Firma windykacyjna VEX – opinie – METODY windykacji

Forum prawneKategoria: WindykacjaFirma windykacyjna VEX – opinie – METODY windykacji
AvatarJerzy zapytał 1 rok temu

Witam!

czy windykacja VEX przyjeżdża do domu jako działania terenowe? dziś miałem VEX w skrzynce pocztowej, tzn. kartkę z informacją. że ponieważ nikogo nie zastali, to proszą o pilny kontakt z (i tutaj padają dane firmy) VEX Sp. z o.o. pod numerem: 71 306 78 86.

Piszą też, że sprawa bardzo pilna i mam zadzwonić w godzinach 9:00 – 20:00. a w razie braku kontaktu z mojej strony będzie następna wizyta windykatorów:

Uwaga: w przypadku braku kontaktu telefonicznego pracownicy terenowi VEX Sp. z o.o. odwiedzą Państwa przy najbliższym przyjeździe na tę ulicę, a może to nastąpić w godzinach wskazanych powyżej.

Problem w tym, że nie mam żadnych długów i nie wiem nawet, o co może chodzić, co mam zrobić? czy mam im podać jakieś moje dane jak poproszą? czy zignorować ich totalnie? może to jakaś próba wyłudzenia?

Pozdrawiam, J.

12 odpowiedzi
Best Answer
AvatarFanka Kamila odpowiedział 9 miesięcy temu

Kanał Akcja Windykacja nadal istnieje można tam posłuchać najgłupszej windykacji w Polsce czyli vex wkrótce mam nadzieję będzie więcej nagrań z tymi bezmózgimi małpami i bandytami łamiącymi prawo.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj Jerzy,

Firma windykacyjna VEX jest dość kontrowersyjną windykacją ze względu na to, że masowo wysyłają informacje w postaci SMS-ów, w których ostrzegają i zapowiadają wizytę windykatorów terenowych. Na forach można jednak przeczytać, że nigdy do wizyty windykatora nie dochodzi.

Mało tego, windykacja VEX wysyła ponaglenia do zapłaty nawet tym dłużnikom, którzy już spłacili swoje zobowiązania i trzeba wtedy walczyć o zatrzymanie działań windykacyjnych, inaczej ponaglające SMS-y nigdy nie ustaną.

Można domniemywać też, że SMS-y z firmy VEX wysyłane są masowo przez automat i nie warto na te SMS-y odpowiadać, bo z automatem nie da się (jeszcze) merytorycznie porozmawiać.

AvatarKrzysztofEK odpowiedział 1 rok temu

Jeśli nęka was Vex telefonami i sms-ami, to polecam zainstalować aplikację na telefon, dzięki której zablokujecie numery telefonów tej firmy windykacyjnej. Ja mam ustawione tak, że można się do mnie dodzwonić tylko jeśli jest się w moich kontaktach. Więc nawet przy zmianach numeru telefonów Vex się do mnie nie dodzwoni, nie mają szans, to samo jeśli chodzi o SMS-y, także nie przychodzą, dopóki nie wpiszę Vex na listę kontaktów, ale to nigdy chyba nie nastąpi :-)

AvatarKrasnal odpowiedział 1 rok temu

A ja dostałam dzisiaj taką nową formułkę od Vexa:

Uporczywie nie odbierasz gdy dzwonimy i złośliwie nie oddzwaniasz po SMS. Dziś czekamy na telefon [nr. tel.] bo przygotowujemy pozew do sadu rejonowego na Ciebie.

Dostałem już kilka razy sms-a, że przyjadą do mnie windykatorzy. Fakt, pierwszy raz jak dostałam taką inforamcję, to trochę się wystraszyłam i przez chyba dwa dni siedziałam w oknie wypatrując ich, a każdy nieznajomy mi samochód przejeżdżający obok domu, przyprawiał mnie o palpitacje serca.

Na szczęście, szukając opinii o Vex trafiłam raz na jedno, raz na drugie forum, gdzie ludzie w podobnej do mojej sytuacji wypowiadali się na temat firmy windykacyjnej wex.

AvatarDzingiel odpowiedział 1 rok temu

Vex dzwoni po sąsiadach, więc chyba lepiej nie blokować ich numerów za pomocą aplikacji, tylko odebrać telefon i mówić, że czekacie na sąd, trzeba też powiedzieć, żeby przekazali wierzycielowi info, że nie mamy z czego spłacić długu w tym momencie.
To co mnie rozbraja najbardziej w tej windykacji, to SMS-y z błędami jakie miałem okazję nie raz zobaczyć na własne oczy, to jest masakra, żeby nie było kogoś w firmie, kto potrafi złożyć kilka logicznych zdań, bez błędów ortograficznych i stylistycznych, to tylko pokazuje jaki jest poziom wykształcenia windykatorów pracujących w Vex hehe masakra.
Maile z Vex też są niezłe, zawsze podpisują się jakimiś dziwnymi i nie polskimi imionami jak np. Alex, Leonard czy Mirabella z Vex hehe

AvatarWładysław odpowiedział 1 rok temu

Jeżeli VEX dzwoni po sąsiadach, to należy zgłosić sprawę do UOKiK, jak zezowaty pajac znowu dostanie karę, to się w końcu nauczy. Telefony jak najbardziej blokować przez aplikację, bo z nimi nie można merytorycznie rozmawiać.

AvatarMaja odpowiedział 12 miesięcy temu

Wyjątkowo wstrętna firma. Nęka po spłaceniu długu, na prośbę by zaprzestali, bo dług spłacony, opryskliwa panienka stwierdziła, że „trzeba było spłacać zaciągnięte długi„ i rzuciła słuchawką. Ponowny tel. 3 minuty odsłuchania pierdół, połączenie z pracownikiem skutkowało tekstem „nie przerywa„. Chciałam tylko wytłumaczyć, że dług spłacony i nie chce rozmawiać o ratach. To firma porażka! Powinni się za nią wziąć. Chamstwo i brak kultury widoczne !!!!

AvatarPaulina odpowiedział 11 miesięcy temu

Te SMS i e-maile piszą jakieś buraki bez szkoły bo to wygląda jakby murzyn uczył się polskiego. Mam już aplikacje co odrzuca te ich wypociny więc wysyłają w ciemno. Tam siedzą śmierdzące szmaty. Tępe i dzikie jak z buszu wyjęte, napalone na hajs .

AvatarPaulina odpowiedział 11 miesięcy temu

I jeszcze były SMS od Olgierda że jedzie pod dom. Po telefonie gdy pytam czy jest Olgierd sucz pyta z kim rozmawia a ja do niej to spytaj Olgierda do kogo pisał….mam bekę z nimi.

AvatarPNL odpowiedział 11 miesięcy temu

Masz problem z vex? Zapraszamy na YouTube. Jakie metody postępowania z nimi przyjąć pokazują kanały : Teraz Ja Mówię, Akcja Windykacja, Prawem Na Lewo i inne. Od egzekucji długu jest komornik a nie firemka windykacyjna.

AvatarLewak odpowiedział 10 miesięcy temu

Akcja Windykacja? To chyba ten kanał co go Youtube zamknął za łamanie prawa i mowę nienawiści? I chyba prowadzi ten kanał koleś co groził kierownikowi Providenta że mu głowę o krawężnik rozbije i chyba też się chwalił, że miał sprawę za nękanie czyli przestępstwo 190a kodeksu karnego? Jeśli to prawda to nieciekawa to persona

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

No to chyba ten gościu hehe

Twoja odpowiedź