Czy firma wndykcyjna BEST może zająć konto oraz ruchomości w UK?

Forum prawneKategoria: WindykacjaCzy firma wndykcyjna BEST może zająć konto oraz ruchomości w UK?
AvatarShandzik zapytał 2 miesiące temu

Skontaktowała się ze mną firma windykacyjna BEST, że zajmą mi konto jeżeli nie spłacę zadłużenia sprzed 12 lat, czy to jest możliwe?

Poza tym wydaje mi się, że ten dług miałem spłacony i nie wiem, co to jest firma BEST z Gdyni.

Poinformowali mnie, że mają porozumienie w UK i zajmą mi dom, samochód i konto bankowe jeżeli nie zapłacę 1020 funtów.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam Pana,

wydaje mi się, że dla długu w wysokości 1 000 funtów windykacja BEST nie będzie angażować brytyjskich organów egzekucyjnych, a w inny sposób nie będzie też mieć możliwości “dobrania się” do Pana majątku.

Polski komornik nie ma jurysdykcji, by prowadzić egzekucję poza granicami Polski. Natomiast by zlecić egzekucję w innych państwach, należy wystąpić o tzw. europejski nakaz zapłaty.

Dodatkowo musi Pan wiedzieć, że firmy windykacyjne bardzo często domagają się uregulowania przedawnionych, a nawet nieistniejących wierzytelności. Być może ma Pan więc rację, pisząc, że dług się przedawnił.

Niemniej jednak jest Pan dobrym/wyczekiwanym klientem – posiada majątek BEST może mieć więc nadzieję, że bez sprzeciwu wpłaci Pan żądane kwoty.

Tego oczywiście Panu nie doradzam. Wydaje mi się jednak, że warto wystąpić do BEST o potwierdzenie istnienia roszczenia. Proszę zwrócić się o przedłożenie kserokopii tytułu wykonawczego.

Jeśli nie otrzyma Pan kserokopii wyroku/nakazu zapłaty pochodzącego od sądu należy zażądać zaprzestania dalszych działań windykacyjnych.

Twoja odpowiedź