Czy dostanę telefon jak mam komornika?

Kategoria: KomornikCzy dostanę telefon jak mam komornika?
Katarzyna R. zapytał 2 lata temu

Witam, czy dostane telefon jak mam komornika? od dwóch lat toczy się wobec mnie egzekucja komornicza, jednak potrzebuję wziąć telefon na abonament.

Zastanawiam się tylko czy fakt, że mam komornika nie stanie mi na drodze do otrzymania telefonu na abonament? telefon na kartę nie sprawdza się u mnie.

Podpowie mi ktoś jak sprawdzić, czy dostane telefon na abonament? pilnie proszę o pomoc!

14 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Telefon na abonament z komornikiem? czemu nie, ale w zależności od danej sieci komórkowej – może być różnie.

Zacznę od papierkologii. Operatorzy komórkowi w celu podpisania umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych najczęściej wymagają dwóch dokumentów:

  • dowód osobisty,
  • potwierdzenie zatrudnienia.

Bardzo często (np. w sieci Orange) wymagane jest podpisanie zgody na weryfikację wiarygodności płatniczej osób fizycznych. O co dokładnie chodzi?

Jest to zgoda na sprawdzenie BIK-u lub innych rejestrów w celu sprawdzenia historii kredytowej osoby ubiegającej się wzięcie telefonu na abonament.

Jeśli masz komornika, a więc masz długi, które widać w BIK-u, możesz okazać się, że telefonu na abonament nie dostaniesz. Natomiast w sieciach, które nie sprawdzają historii kredytowej przyszłego klienta, szansa na wzięcie telefonu na abonament znacznie rośnie.

Warto przed udaniem się do danego operatora, zapytać po prostu, czy przy podpisywaniu umowy weryfikują dane w BIK-u, czy KRD. Wtedy warto wybrać operatora, który takiej finansowej weryfikacji nie przeprowadza.

Tomek odpowiedział 2 lata temu

Witam,

czy jak jestem w BIK dostane telefon na abonament? mam niespłaconą pożyczką w banku, przez co widać to w BIK-u, a chciałbym wziąć tel. na abo. Czy dostanę umowę na abonament komórkowy? ewentualnie którzy operatorzy nie sprawdzają rejestrów??

Julek odpowiedział 2 lata temu

Czy sieci komórkowe sprawdzają BIK? na pewno chcieliby mieć taką możliwość, jednak dostęp do informacji w Biurze Informacji Kredytowej mają tylko:

  • instytucje bankowe,
  • firmy pożyczkowe,
  • SKOK-i,
  • Policja lub prokuratura w czasie dochodzenia.

Tak więc sieci komórkowe nie sprawdzają przyszłych klientów w BIK-u, ponieważ nie mają do tego prawa :]
Ale to już koniec dobrych informacji dla zadłużonych osób, bo:

Sieci komórkowe muszą jakoś weryfikować swoich klientów, dlatego pomocy szukają one w BIG-u InfoMonitorze.
BIG to także rejestr, z którego można wyciągnąć naprawdę sporo informacji o przyszłych potencjalnych klientach. BIG gromadzi dane osób fizycznych oraz przedsiębiorstw.

Do BIG-u trafiają informacje na temat płaconych na czas rachunków za prąd, wodę i inne media np. gaz. Jeśli jest się dłużnikiem, a jako dług występują niepłacone faktury za ww media, to sieć komórkowa (PLUS, Play, Orange, Heyah czy T-mobile) mogę odmówić nam wzięcia telefonu na abonament.

Oczywiście sieć komórkowa, z której chcecie wziąć telefon, musi zapytać Was o zgodę na sprawdzenie BIG-u, zgody oczywiście nie musicie udzielać, ale wiązać się to będzie z automatycznym odrzuceniem wniosku o abonament.

W BIG- znajdują się też Wasze zobowiązania dotyczące zakupów na raty.

… i ostatnia rzecz:

operatorzy sieci komórkowych mają prawo sprawdzać nas w BIG-u, ale nie wszystkie sieci muszą się na to decydować, bo mogą np. poprosić nas o przedstawienie kopii umowy o pracę (oczywiście chodzi o udokumentowanie stabilnego zatrudnienia wraz z wystarczającej wysokości zarobkami) – to czasami wystarczy, by dostać telefon na abonament mając komornika.

Aby się jeszcze bardziej uwierzytelnić, można np. przedstawić wyciąg z konta udowadniający regularne wpłaty za usługi w innej sieci komórkowej :)

Jerzy odpowiedział 2 lata temu

czy t-mobile sprawdza BIK?

Jarosław odpowiedział 2 lata temu

Niby firmy telekomunikacyjne nie mają bezpośredniego dostępu do BIK, ale jeśli T-Mobile sprawdzi BIG InfoMonitor, to w pakiecie chyba dostaje także dane z BIK-u więc T-mobile tak jak by sprawdza BIK pośrednio przez pakiet BIG InfoMonitor.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

UWAGA:

BIK współpracuje z BIG InfoMonitor. W związku z tym BIG InfoMonitor może również weryfikować dane w bazie BIK, jednak tylko za zgodą osoby, której sprawdzenie dotyczy. Należy też pamiętać, iż w takiej sytuacji BIG jest jedynie pośrednikiem, a sprawdzenie realizowane jest dla podmiotu z nim współpracującego – np. operatora telefonii komórkowej.

Jednoznacznie można więc stwierdzić, że operatorzy komórkowi jak Plus, Play, Orange, T-Mobile i inne mają dostęp do rejestru BIK poprzez BIG InfoMonitor. Dlatego wszelkie pytania typu:

  • czy T-Mobile sprawdza BIK?
  • czy PLUS sprawdza BIK?
  • czy Play sprawdza BIK?
  • czy Orange sprawdza BIK?

…otrzymują jedną odpowiedź: tak, wszyscy operatorzy komórkowi za zgodą przyszłego klienta sprawdzają rejestr BIK.

Ancymon odpowiedział 2 lata temu

No właśnie chciałem zapytać czy sieci komórkowe sprawdzają BIK, dzięki za odpowiedź zanim padło pytanie :[ pozostaje mi wziąć telefon na kartę, bo mój BIK nie wygląda zbyt dobrze :/
Cześć!

Lucyna odpowiedział 1 rok temu

Chciałabym się dowiedzieć czy nie jestem dłużnikiem jak to zrobić. Próbowałam założyć konto w KRD, ale nie dałam rady. Może jest inny sposób, żeby to sprawdzić. Proszę o pomoc, ponieważ chciałam zakupić telefon i okazało się, że nie mogę, bo mam jakiś dług, a nie wiem, jaki i ile. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Quazi odpowiedział 1 rok temu

telefon na abonament z komornikiem? jasne, ciekawe w jakiej sieci, byłem wczoraj w T-mobile żeby wziąć telefon na abo. i podczas tej całej papierkowej roboty, powiedzieli mi, że system blokuje udzielenie i podpisanie umowy na abonament, a niestety mam komornika i trochę niespłaconych długów i raczej na 100% właśnie to rzutował na odrzucenie wniosku o telefon na abonament z T-mobile. Piszcie w jakich sieciach dostaliście tel. na abo. mając komornika PROSZĘ!

Postur odpowiedział 1 rok temu

Czy jak jestem w BIK dostane telefon na abonament? przez długi zaciągnięte w młodości mam nieczysty BIK, chcę natomiast wziąć tel na abonament, czy możecie podpowiedzieć w jakich sieciach mogę próbować podpisać abonament? gdzie dostanę telefon bez BIK i KRD? który operator nie sprawdza czy zalega się z płatnościami w innych instytucjach?

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

zaglądanie do BIK i innych rejestrów, stało się dziś, jakby to ująć “nałogiem” wszystkich operatorów sieci komórkowych.

Dlatego jeśli figurujesz w BIK, możesz mieć trudności z zawarciem umowy abonamentowej. Będzie Ci jeszcze trudniej jeśli nie wywiązałeś się z umowy zawartej w przeszłości z innym operatorem sieci telekomunikacyjnej.

Znam wiele podobnych sytuacji, gdzie długi za telefon w innej sieci blokowały przed zawarciem umowy w innej sieci nie tylko o telefon, ale także o internet, czy telewizję.

Jednakże skoro sprawy długów, to już daleka przeszłość i dotyczą jedynie długów bankowych, radzę Ci po prostu wybrać się wybranego punktu i tam zapytać na miejscu.

Chcę jednak powiedzieć, że oprócz abonamentu dostępne są ciekawe oferty telefonów na kartę. Wykupując pakiet za jakieś 20-30 zł miesięcznie możesz otrzymać nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet.

Jednakże jest to oferta bez telefonu, czyli jeśli Tobie zależy właśnie na aparacie telefonicznym, to tak jak napisałem, musisz pytać w wybranym punkcie, a jeśli się nie uda, możesz poprosić inna osobę, z czystym BIK-em o wzięcie abonamentu na siebie, z zastrzeżeniem, że uiszczanie należnych opłat będzie spoczywać na Tobie.

Marcin odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam, jak wziąć telefon na abonament mając komornika? dług spłacam regularnie, do spłaty pozostał rok. Potrzebuję wziąć telefon na abonament, jaką sieć komórkową wybrać, żeby wniosek o telefon przeszedł bez komplikacji?

Wiem, że operatorzy sprawdzają BIK (jeśli klient wyrazi zgodę), ale czy będzie tam widać, że mam komornika? chyba tylko Orange jest bardziej restrykcyjny, bo za pisemną zgodą klienta sprawdza nawet rejestr dłużników w KRD.

A jak się zgody nie podpisze, to nie ma szans na cokolwiek od Orange. Która sieć nie prześwietla klientów tak bardzo? czy można w ogóle dostać telefon na abonament bez weryfikacji historii kredytowej?

Darek odpowiedział 6 miesięcy temu

jestem w BIK gdzie dostanę telefon na abonament? miałem swego czasu problem ze spłatą pożyczki z banku, ale po większych trudach udało się spłacić pożyczkę z opóźnieniem, dlatego jestem w BIK. Proszę o podpowiedź!

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Telefon bez weryfikacji Panowie? to chyba już nie możliwe, każdy operator prześwietla potencjalnego klienta w BIK (po uzyskaniu od klienta gody).

Twoja odpowiedź