Co może zrobić komornik jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu?

Forum prawneKategoria: KomornikCo może zrobić komornik jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu?
Gabriela zapytał 5 lat temu

Co może zrobić komornik, jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu? gdzie sprawa trafiła już na drogę sądową, była ustalana spłata po 100/200 zł i taka była moja pierwsza deklaracja, lecz później sprawy finansowe się skomplikowany, ale płaciłam po 50 zł, ale usłyszałam dziś przez telefon, że nie było zgody na spłacanie po 50 zł i że komornik w następnym tygodniu będzie u mnie z asystą Policji.

Aktualnie zostałam bez pracy i nie mam pieniędzy na spłatę, nie otrzymuję żadnych dochodów, mieszkam z partnerem w wynajmowanym mieszkaniu (dużo sprzętów już tu było) on opłaca mieszkanie oraz wszystkie sprzęty są jego, poza najpotrzebniejszymi rzeczami typu ubrania kosmetyki, ogólnie nie mam nic. Co zrobić w takiej sytuacji?!

Pomocy – pierwszy raz mam taką sytuację finansową.

1 odpowiedzi
Nikola odpowiedział 5 lat temu

Dostałam pismo od komornika. Czy mam jakiś czas na spłatę długu, zanim komornik podejmie kolejne kroki? tyle, co wyczytałam z pisma, to mam 7 dni na wysłanie opisu majątku. Potrzebuję około 14 dni na zebranie pieniędzy na dług. Czy jak wpłacę wszystko na konto komornika, to zamknie już moją egzekucję komorniczą? Dziękuję za odpowiedź.