Firma windykacyjna VEX – opinie – METODY windykacji

Forum prawneKategoria: WindykacjaFirma windykacyjna VEX – opinie – METODY windykacji
Jerzy zapytał 3 lata temu

Witam!

czy windykacja VEX przyjeżdża do domu jako działania terenowe? dziś miałem VEX w skrzynce pocztowej, tzn. kartkę z informacją. że ponieważ nikogo nie zastali, to proszą o pilny kontakt z (i tutaj padają dane firmy) VEX Sp. z o.o. pod numerem: 71 306 78 86.

Piszą też, że sprawa bardzo pilna i mam zadzwonić w godzinach 9:00 – 20:00. a w razie braku kontaktu z mojej strony będzie następna wizyta windykatorów:

Uwaga: w przypadku braku kontaktu telefonicznego pracownicy terenowi VEX Sp. z o.o. odwiedzą Państwa przy najbliższym przyjeździe na tę ulicę, a może to nastąpić w godzinach wskazanych powyżej.

Problem w tym, że nie mam żadnych długów i nie wiem nawet, o co może chodzić, co mam zrobić? czy mam im podać jakieś moje dane jak poproszą? czy zignorować ich totalnie? może to jakaś próba wyłudzenia?

Pozdrawiam, J.

15 odpowiedzi
Best Answer
Fanka Kamila odpowiedział 2 lata temu

Kanał Akcja Windykacja nadal istnieje można tam posłuchać najgłupszej windykacji w Polsce czyli vex wkrótce mam nadzieję będzie więcej nagrań z tymi bezmózgimi małpami i bandytami łamiącymi prawo.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Jerzy,

Firma windykacyjna VEX jest dość kontrowersyjną windykacją ze względu na to, że masowo wysyłają informacje w postaci SMS-ów, w których ostrzegają i zapowiadają wizytę windykatorów terenowych. Na forach można jednak przeczytać, że nigdy do wizyty windykatora nie dochodzi.

Mało tego, windykacja VEX wysyła ponaglenia do zapłaty nawet tym dłużnikom, którzy już spłacili swoje zobowiązania i trzeba wtedy walczyć o zatrzymanie działań windykacyjnych, inaczej ponaglające SMS-y nigdy nie ustaną.

Można domniemywać też, że SMS-y z firmy VEX wysyłane są masowo przez automat i nie warto na te SMS-y odpowiadać, bo z automatem nie da się (jeszcze) merytorycznie porozmawiać.

Poniżej zamieszczam przydatne wzory pism, dzięki którym w bardzo wielu sytuacjach można z firmą windykacyjną VEX

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Skarga-do-UOKiK-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

KrzysztofEK odpowiedział 3 lata temu

Jeśli nęka was Vex telefonami i sms-ami, to polecam zainstalować aplikację na telefon, dzięki której zablokujecie numery telefonów tej firmy windykacyjnej. Ja mam ustawione tak, że można się do mnie dodzwonić tylko jeśli jest się w moich kontaktach. Więc nawet przy zmianach numeru telefonów Vex się do mnie nie dodzwoni, nie mają szans, to samo jeśli chodzi o SMS-y, także nie przychodzą, dopóki nie wpiszę Vex na listę kontaktów, ale to nigdy chyba nie nastąpi :-)

Krasnal odpowiedział 3 lata temu

A ja dostałam dzisiaj taką nową formułkę od Vexa:

Uporczywie nie odbierasz gdy dzwonimy i złośliwie nie oddzwaniasz po SMS. Dziś czekamy na telefon [nr. tel.] bo przygotowujemy pozew do sadu rejonowego na Ciebie.

Dostałem już kilka razy sms-a, że przyjadą do mnie windykatorzy. Fakt, pierwszy raz jak dostałam taką inforamcję, to trochę się wystraszyłam i przez chyba dwa dni siedziałam w oknie wypatrując ich, a każdy nieznajomy mi samochód przejeżdżający obok domu, przyprawiał mnie o palpitacje serca.

Na szczęście, szukając opinii o Vex trafiłam raz na jedno, raz na drugie forum, gdzie ludzie w podobnej do mojej sytuacji wypowiadali się na temat firmy windykacyjnej wex.

Dzingiel odpowiedział 3 lata temu

Vex dzwoni po sąsiadach, więc chyba lepiej nie blokować ich numerów za pomocą aplikacji, tylko odebrać telefon i mówić, że czekacie na sąd, trzeba też powiedzieć, żeby przekazali wierzycielowi info, że nie mamy z czego spłacić długu w tym momencie.
To co mnie rozbraja najbardziej w tej windykacji, to SMS-y z błędami jakie miałem okazję nie raz zobaczyć na własne oczy, to jest masakra, żeby nie było kogoś w firmie, kto potrafi złożyć kilka logicznych zdań, bez błędów ortograficznych i stylistycznych, to tylko pokazuje jaki jest poziom wykształcenia windykatorów pracujących w Vex hehe masakra.
Maile z Vex też są niezłe, zawsze podpisują się jakimiś dziwnymi i nie polskimi imionami jak np. Alex, Leonard czy Mirabella z Vex hehe

Władysław odpowiedział 3 lata temu

Jeżeli VEX dzwoni po sąsiadach, to należy zgłosić sprawę do UOKiK, jak zezowaty pajac znowu dostanie karę, to się w końcu nauczy. Telefony jak najbardziej blokować przez aplikację, bo z nimi nie można merytorycznie rozmawiać.

Maja odpowiedział 2 lata temu

Wyjątkowo wstrętna firma. Nęka po spłaceniu długu, na prośbę by zaprzestali, bo dług spłacony, opryskliwa panienka stwierdziła, że „trzeba było spłacać zaciągnięte długi„ i rzuciła słuchawką. Ponowny tel. 3 minuty odsłuchania pierdół, połączenie z pracownikiem skutkowało tekstem „nie przerywa„. Chciałam tylko wytłumaczyć, że dług spłacony i nie chce rozmawiać o ratach. To firma porażka! Powinni się za nią wziąć. Chamstwo i brak kultury widoczne !!!!

Paulina odpowiedział 2 lata temu

Te SMS i e-maile piszą jakieś buraki bez szkoły bo to wygląda jakby murzyn uczył się polskiego. Mam już aplikacje co odrzuca te ich wypociny więc wysyłają w ciemno. Tam siedzą śmierdzące szmaty. Tępe i dzikie jak z buszu wyjęte, napalone na hajs .

Paulina odpowiedział 2 lata temu

I jeszcze były SMS od Olgierda że jedzie pod dom. Po telefonie gdy pytam czy jest Olgierd sucz pyta z kim rozmawia a ja do niej to spytaj Olgierda do kogo pisał….mam bekę z nimi.

PNL odpowiedział 2 lata temu

Masz problem z vex? Zapraszamy na YouTube. Jakie metody postępowania z nimi przyjąć pokazują kanały : Teraz Ja Mówię, Akcja Windykacja, Prawem Na Lewo i inne. Od egzekucji długu jest komornik a nie firemka windykacyjna.

Lewak odpowiedział 2 lata temu

Akcja Windykacja? To chyba ten kanał co go Youtube zamknął za łamanie prawa i mowę nienawiści? I chyba prowadzi ten kanał koleś co groził kierownikowi Providenta że mu głowę o krawężnik rozbije i chyba też się chwalił, że miał sprawę za nękanie czyli przestępstwo 190a kodeksu karnego? Jeśli to prawda to nieciekawa to persona

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

No to chyba ten gościu hehe

DDD odpowiedział 1 rok temu

Windykacja Vex. Dziś dzwonił Pan z tej windykacji, straszył wizytą w domu i wyzywał od oszustów. Czy w takiej sytuacji warto cokolwiek robić? czy odpuścić? mam dług w Extraportfel, ale wielokrotnie przedłużałam tę pożyczkę i chcę napisać pismo, aby uznali mi przedłużenia do spłaty pożyczki. Wiem, że nie chcą się zgodzić, czy jest jakaś szansa na wygraną z windykacją VEX?

MMM odpowiedział 1 rok temu

Nie rozmawiaj z nimi bo nie ma o czym. Do Extraportfel możesz oczywiście napisać, ale nie spodziewaj się, że uznają Ci przedłużenia jako spłate pozyczki. Przerabiałam to. Poczekaj na sąd. Ja czekałam ponad rok i w tej chwili Sąd oddalił powództwo, a więc mozna z nimi wygrać. Tylko nie rozmawiaj z windykatorami bo niepotrzebnie sie stresujesz.

Ania odpowiedział 1 rok temu

Także do mnie wydzwania, żałosna agresywna baba niedająca dojść do słowa.  Zapłaciłam pierwszą ratę, żeby pokazać, że naprawdę chce spłacić zadłużenie to, usłyszałam tylko wywód ze.nie.ze mało, że powinnam się wziąć się do roboty lub coś zastawić…nie wiem teraz, czy spłacać dalej na to.podane konto.czy jednak czekać na postanowienie sądowe.