APCOA odwołanie WZÓR – czy płacić?

Kategoria: Wzór pismaAPCOA odwołanie WZÓR – czy płacić?
Łukasz zapytał 10 miesięcy temu

Jak napisać odwołanie do Apcoa za mandat za parkowanie? czy płacić karę, czy nie? zatrzymałem się na parkingu dosłownie na 5 minut, pobiegłem tylko do sklepu i zaraz wróciłem, w tym czasie musieli przechodzić kontrolerzy z Apcoa i wystawili mi mandat (opłatę dodatkową za parkowanie).

Jak zobaczyłem, że jest mandat za parkowanie za wycieraczką, to szybko pobiegłem do parkometru i kupiłem bilet, różnica między godziną wystawienia mandatu a zakupem biletu to 4 minuty. Jak napisać odwołanie do Apcoa?

apcoa-odwolanie-wzor

18 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Wzór odwołania do Apcoa zamieszczam poniżej:

Wzór odwołania do Apcoa

Każdy, kto parkuje samochód w strefie płatnego parkowania, winien niezwłocznie po zaparkowaniu udać się do parkometru, by wykupić bilet i umieścić go za przednią szybą, celem potwierdzenia wniesionej opłaty.

Jeśli jednak z jakichś ważnych powodów nie udało Ci się na czas umieścić kupionego biletu za szybą, warto napisać do Apcoa odwołanie od nałożonego mandatu.

Opłata, którą nałożyło na Ciebie Apcoa, ma charakter dyscyplinujący, nieopłacenie parkingu nie może być zatem karane mandatem bądź grzywną, jest to po prostu dodatkowa opłata za nieuprawnione korzystanie z miejsca parkingowego, a wysokość takiej dodatkowej opłaty ustala właściciel grunt bądź operator parkingowy.

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Niestety nieuiszczenie nałożonej przez Apcoa opłaty dodatkowej w terminie wskazanym w wezwaniu, będzie podlegać egzekucji administracyjnej i naliczeniem dodatkowych kosztów, chyba że przed upływem terminu płatności, wniesiesz do Apcoa odwołanie – wtedy termin do wniesienia opłaty ulega zawieszeniu, aż do czasu rozpoznania przez Apcoa Twojego odwołania.

Powyższy wzór odwołania do Apcoa należy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie przesłać do nich pismo listem poleconym.

Jeśli Apcoa uzna odwołanie, nie będziesz musiał wnosić opłaty dodatkowej za parkowanie w strefie płatnej, a więc uznana reklamacja nie będzie ciągnąć za sobą jakichkolwiek skutków prawnych.

Jeśli natomiast Apcoa nie uwzględni Twojej reklamacji (odwołania), będziesz mieć 14 dni od daty otrzymania pisma odmownego na wniesienie nałożonej kary.

Dodam jeszcze, że dodatkowa opłata za parkowanie w płatnej strefie przedawnia się dopiero po 5 latach, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym kara powinna być opłacona.

Ludwik odpowiedział 10 miesięcy temu

Witam, dostałem wezwanie do zapłaty od Apcoa o treści:

Podstawa wystawienia wezwania:

W związku z zawarciem Umowy Najmu Miejsca Parkingowego, działając na podstawie Regulaminu Parkingu, Apco nalicza niniejszą opłatę Dodatkową w kwocie 95 PLN.

Równocześnie Apcoa wzywa do uiszczenia Opłaty Dodatkowej w terminie 7 dni od dnia wystawienia niniejszego wezwania na rachunek bankowy Apcoa wskazany poniżej: 39114010104289213705171038

a za szybą miałem taki kwit:
wezwanie-do-zaplaty-apcoa

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Witaj Ludwik,

nie napisałeś niestety nic na temat okoliczności towarzyszących otrzymaniu mandatu za parkowanie, niemniej jednak pozostaje Ci jedynie pobrać wzór odwołania od mandatu za parkowanie i spróbować uchylić się od kary, prosząc Apcoa o anulowanie mandatu. Wiem, że dobrze opisane uzasadnienie jest w stanie czynić cuda :) powodzenia!

Ormin odpowiedział 10 miesięcy temu

apcoa parking płacić czy nie?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Ormin, jedyną szansą na uchylenie się od płacenia opłaty dodatkowej jest pozytywnie rozpatrzone odwołanie, w innym przypadku niezapłacenie kary, skutkować będzie nie tylko naliczeniem karnych odsetek, ale i złożeniem roszczenia do komornika (i tu pojawiają się kolejne dodatkowe koszty, które pokryjesz Ty). Nie ma więc sensu kary nie płacić, bo komornik i tak prędzej czy później wyegzekwuje od Ciebie należność dodatkowo powiększoną o karne odsetki i koszty komornicze. Pozdrawiam!

Uzi odpowiedział 10 miesięcy temu

Miałem dziwną sytuację ze spółką Apcoa, jednego dnia pozostawiłem na dzikim parkingu samochód, po tygodniu poszedłem po auto (wcześniej nie było mi potrzebne) i za szybą były dwa mandaty z Apcoa, pod moją nieobecność, firma ta wydzierżawiła teren i z dzikiego parkingu zrobił się parking pod nadzorem firmy Apcoa.

Czy to zgodne z prawem, żebym dostał 2 mandaty (95 zł każdy) za parkowanie w płatnej strefie? gdy zostawiałem auto, nie było tam parkometru, był to dziki parking, pod moją nieobecność przekształcono ten parking na płatny z parkometrem, czy mogę złożyć odwołanie do Apcoa? na co się powołać?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

@Uzi – miałeś wyjątkowego pecha, skoro akurat pod Twoją nieobecność przekształcono parking. Wydaje mi się, że skoro podczas parkowania nie było tam parkometru Apcoa, to nie złamałeś prawa i firma ta powinna uznać Twoją reklamację na otrzymaną karę. Zasadne w tym momencie będzie złożenie pisemnego odwołania za nałożoną karę.

Znam przypadek, w którym firma uznała reklamację. Działaj więc!

Wzór odwołania do Apcoa

Zbych odpowiedział 10 miesięcy temu

Parkowałem pod Carrefour, parking znajduje się nieopodal znajomego, do którego czasem wpadam, spotkanie się przeciągnęło i nie było mnie ze 4 godziny, za szybą był mandat. Myślałem, że parking jest darmowy, ale po głębszym wczytaniu się, okazało się, że parking jest darmowy tylko dla klientów Carrefour i tylko przez 2 godziny. Mój błąd. Dowód poniżej:
parking-apcoa-carrefour-odwolanie

Lucjan odpowiedział 8 miesięcy temu

Proszę o informacje n/t mojego odwołania przesłanego do Was z uzasadnieniem i załączonymi niezbędnymi dokumentami. Dotyczy wezwania nr.156643. Przy wysyłaniu otrzymałem od Was informacje: Państwa zgłoszenie zostało poprawnie wysłane. Zespół reklamacyjny przeanalizuje itd……..

Iwona odpowiedział 7 miesięcy temu

Witam, wjechałam na parking Apcoa, pobrałam bilet darmowy, umieściłam go na desce rozdzielczej od strony kierowcy. Poszłam do sklepu, (mam paragon) wróciłam po 30 min, a tu mandat za brak biletu za wycieraczką Pobiegłam za parkingowym, pokazałam mu bilet za szybą, on stwierdził, że był niewidoczny dla jego oczu. Doszło do awantury, powiedział, że mam napisać reklamację. Tak zrobiłama – Apcoa odrzuciła reklamację, twierdząc, że biletu nie było, bo parkingowy go nie widział. Chociaż pokazałam mu go i jeszcze robił jego zdjęcia na dowód, że go widział. Proszę o pomoc, co zrobić?

Saa odpowiedział 6 miesięcy temu

Te pajace nie odpowiadają na treść reklamacji, tylko wklejają ich standardowy tekst o odmowie. Niestety nie jest to uzasadnienie. Domagajcie się powtórnie odpowiedzi w sprawie, pisząc ponownie reklamację. Uzasadniłem kilka faktów, ale oni nawet nie zadają sobie trudu na odpowiedź. Myślę, że niech sobie robią wezwania do sądu i tam potem dochodzić swojej sprawy jeśli ktoś ma jakiś dowód.

Z drugiej strony nie czytałem jeszcze informacji od kogoś, kto dostał karę 95 PLN w postaci komornika czy sądu. Uważam, że bezprawne jest windykowanie kwoty bez akceptacji warunków bez podpisu lub choćby ustnie. Z kim ją zawieracie ? ze słupem P ? To musi się skończyć. Ograniczają miejsca publiczne budowane z naszych podatków i mamy za to płacić !

Ryszard odpowiedział 6 miesięcy temu

Samochód z kartą parkingową inwalidy, stałem poza parkingiem na terenie szpitala, przy zakładzie rehabilitacji, będąc na zabiegach, dostałem wezwanie do zapłaty 70,00 zł to jakieś jaja……..

parking – to chyba nie teren całego szpitala – chyba że się mylę, kto mnie oświeci?

KK. odpowiedział 6 miesięcy temu

Dzień dobry, miesiąc temu za szybą dostałem kwit z parkingu Apcoa. Napisałem do nich odwołanie za pośrednictwem ich strony. Nie chcą mi uchylić opłaty. Od auta doszedłem na kilka minut dosłownie zamówić gofry. Mam zdjęcie z aplikacji z telefonu z dokładną godziną płatności różnica 2 minut. Czy z Pani wzorem do odwołania jest większa szansa na uchylenie opłaty w wysokości 95 zł?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam Pana, dostaliśmy sporo maili z podziękowaniem za wzór pisma, dlatego jak najbardziej zachęcam do odwołania się za pomocą naszego wzoru pisma:

Wzór odwołania do Apcoa

Odwoływanie się przez stronę internetową tej firmy nic nie daje i nie ma co tracić na to czasu, należy po prostu przesłać firmie Apcoa pisemne odwołanie od nałożonej kary.

Monika odpowiedział 4 miesiące temu

Witam,
właśnie otrzymałam  – w odpowiedzi na moją reklamację pismo od APCO , że nie ma podstaw do uchylenia nałożonej opłaty dodatkowej -95 zł. (nie miałam biletu a w reklamacji wysłałam im paragon z zakupy w sklepie). Czy w takie sytuacji po wykupieniu wzoru i wysłaniu  odpowiedzi  którą proponujecie – APCO może jeszcze zmienić decyzję?

DD. odpowiedział 4 miesiące temu

Witam, dziś otrzymałam pismo z APCOA, że nie widzi podstaw do uchylenia opłaty za brak biletu w zaparkowanym pojeździe. Wysłałam przez stronę www reklamacje, przesyłając wyjaśnienia oraz dowód zakupu – paragon ze sklepu przy parkingu. Czy obecnie jesteście Państwo w stanie mi pomóc? Czy to pismo od was załatwi sprawę? Czy po negatywnej odpowiedzi na moją osobistą reklamację przez stronę www firmy APCOA (parking) – jest szansa, że po wykupieniu pisma z odwołaniem, które proponujecie – firma APCOA odstąpi od dochodzenia opłaty?

PablitO odpowiedział 1 miesiąc temu

Na jaki adres należy wysłać zakupione u Państwa pismo? To chyba istotne pytanie?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

@PablitO – adres na jaki trzeba wysłać reklamację, znajduje się w naszym wzorze pisma.

Twoja odpowiedź