Czy bank może zająć całe moje wynagrodzenie na spłatę limitu w koncie?

Forum prawneKategoria: DługiCzy bank może zająć całe moje wynagrodzenie na spłatę limitu w koncie?
AvatarDaria J. zapytał 11 miesięcy temu

Czy bank może zająć całe moje wynagrodzenie na poczet limitu w koncie? Zakończyła mi się umowa o limit w koncie bankowym, kwota tego limitu nie została uregulowana i saldo mojego konta jest na minusie.

Czy jeśli na moje konto wpłynęło wynagrodzenie, to bank może pobrać na poczet tego limitu całą tę kwotę? pozostawiając mnie bez środków do życia? Czy w tym przypadku występuje prawo do kwoty wolnej od zajęcia?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Witaj,

pierwszy raz muszę napisać, że niestety bank, to nie komornik i przy zamknięciu limitu na koncie, bank nie jest zobowiązany kwotą wolną od zajęcia, dlatego może zostawić swojego klienta, tak jak napisałeś bez środków do życia.

Dokładniej rzecz ujmując, można rzecz, że po zakończeniu umowy, bank może zająć wszystkie zgromadzone na koncie środki, tak aby uzupełnić saldo ujemne.

Rozumiem, że jest to sytuacja dla Ciebie bardzo niekorzystna, dlatego z praktyki wiem, że wielu posiadaczy rachunków z debetem, dba o to by limit kredytowy został im zaraz zwolniony.

Jeśli limit nie odnawia się automatycznie, bo umowa wygasła doradzam kontakt z bankiem i złożenie nowego wniosku.

Natomiast, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do prawidłowości podjętych przez bank kroków, radze Ci sięgnąć po regulamin otwierania i prowadzenia rachunku bankowego, którego jesteś posiadaczem. Regulamin powinien zostać Ci udostępniony wraz z umową o kredyt odnawialny na koncie.

W tym miejscu dodam, że kredyt odnawialny na koncie powinna być zawarty na podstawie innej umowy niż umowa rachunku. Możesz również przez infolinię banku spróbować uzyskać więcej informacji, w tym pytać o możliwość zawarcia umowy o debet na koncie na kolejny okres.

Twoja odpowiedź