Jak napisać podanie do MOPS o pomoc finansową wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać podanie do MOPS o pomoc finansową wzór
AvatarKaśka P. zapytał 1 miesiąc temu

Witam, nie wiem jak napisać podanie do mops o pomoc finansową, bardzo jej potrzebuję, bo obecnie nie pracuję, mam na utrzymaniu dwoje dzieci, jest bardzo ciężko.

Rachunki to nie jedyny mój wydatek, wynajmujemy małe mieszkanie i czynsz, jaki płacimy to 900 zł miesięcznie.

Bardzo proszę o pomoc w napisaniu takiego podania.

6 odpowiedzi
Best Answer
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Poniższy wzór pisma wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie dostarczyć do MOPS-u listownie lub osobiście.

Podanie do MOPS o pomoc finansową

Podanie-do-MOPS-o-pomoc-finansowa-wzor-doc-pdf
Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór

Jeśli z trudem wiążesz koniec z końcem, to jak najbardziej możesz zwrócić się do MOPS-u o pomoc finansową. O formie pomocy i jej wysokości zadecyduje miejski ośrodek pomocy społecznej. W Twojej gminie na pewno jest taki ośrodek.

Wysokość pomocy finansowej z MOPS-u zależy od budżetu, jakim ośrodek dysponuje. Często przed przyznaniem pomocy, przeprowadzany jest wywiad środowskowy – choć nie zawsze.

W pierwszej kolejności trzeba złożyć wniosek w ośrodku właściwym ze względu na twoje miejsce zamieszkania, do wniosku warto dołączyć dokumenty potwierdzające Twoją ciężką sytuację finansową.

Może to być np.:

  • wypowiedzenie umowy o pracę,
  • zaświadczenie z urzędu pracy o niepobieraniu zasiłku dla bezrobotnych,
  • kopia umowy najmu mieszkania,
  • itd.

Pomoc finansowa z MOPS zostaje udzielana jeśli miesięczny dochód Twojej rodziny nie przekracza 528 zł netto na osobę lub 701 zł, gdy jesteś osobą samotną. Progi istnieją po to, by odsiać osoby niebędące w aż tak złej sytuacji finansowej.

Zasiłek z opieki społecznej może być:

  • stały,
  • okresowy
  • lub celowy.

Jeśli wywiad środowiskowy zostanie przeprowadzony, to w terminie do 30 dni od zakończenia wywiadu, MOPS powinien wydać pisemną decyzję w sprawie realizacji bądź odmowy realizacji Twojego wniosku.

Jeśli decyzja MOPS-u będzie negatywna, to od decyzji przysługuje Ci możliwość odwołania się – zgodnie z zawartym w niej pouczeniem.

Trzymam kciuki za pozytywnie rozpatrzony wniosek!

AvatarKaśka P. odpowiedział 1 miesiąc temu

Dziękuję!

AvatarIza odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam, szukam właśnie takiego wzoru pisma, chcę napisać do MOPS o pomoc finansową oraz wsparcie w zakupie żywności, mam dwójkę dzieci i jestem z nimi sama i nawet nie mogę iść do pracy. Pomagają mi rodzice, ale sami nie mają lekko. Czy w uzasadnieniu mam napisać wszystko? tzn jaką mamy sytuację materialną? czy to ma być krótkie uzasadnienie? idzie zima, przydałoby się wsparcie z MOPSU w zakupie opału, czy o to też mogę składać prośbę?

AvatarKwaska odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam! mąż stracił pracę ze względu na koronawirusa, idzie zima, nie kupiliśmy węgla i nie mamy za co go kupić. Mąż szuka pracy, ale nie będzie lekko by wszyscy przezywają kryzys gospodarczy, co mamy zrobić? czy warto starać się o pomoc z MOPSU? no i lepiej zanieść pisemną prośbę osobiście do Ośrodka Pomocy Społecznej czy mogę wysłać listem?

AvatarJpk odpowiedział 4 tygodnie temu

jak napisać podanie do mopsu? nigdy wcześniej nie prosiłam ich o jakąkolwiek pomoc, czy jestem tam zarejestrowana? czy trzeba najpier „przypisać się” do Ośrodka Pomocy Społecznej? czy wystarczy mieszkać w gminie i iść do w ciemno? będą mieć moje dane? bo chyba nie dają pieniędzy na ładne oczy? chcę starać się o zasiłek celowy na zakup węgla, pracuję dorywczo i średnio w miesiącu zarabiam 500-600 zł. czy dostanę pomoc z mopsu?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Wzór podania do mopsu o pomoc składamy w ośrodku pomocy społecznej położonym w naszej gminie.
Podanie do MOPS o pomoc finansową

Podanie-do-MOPS-o-pomoc-finansowa-wzor-doc-pdf
Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór

Twoja odpowiedź