Długi prywatne prezesa stowarzyszenia

Kategoria: DługiDługi prywatne prezesa stowarzyszenia
ok12 zapytał 6 miesięcy temu

Witam, mam takie pytanie: czy mając prywatne długi komornicze, powstałe w przeszłości, mogę zostać jednym z założycieli i jednocześnie prezesem stowarzyszenia sportowego nie narażając go na egzekucję komorniczą?

Czyli innymi słowy, czy zostając teraz jednym z założycieli i jednocześnie prezesem stowarzyszeni komornik może się dobrać do finansów tegoż właśnie stowarzyszenia z powodu moich prywatnych nieuregulowanych długów?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witaj serdecznie,

pragnę Cię uspokoić, pisząc, iż nie musisz obawiać się konsekwencji ewentualnej egzekucji komorniczej dotyczącej Twoich prywatnych długów z przeszłości.

Komornik nie dotrze do stowarzyszenia, a nawet nie powiąże działalności stowarzyszenia z Twoją osobą. Stowarzyszenie, którego planujesz być prezesem, będzie bowiem odrębnym podmiotem z własnym majątkiem i zobowiązaniami, zostanie wpisane do właściwego rejestru i otrzyma numery identyfikacyjne.

Ty natomiast jako prezes będziesz mógł działać w imieniu stowarzyszenia, Wasze majątki nigdy jednak nie będą połączone. Zachęcam Cię do zapoznania się z przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach.

Jest to krótki i nieskomplikowany akt prawny o zawiązywaniu stowarzyszeń, ich działalności, zasadach rejestracji i majątku.

Dodam jeszcze, że nie musisz również obawiać się otworzenia rachunku bankowego dla zawiązanego stowarzyszenia. Bez względu na to, jaki bank wybierzesz, konto będzie bezpieczne, bo jego posiadaczem będzie stowarzyszenie. Jeśli będziesz dokonywał transakcji na rachunku to zawsze w imieniu stowarzyszenia.

Twoja odpowiedź