Chcę zacząć płacić alimenty, ale nie wiem kto prowadzi egzekucję?

Forum prawneKategoria: AlimentyChcę zacząć płacić alimenty, ale nie wiem kto prowadzi egzekucję?
Avatarlizhexe82 zapytał 2 miesiące temu

Dzień dobry. Chcę zacząć płacić alimenty, ale nie wiem kto prowadzi egzekucję? W 2010 roku wyjechałam do Niemiec, zostawiając dzieci pod opieką ich ojca. Zmusiła mnie do tego sytuacja – 800 zł alimentów na 3 dzieci, ja zarabiałam 860 zł, a za samo mieszkanie płaciłam 1200 zł. Na życie nie zostawało nic.

Na początku ojciec dzieci zgodził się na ich wyjazd, później zrezygnował, szantażując mnie i wyciągając kolejne pieniądze. Nie wiem, czy jest możliwość, aby to sprawdzić, on chciał, abym przez Western Union wysyłała. Ja wpadłam w depresję ponownie.

Wcześniej jego rodzina mnie do tego doprowadziła. Miałam założoną niebieską kartę… Nie płaciłam później alimentów. Nie pracowałam. Chcę zacząć płacić, ale nie wiem jak się nawet dowiedzieć gdzie i do kogo, ponieważ nie mam kontaktu z ojcem dzieci. Nie chcę także podawać mojego adresu.

A bez tego wiem, że nikt mi nie pomoże. Czy jest możliwość, aby za pośrednictwem Państwa się tego dowiedzieć? Jest komornik. Wiem od taty, że była Policja u rodziców. Nie chcę robić problemów, chcę spłacić wszystko, ale nie mam pojęcia, kto prowadzi moją sprawę. Nic.

Dziękuję bardzo za jakąkolwiek odpowiedź.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witaj serdecznie,

niestety nie jesteśmy w stanie ustalić, czy i który komornik prowadzi egzekucję Twoich długów alimentacyjnych. Jednak mogę Ci podpowiedzieć, jakie kroki możesz podjąć, by to samodzielnie ustalić.

Po pierwsze wydaje mi się, że ojciec dzieci mógł wybrać komornika z tej samej miejscowości (jeśli mieszka w mieście) lub z pobliskiego miasta, jeśli mieszka na wsi.

Dlatego korzystając z internetu, powinnaś odszukać kancelarie komornicze w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci i ich ojca, i kontaktując się z nimi telefonicznie zapytać, czy jest prowadzone postępowanie egzekucyjne przeciwko Tobie. Jeżeli odnajdziesz właściwą kancelarię, będziesz mogła omówić szczegóły spłaty.

Jeżeli w ten sposób się nie uda, a jest szansa, że ojciec dzieci korzysta ze świadczeń socjalnych i pobiera tzw. zaliczki alimentacyjne, być może warto, nawiązać kontakt z właściwym Ośrodkiem Pomocy Społecznej działającym przy urzędzie gminy lub miasta.

Rozmawiając z właściwym urzędnikiem, możesz uzyskać informacje na temat postępowania egzekucyjnego – dane komornika, sygnaturę akt sprawy.

Jak widzisz, musisz zagospodarować sobie jeden poranek i w godzinach pracy urzędów spróbować podjąć z nimi kontakt. Jestem przekonana, że jeżeli nie mówimy o tak dużym mieście, jak Warszawa, to na przestrzeni kilku telefonów dowiesz się, który komornika prowadzi postępowanie egzekucyjny.

Powodzenia!

Twoja odpowiedź