Wzór podania o wspolny wyjazd do sanatorium – WNIOSEK

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór podania o wspolny wyjazd do sanatorium – WNIOSEK
Kolyska zapytał 2 lata temu

Witam, chodzi o wspólny wyjazd do sanatorium, jak to zrobić? czy to w ogóle możliwe? a jeśli tak, to czy mogę prosić o wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium?

Chcę wyjechać razem z koleżanką i nie wiemy jak się za to zabrać, jak sporządzić podanie o wspólny wyjazd, żeby NFZ skierował nas obie do tej samej miejscowości w tym samym terminie? będę wdzięczna za odpowiedź.

6 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.) wspólny wyjazd do sanatorium jest możliwy, dotyczy to zarówno małżonków jak i innych osób bliskich.

Skierowanie małżonków lub osób sobie bliskich do tego samego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego i wspólne zakwaterowanie w tym samym terminie jest więc prawnie możliwe, jeśli jest możliwe, warto o taki wspólny wyjazd się starać.

Aby zwiększyć swoje szanse na wspólny wyjazd do sanatorium, należy wysłać oba skierowania razem (w jednej kopercie) i dodatkowo załączyć poniższy wzór wniosku:

Wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium

wzor-podania-o-wspolny-wyjazd-do-sanatorium-pdf-doc

Wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium

Nawet jeśli skierowania do sanatorium pochodzą od dwóch różnych lekarzy – to nie stanowi to żadnego problemu!

Warto przeczytać:

Podobne wyszukania:

  • podanie o wspólne sanatorium wzór

Darek odpowiedział 2 lata temu

Witam, pobrałem wzór wniosku o wspólny wyjazd do sanatorium, mam nadzieję że uda mi się wyjechać razem z żoną kiedy tylko będzie to wreszcie możliwe. Na pewno chcielibyśmy wyjechać gdzieś w góry na południe Polski, sami mieszkamy w centralnej Polsce, ale nad morzem już byliśmy. Mam nadzieję, że nasze podanie o wspólny wyjazd do sanatorium zostanie pozytywnie rozpatrzone. Pozdrawiam!

Kawkanska odpowiedział 1 rok temu

Witam serdecznie! przeczesuję internet i zastanawiam się jak wyjechać do sanatorium z mężem, oboje leczymy się, ale mamy różne choroby, przez co NFZ co roku kieruje nas w różne miejsca :/ w tym roku chcielibyśmy wyjechać razem, niestety nie wiem jak się za to zabrać. Nie wiemy też jakie mamy szanse na pozytywne rozpatrzenie prośby. Czy ktoś z Was był w podobnej do naszej sytuacji?

Kasia odpowiedział 1 rok temu

Wspólne zakwaterowanie w sanatorium – czy jest możliwość wspólnego zakwaterowania w sanatorium małżeństwa (NFZ Poznań) oraz siostry (NFZ Szczecin), cała trójka ma problemy z kręgosłupem i podpowiedziano Nam, że można spróbować wnioskować na piśmie. Czy macie Państwo specjalne formularze do podawania takich próśb? Dziękuję za odpowiedź.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Pani Kasiu, proszę pobrać poniższy wzór podania:
Podanie o wspólny wyjazd do sanatorium

wzor-podania-o-wspolny-wyjazd-do-sanatorium-pdf-doc

Wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium

Kasia odpowiedział 12 miesięcy temu

Pobrałam – dziękuję!

Twoja odpowiedź

9 + 9 =