrobić w tym temacie?

Cyprys odpowiedział 3 lata temu

Witam, pobrałem wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala Eservice, widzę, że jest sporo osób uważających się za pokrzywdzonych przez tę firmę, mam tylko nadzieję, że mnie “puszczą” bez cyrków i pozwolą na rozwiązanie umowy, dam znać jak poszło, pozdrawiam.

Patryk odpowiedział 3 lata temu

Chodzi o wypowiedzenie umowy na terminal płatniczy First Data, dostałem karę za wcześniejsze wypowiedzenie umowy, kiedy otwierałem sklep stacjonarny, umówiłem się z konsultantem, że termin wypowiedzenia ustalamy na 3-miesięczny, po jakimś czasie przyszedł aneks do umowy, nie czytałem – podpisałem. Po roku współpracy sklep padł i wysłałem wypowiedzenie umowy, po miesiącu dostałem karę.

Moim błędem było nieprzeczytanie aneksu do umowy. Okazało się, że rozwiązanie umowy na terminal przed upływem 36 miesięcy skutkować będzie opłatą karną. Czy jest jakaś szansa na uchylenie się od tej kary? czy warto pisać wniosek o jej umorzenie?

Klepsydra odpowiedział 3 lata temu

szukam informacji jak napisać wypowiedzenie umowy terminala, ale nic nie mogę znaleźć, żadnego pisma, na którym mogłabym się wzorować. Miałam sklep stacjonarny i internetowy, ze względu na koronawirusa była zmuszona zamknąć stacjonarny punkt sprzedaży. Działam obecnie wyłącznie online. Umowę na wynajem terminala mam podpisaną na 2 lata (24 miesiące).

Czy dałoby radę zakończyć umowę wcześniej, powołując się na koronawirusa i brak klientów w sklepie stacjonarnym? czy ktoś z was był w takiej lub podobnej sytuacji? zaraz pobiorę wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala i spróbuję uwolnić się comiesięcznych kosztów, jakie ponoszę – mam nadzieję, że się uda wypowiedzieć umowę przed terminem i nie nałożą na mnie żadnej kary?!

Wasyl odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie, pobrałem właśnie wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego, mieliśmy przeboje z firmą Polcard, umowa, którą podpisaliśmy była tak skonstruowana, że bez prawnika nie podchodź! (wiem, nasza wina, że podpisaliśmy umowę, której de facto nie rozumieliśmy w 100%).

Generalnie rozchodzi się o prowizję, niby miało być 1,80%, ale policzyłem, że wychodziło więcej. Chcę uwolnić się od tej firmy, mam nadzieję, że wasze pismo mi w tym pomoże!

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu
wzor-wypowiedzenia-umowy-najmu-terminala-doc-pdf

Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala

Dominik odpowiedział 3 lata temu

Witam, chodzi o Elavon – wypowiedzenie umowy przesłałem dokładnie 38 dni temu, nie odzywają się, jak więc traktować to? sprawdzałem i adres do korespondencji podają ten, który wpisałem na kopercie…?!

Kartuz odpowiedział 3 lata temu

Proszę Państwa, na szybko potrzebuję wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala first data, czy wzór który załączacie wyżej w poście będzie się nadawał do tej firmy? proszę o szybką odpowiedź, bo zależy mi ogromnie na czasie. Jeszcze dziś muszę dokonać wypowiedzenia umowy.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Wzór wypowiedzenia, który zamieściliśmy, nadaje się do każdej firmy wynajmującej terminale, będą to np.:
wypowiedzenie-umowy-terminala-platniczego

Przemek W. odpowiedział 3 lata temu

Także chcę zapytać o terminal płatniczy wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala który państwo przygotowaliście jest w jakim formacie? PDF czy DOC? zależy mi szczególnie na wersji DOC, bo chyba najłatwiej edytuje się dokumenty w tym formacie, czy więc jeśli zakupię wzór wypowiedzenia, mogę otrzymać wersję DOC? proszę o szybką odpowiedź, gdyż bardzo zależy mi na czasie, mam dokładnie 3 dni na wypowiedzenie umowy. Pozdrawiam Przemek W.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Przemku, zaraz po zakupie otrzymasz obie wersje wzoru, .pdf jak i .doc.

Justyna odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry zakupiłam wzór, uważam, że powinien zawierać on dodatkowe wskazówki.

Np. przy wypowiedzeniu umowy z Elavon wymagany jest dopisek:

“Chciałabym wypowiedzieć umowę wraz z końcem programu Polski Bezgotówkowej”

…jeśli za wypowiedzenie nie chcemy ponosić opłat, a z takiego programu korzystamy.