Co może zrobić komornik jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu?

Forum prawneKategoria: KomornikCo może zrobić komornik jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu?
AvatarGabriela zapytał 11 miesięcy temu

Co może zrobić komornik, jeśli nie mam pieniędzy na spłatę długu? gdzie sprawa trafiła już na drogę sądową, była ustalana spłata po 100/200 zł i taka była moja pierwsza deklaracja, lecz później sprawy finansowe się skomplikowany, ale płaciłam po 50 zł, ale usłyszałam dziś przez telefon, że nie było zgody na spłacanie po 50 zł i że komornik w następnym tygodniu będzie u mnie z asystą Policji.

Aktualnie zostałam bez pracy i nie mam pieniędzy na spłatę, nie otrzymuję żadnych dochodów, mieszkam z partnerem w wynajmowanym mieszkaniu (dużo sprzętów już tu było) on opłaca mieszkanie oraz wszystkie sprzęty są jego, poza najpotrzebniejszymi rzeczami typu ubrania kosmetyki, ogólnie nie mam nic. Co zrobić w takiej sytuacji?!

Pomocy – pierwszy raz mam taką sytuację finansową.

1 odpowiedzi
AvatarNikola odpowiedział 11 miesięcy temu

Dostałam pismo od komornika. Czy mam jakiś czas na spłatę długu, zanim komornik podejmie kolejne kroki? tyle, co wyczytałam z pisma, to mam 7 dni na wysłanie opisu majątku. Potrzebuję około 14 dni na zebranie pieniędzy na dług. Czy jak wpłacę wszystko na konto komornika, to zamknie już moją egzekucję komorniczą? Dziękuję za odpowiedź.

Twoja odpowiedź