Czy na 500+ można wziąć na raty coś?

Forum prawneKategoria: DługiCzy na 500+ można wziąć na raty coś?
Opała zapytał 4 lata temu

Mój jedyny dochód, to 500+, mam troje dzieci, stąd pytanie: czy na 500+ można wziąć na raty? np. jakiś sprzęt AGD? czy zaliczą to świadczenie jako mój dochód?

Gdzieś na forum czytałam, że raty na 500 plus są możliwe w niektórych marketach, nie wiem tylko, czy to prawda.

Wiem, że wystarczy iść coś kupić, by to sprawdzić, ale odrzucenie wniosku o raty popsuje mój BIK, wolę więc najpierw zapytać.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj,

jeśli masz czystą historię BIK, to masz szansę uzyskać kredyt na raty, nawet wówczas, gdy Twoje jedyne dochody, to pieniądze na dzieci, z tzw. świadczenia 500 plus. Znam co najmniej kilka banków, które dochód z 500 plus traktują jak źródło dochodu.

Dodatkowo uważam, że Twoje obawy o to, że jeden wniosek może popsuć BIK, są niesłuszne. Jednakże zamiast “wpadać”do sklepu i od razu składać wniosek o kredyt na raty, doradzam Ci na spokojnie, wejść do sklepu i tam z wybranym pracownikiem porozmawiać o możliwości otrzymania kredytu z jedynym dochodem, czyli 500 plus.

Musisz bowiem wiedzieć, że markety często współpracują z kilkoma bankami. Dlatego to pracownik sklepu, któremu przedstawisz swoją sytuację materialną może podjąć decyzję, do którego banku wyśle wniosek kredytowy.

Czasem pojawiają się dodatkowe oferty, np. kredyt jedynie na oświadczenie lub dowód. W tym drugim przypadku bank nie musi nawet zweryfikować Twoich źródeł dochodu, bazując jedynie na raporcie BIK.

Myślę więc, że masz szansę otrzymać kredyt ratalny na 500 plus, a nawet dodam, że jeden spłacony terminowo kredy,t otworzy Ci drogę do innych ofert, tj. karta kredytowa, czy pożyczka.